درخواست هالک بانک ترکیه برای مختومه کردن پرونده تحریم های ایران در آمریکا

به گزارش پیامک خنده، هالک بانک ترکیه خواستار مختومه شدن کیفرخواست آمریکا شد. آمریکا ادعا می کند این بانک دولتی ترکیه به ایران در دور زدن تحریم های آمریکا کمک کرده است.

درخواست هالک بانک ترکیه برای مختومه کردن پرونده تحریم های ایران در آمریکا

با ما همراه باشید و درباره safarbaran بیشتر بدانید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از رویترز، هالک بانک ترکیه در روز جمعه از قاضی دادگاه فدرال آمریکا خواست تا کیفرخواست آمریکا مبنی بر اینکه این بانک دولتی ترکیه به ایران در دور زدن تحریم های آمریکا کمک کرده است را مختومه اعلام کند. این بانک همچنین به دنبال رفع صلاحیت قاضی به خاطر عدم بی طرفی او است.

وکیل هالک بانک در جلسه دادرسی دادگاه فدرال منهتن گفت موقعیت این بانک به عنوان یک سازمان تابعه ترکیه مانع تعقیب قانونی آن می شود چون از مصونیت حکومتی برخوردار است.

وزارت دادگستری آمریکا در اکتبر سال گذشته میلادی هالک بانک را متهم کرد از سرویسهای مالی و شرکت های خود در ایران، ترکیه و امارات متحده عربی برای دور زدن تحریم های ایران استفاده کرده و باعث شده درآمد حاصل از فروش نفت و گاز برای خرید طلا مصرف شود و همچنین معاملات ظاهری غذا و دارو را تسهیل کرده است.

هالک بانک ادعای بی گناهی کرده و اتهام فساد بانکی و پولشویی شامل انتقال 20 میلیارد دلار از منابع مالی ایران را رد کرده است.

بیشتر بخوانید

هالک بانک ترکیه می گوید از دادرسی آمریکا در مورد تحریم های ایران مصون است

حکم دادگاه فدرال آمریکا برای تعلیق دادرسی علیه هالک بانک ترکیه

سیمون لاتکوویچ، یکی از وکلای هالک بانک به ریچارد برمن قاضی منطقه ای آمریکا گفت: ما در مورد معاملات نفت و گاز طبیعی ایران صحبت می کنیم. این فعالیت را شهروندان خصوصی نمی توانند انجام دهند، بلکه یک امر حکومتی است نه مالی.

ولی دادستانی آمریکا معتقد است این مسئله مربوط می شود به یک میلیارد دلار از درآمدهای نفتی ایران از طریق سیستم مالی آمریکا که تحریم های این کشور را دور زده است.

برمن اتهام بی طرف نبودن را رد و بیان نمود هالک بانک به غلط ادعا می کند وی حامی یک گروه تروریستی با هدف تحت کنترل دریافت دولت ترکیه است.

این قاضی هیچ حکمی در مورد تقاضای مختومه شدن این پرونده اعلام نکرد و جلسه بعدی دادرسی برای اول مارس 2021 برنامه ریزی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1183

به "درخواست هالک بانک ترکیه برای مختومه کردن پرونده تحریم های ایران در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست هالک بانک ترکیه برای مختومه کردن پرونده تحریم های ایران در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید