در حال برنامه ریزی آموزش مجازی و امتحانات هستیم، شرایط مبهم خوابگاه های دانشگاه شریف در ترم بعد

به گزارش پیامک خنده، رئیس دانشگاه شریف در مورد شرایط آموزش دانشگاه در ترم جاری توضیح داد: تأکید وزارت علوم تعطیل نشدن ترم است و با وجود کیفیت پایین تر آموزش مجازی نسبت به آموزش حضوری سعی می کنیم بهترین شیوه را اتخاذ و اجرا نماییم و درباره ادامه فرایند آموزش مجازی و امتحانات و ... هم در حال برنامه ریزی هستیم.

در حال برنامه ریزی آموزش مجازی و امتحانات هستیم، شرایط مبهم خوابگاه های دانشگاه شریف در ترم بعد

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمود فتوحی در جلسه مجازی هیئت رئیسه دانشگاه شریف که با حضور بعضی از نمایندگان کانون های فرهنگی، انجمنهای علمی، تشکل های اسلامی، شورای صنفی و نمایندگان نشریات برگزار گردید، فوت یکی از دانشجویان سال اول دانشکده عمران این دانشگاه بر اثر ابتلا به کرونا را تسلیت گفت و اظهار کرد: تمام کوشش مجموعه دانشگاه این است که همه فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به صورت مجازی ادامه پیدا کند و ترم حاضر لطمه ای نبیند.

دکتر فتوحی از پیگیری دانشگاه شریف برای تکمیل خوابگاه شهیدرجایی اطلاع داد و گفت: با اضافه شدن این مرکز به مجموعه خوابگاه های دانشگاه و اسکان حدود 400 نفر در آن مشکل اسکان برطرف می گردد.

رئیس دانشگاه شریف در تشریح اوضاع بودجه دانشگاه نیز تاکید نمود: 15 درصد بودجه سال 97 را در فروردین 98 در اختیار دانشگاه گذاشته اند ولی از طرف دیگر بودجه 98 به طور کامل هنوز پرداخت نشده و در مجموع سال های 97 و 98 دانشگاه از دولت چیزی در حدود 15 درصد بودجه یک سال طلبکار است.

دکتر فتوحی ادامه داد: پیش بینی ناپذیری شرایط آینده، شرایط خوابگاههای دانشگاه شریف را در ترم بعد با ابهام روبرو می نماید ولی کوشش دانشگاه برطرف مسائل اسکان در خوابگاه هاست.

دکتر فتوحی سپس به راهکارهای دانشگاه شریف برای درآمدزایی اشاره نمود و اضافه کرد: از نظر حجم قراردادهای ارتباط با صنعت شریف رتبه اول ایران و رتبه 17 رده بندی QS را بدست آورده اما با این وجود تعداد اعضای هیئت علمی درگیر با صنعت کم است، ما مشوق هایی در معاونت پژوهشی در نظر گرفته ایم ولی نمی توانیم استادان را به کاری مجبور کنیم، البته در جذب و ارتقای اعضای هیئت علمی موضوع ارتباط با صنعت پررنگ است.

وی همچنین از کاهش تعداد مراجعه نمایندگان با کیفیت مورد نظر دانشگاه شریف برای استخدام در یکی دو سال گذشته اطلاع داد و گفت: دانشگاه به دنبال اعضای هیئت علمی باکیفیت و مطلوب است: اگر هرسال 30 نفر را به عنوان اعضای هیئت علمی استخدام کنیم، با در نظر دریافت بازنشستگی تعدادی از استادان در سند چشم انداز دانشگاه به نسبت دانشجو به استاد 17 می رسیم که در حال حاضر حدود 22 یا 23 است.

رئیس دانشگاه شریف همچنین در مورد سنوات تحصیلی دانشجویان نیز اضافه کرد: دانشجوی ارشد در حالت عادی باید دوساله درسش را تمام کند، مگر آنکه پروژه اش احتیاج به زمان بیشتر یا امکانات خاص داشته باشد و از شورای صنفی خواست که راهکارهایشان برای برطرف مشکل سنوات را به دانشگاه ارائه دهند تا دانشجوها به موقع فارغ التحصیل شوند.

دکتر فتوحی تاکید نمود: دانشگاه از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا با وزارت بهداشت ارتباط داشته و به خصوص در بحث نرم افزاری سعی نموده یاری حال کشور در این شرایط باشد و دانشگاه شریف حق استفاده از بودجه ذخیره شده در محل های دیگر را ندارد ولی استادان به صورت داوطلبانه می توانند خودشان یاری نمایند.

رئیس دانشگاه شریف از مسئولان دانشگاه خواست که سامانه کلاس های آنلاین را در اختیار گروه ها و تشکل های دانشجویی قرار بدهند و برگزاری انتخابات مجازی را هم برای آنها ممکن دانست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 880

به "در حال برنامه ریزی آموزش مجازی و امتحانات هستیم، شرایط مبهم خوابگاه های دانشگاه شریف در ترم بعد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حال برنامه ریزی آموزش مجازی و امتحانات هستیم، شرایط مبهم خوابگاه های دانشگاه شریف در ترم بعد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید