جریان سازی فرهنگ انقلابی در جامعه و آموزش و پرورش

به گزارش پیامک خنده، تهران (پانا) - مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی با تاکید براینکه یادآوری اتفاقات گذشته انقلاب اسلامی از سال 42 برای دانش آموزان موثر است گفت باید به جریان سازی فرهنگ انقلابی در جامعه و آموزش و پرورش یاری کرد.

جریان سازی فرهنگ انقلابی در جامعه و آموزش و پرورش

علی رمضانی در نشست کارگروه کمیته فرهنگیان و دانش آموزان ستاد بزرگداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش به جهت تاثیرگذاری زیاد خود در فعالیت های اجتماعی در امر تدوین برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب نقش آفرین است اظهار کرد: این نقش در راستای یادآوری فعالیت های انقلاب کار بزرگی است که در چهل و سه سال گذشته صورت گرفته است.

وی با تاکید براینکه یادآوری اتفاقات گذشته از سال 42 برای دانش آموزان موثر است اضافه کرد: باید به جریان سازی فرهنگ انقلابی در جامعه و آموزش و پرورش یاری کنیم.

رمضانی ادامه داد: به جهت تنوع در نسل ها باید بتوان جریان فرهنگی را در جامعه به نحو احسن جاری و ساری کرد. در این صورت رسالت آموزش و پرورش و معلمان سنگین تر خواهد شد.

تاکید بر مشارکت دانش آموزان و فرهنگیان

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی بیان نمود: در معاونت پرورشی و فرهنگی دستورالعمل جامعی در این راستا خواهیم داشت تا مدارس فعال تر شوند فعالیت ها در قالب پویش خواهد بود تا مشارکت دانش آموزان و فرهنگیان را داشته باشیم.

وی با تشریح برنامه های معاونت در این راستا اشاره نمود: برنامه لاله روشن در حال اجرا است هفته نمایش و سرود در مدارس و برنامه ویژه ای با سازمان تبلیغات داریم که در سطح شهرستان ها اجرا خواهد شد.

رمضانی تاکید نمود: با توجه به بازگشایی مدارس بعد از 2 سال سال جاری باید کوشش کنیم فعالیت ها جدی تر برگزار گردد.

دبیر ستاد بزرگداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید نمود حضور در گلزار شهدا باید در برنامه های ما باشد چراکه شهدا همچنان به عنوان پرچم دار انقلاب و وحدت هستند.

مشارکت حداکثری اداره کل فرهنگی هنری در پویش ها

وی با اعلام اینکه اداره کل فرهنگی هنری در پویش هایی از جنس ایثار و شهادت بیشترین مشارکت را داشته است اضافه کرد: انشالله برنامه های این ستاد به زودی به استان ها ابلاغ خواهد شد.

رمضانی بیان نمود: جشنواره بازی سازان فردا را با انعقاد تفاهم نامه با انستیتو برگزار می کنیم و بحث فرهنگ و فضای مجازی در این بخش برای ما اهمیت دارد؛ سال گذشته 7 میلیون و 200 هزار نفر رشته در مسابقات فرهنگی هنری از فضای مجازی استفاده کردند.

کرونا بیشترین فایده را برای معاونت پرورشی داشت

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی اطلاع داد 4 تشکل دانش آموزی کارهای ویژه ای در بخش گام دوم انقلاب اسلامی انجام می دهند می توان گفت کرونا بیشترین فایده را برای معاونت پرورشی و فرهنگی داشت.

لازم به ذکر است در این نشست نمایندگان حوزه های مختلف ستادی آموزش و پرورش بعلاوه تشکل های دانش آموزی به بیان نقطه نظرات خود درباره موضوع نشست پرداختند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1932

به "جریان سازی فرهنگ انقلابی در جامعه و آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریان سازی فرهنگ انقلابی در جامعه و آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید