دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان شمالی نیازمند توجه ویژه ، 3000 دانشجو با 5 عضو هیئت علمی

به گزارش پیامک خنده، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان شمالی گفت: این دانشگاه 3000 دانشجو دارد؛ اما فقط از 5 عضو هیئت علمی بهره می برد؛ البته درخواست جذب 7 عضو هیئت علمی دیگر را ارسال کرده ایم.

دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان شمالی نیازمند توجه ویژه ، 3000 دانشجو با 5 عضو هیئت علمی

مسعود قاضی پور، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار خبرنگاران، با اشاره به رشته های موجود در دانشکده های این دانشگاه در سطح استان گفت: برای ادامه فعالیت در رشته های مختلف باید به یک سطح مشخص از دانشجو برسیم در غیر این صورت ممکن است رشته هایی از دانشگاه حذف شوند.

قاضی پور از تخصصی تر شدن رشته ها در دانشگاه فنی و حرفه ای خبر داد و ادامه داد: ظرف 2 ماه آینده آمایش رشته ای اجرا خواهد شد و بر این اساس برخی رشته های دانشکده ها حذف می شوند تا تعداد دانشجو در همین رشته در محل های دیگر به حد نرمال برسد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان شمالی بیان نمود: تعداد اعضای هیئت علمی این دانشگاه پایین است و از سوی دیگر قصد داریم برای جذب عضو هیئت علمی بومی گزینی داشته باشیم، زیرا نیروی غیر بومی به سرعت از استان خارج می شود.

وی اضافه نمود: اکنون 5 عضو هیئت علمی داریم و درخواست جذب 7 نفر دیگر را داده ایم در حالی که 3 هزار دانشجو داریم.

قاضی پور تاکید کرد: از 3 هزار نفر تقریبا هزار دانشجو دختر هستند، اما فقط یک عضو هیئت علمی برای دختران داریم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان شمالی بیان داشت: دانشجویان این دانشگاه عموما وارد فضای کسب و کار می شوند لذا نیاز به حمایت ویژه از این مجموعه است واکنون 75 درصد دروس عملی هستند.

وی در پایان امکانات کارگاهی دانشگاه را مناسب ارزیابی کرد و گفت: افزایش امکانات و اعضای هیئت علمی می تواند در رشد این دانشگاه اثر به سزایی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1225

به "دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان شمالی نیازمند توجه ویژه ، 3000 دانشجو با 5 عضو هیئت علمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان شمالی نیازمند توجه ویژه ، 3000 دانشجو با 5 عضو هیئت علمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید