حضور هیات های خارجی در نمایشگاه بین المللی گردشگری

به گزارش پیامک خنده، به گزارش خبرنگاران، نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران بیست و هفتم تا سی ام بهمن ماه در فضایی بالغ بر 31 هزار مترمربع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران همه روزه از ساعت 10 صبح تا 18 برگزار می گردد.

حضور هیات های خارجی در نمایشگاه بین المللی گردشگری

با سفر به عمان با تور از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

علی باقر نعمتی زرگران مدیرکل بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی در نشست خبری پیرامون این نمایشگاه بین المللی که پیش از ظهر روز یکشنبه در سالن اجتماعات معاونت گردشگری برگزار گردید، گفت: طراحی نمایشگاه و غرفه سازی سال جاری بر اساس خانه ایرانی انجام می گردد.

وی گفت: به دنبال افزایش سالن بودیم اما چون دو رویداد دیگر همزمان با این نمایشگاه برگزار می گردد، تنها توانستیم دو سالن را به این برنامه اختصاص دهیم. بنابراین اگر فضای بیشتری در اختیارمان بود، حتماً از لحاظ کمی و کیفی شاهد رشد چند برابری بودیم. اما همزمان با این نمایشگاه، سه برنامه جانبی و تخصصی و چند رویداد ملی و بین المللی نیز برگزار می گردد.

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: همایش گردشگری حلال روز بیست و هشتم بهمن ماه از ساعت 10 صبح تا 13 در سالن صدف، همایش گردشگری سلامت روز سی ام و همایش نقش گردشگری غذایی در روز بیست و نهم برگزار خواهد شد.

نعمتی گفت: تورگردانان ایرانی با تورگردانان خارجی نیز چند نشست برگزار خواهند کرد که اکنون در حال برنامه ریزی برای آن هستیم. همچنین در روز افتتاحیه، برای حضور هیأت های خارجی در مراسم مذاکراتی نموده ایم که به احتمال زیاد سرپرست و رئیس آژانس فدرال روسیه در این مراسم حضور خواهد داشت. در همان روز افتتاحیه، سند اجرایی همکاری دو کشور امضا می گردد و نشست بخش خصوصی دو کشور در روز بیست و هفتم بهمن ماه و با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی برگزار خواهد شد. وزیر گردشگری کشور یونان در رأس هیاتی همزمان به ایران سفر می نماید و در این مراسم حضور خواهد داشت. هیأت های دیگری از ترکیه، فرانسه و ایتالیا نیز حضور دارند ولی هنوز در سطح رسمی و دعوت رسمی قرار نگرفته اند.

وی توضیح داد: در این نمایشگاه از کشورهایی مانند یونان، ترکیه، روسیه، اسپانیا، عراق، تایلند، کره جنوبی، تونس، ایتالیا، مالزی، ویتنام، آذربایجان، امارات، قبرس، اوگاندا و سوریه شرکت خواهند کرد.

نعمتی ادامه داد: هیأت هایی نیز در این نمایشگاه و در نشست های حاشیه ای شرکت می نمایند که غرفه ندارند اما به خاطر این رویداد بین المللی به ایران آمده اند تا با شرکای خود مذاکره نمایند.

نعمتی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر انصراف اعضای خوشه سار بومگردی و اقامتگاه های بومی گفت: من در جریان این موضوع نیستم. این یک نمایشگاه بین المللی با استانداردهای بین المللی است و کسانی که می خواهند در این نمایشگاه حضور پیدا نمایند، می بایست ثبت نام انجام دهند. چنین چیزی به ما منعکس نشده است. ما حتی غرفه 38 را با طراحی خانه ایرانی در نظر گرفته ایم.

وی در پاسخ به این موضوع که معاونت گردشگری برای آنها معین محدودیت نموده بود گفت: اصلا محدودیتی برای تعداد شرکت نمایندگان معین نشده بود و هر کسی تقاضا بدهد بنا به استاندارد نمایشگاه می تواند غرفه بگیرد.

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات نیز در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه بعضی از ادارات کل میراث فرهنگی در استان ها اعلام نموده اند سازمان میراث فرهنگی دو برابر هزینه غرفه ها را از ادارات خود دریافت می نماید، گفت: متراژ غرفه ها برای ادارات استان ها 50 متر است و استان ها 12 میلیون تومان پرداخت می نمایند؛ این هزینه صرف ساخت و طراحی غرفه ها می گردد. به مراتب این هزینه کمتر از رقمی است که استان ها می پردازند. هزینه صورت گرفته برای این نمایشگاه توسط بخش خصوصی تامین شده و سازمان میراث فرهنگی در آن دخالتی نداشته است.

تبلیغات برای نرفتن به ترکیه در کنار فروش تورهای خروجی به مقصد این کشور!

در ادامه این برنامه فرهاد امینیان مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی تهران گفت: این نمایشگاه شامل 39 سالن است که 16 هزار و 200 مترمربع آن به غرفه ایرانی ها و 900 مترمربع آن به غرفه شرکت های خارجی اختصاص دارد که به ترتیب با رشدی 30 درصدی و 120 درصدی نسبت به سال گذشته روبرو شده است. تعداد شرکت نمایندگان در این نمایشگاه نیز بالغ بر 410 شرکت است که 370 شرکت آن، ایرانی و 44 شرکت آن خارجی هستند. گروه های عمده شرکت نماینده در این برنامه دفاتر خدمات مسافرتی هستند که سال جاری در سه سالن مستقر شده اند. بخش خصوصی نیز سال جاری به صورت یک مجموعه یکپارچه در سالنی مجزا و در سالن 37 مستقر خواهد شد.

وی گفت: کشورهای خارجی در سالن 40 حضور دارند ولی به صورت پراکنده نیز در نمایشگاه هستند. سالن 41 نیز به گردشگری سلامت اختصاص دارد. همچنین سالن کتب، نشریات تخصصی مناطق آزاد، شرکت های سرمایه گذاری، شرکت های حمل و نقل، قطارهای مسافرتی نیز در سالن 41 حضور خواهند داشت، اما در سالن 35 برای اولین بار بناهای تاریخی نمایش داده می گردد.

امینیان گفت: 80 هزار تومان هزینه هر متر از غرفه هاست که به آن هزینه ارزش افزوده و طراحی غرفه اضافه می گردد. هزینه هر مترمربع برای شرکت نمایندگان خارجی نیز 200 یورو معین شده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی تهران ادامه داد: دفاتر خدمات مسافرتی کشورهای یونان، ترکیه، روسیه، امارات و آذربایجان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

در همین حال خبرنگاران از امینیان پرسید که چطور روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی در تبلیغات اعلام می نماید مردم از سفر به ترکیه در ایام نوروز خودداری نمایند اما این شرکت ها در نمایشگاه به تبلیغ تورهای خود می پردازند.

امینیان پاسخ داد: روابط ما با کشور ترکیه همچنان ادامه دارد و ما نمی توانیم مانع حضور آنها در ترکیه شویم.

نصب 5 بیلبورد شهری تا دو روز دیگر

وی همچنین درباره اطلاع رسانی و تبلیغات برای این نمایشگاه گفت: اطلاع رسانی ها صورت گرفته است. تا به امروز هفت بیلبورد شهری نصب شده و قرار است پنج بیلبورد دیگر نیز نصب گردد. همچنین 35 نوبت تیزر تلویزیونی نیز پخش شده است. 500 هزار پیامک نیز به فعالان گردشگری ارسال شده است. همچنین در جراید و خبرگزاری ها نیز تبلیغات انجام می گردد.

امینیان در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا بعضی غرفه ها رایگان در اختیار بخش خصوصی قرار نمی گیرد؟ گفت: معمولا روال غرفه نمایشگاه بین المللی این است که به صورت رایگان ارائه نگردد. غرفه های نمایشگاهی رایگان است که رونق نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 743

به "حضور هیات های خارجی در نمایشگاه بین المللی گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور هیات های خارجی در نمایشگاه بین المللی گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید