تونس ، الغنوشی: مردم پایبند انقلابند، اما از دولت نارضی اند

به گزارش پیامک خنده، رئیس حزب النهضه تونس که حزبش در انتخابات بیشترین آراء را کسب نموده می گوید برای تشکیل دولت به شرکای سیاسی دیگر احتیاج دارد.

تونس ، الغنوشی: مردم پایبند انقلابند، اما از دولت نارضی اند

به گزارش گروه بین الملل پیامک خنده، راشد الغنوشی رهبر حزب النهضه در تونس، ساعاتی پس از اعلام نتیجه اولیه انتخابات مجلسی، از نیازمندی حزبش به شرکای سیاسی دیگر اطلاع داد.

الغنوشی با بیان اینکه پیروزی حزبش در انتخابات آسان نبود، تأکید کرد که برای تشکیل دولت جدید نیازمند مشارکت دیگر شرکای سیاسی است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، طبق آماری که از انتخابات تونس منتشر شد، حزب النهضه به حدود 40 کرسی دست خواهد یافت. مجلس تونس 217 کرسی دارد.

بعد از النهضه، حزب قلب تونس با حدود 33 کرسی در صندلی دوم قرار گرفته است. ریاست این حزب را نبیل القروی بر عهده دارد که او با آنکه در زندان است، در انتخابات ریاست جمهور، نامزد شد و پیروز شد به دور دوم انتخابات راه یابد.

الغنوشی در کنفرانسی خبری که صبح امروز برگزار گردید، گفت، مردم پایبند انقلابند اما از دولت نارضی هستند... وضعیت مالی کشور سخت است... و چالشی که پیش رو داریم، مالی و اجتماعی است.

او با تأکید بر مشارکت دیگر احزاب در اداره کشور، گفت نمی توان با یک حزب با این چالش ها روبه رو شد برای همین ما در سیاست به شرکات بر اساس برنامه مشترک برای مبارزه با فساد، فقر و تکیه بر هوش [و توانمندی های] تونس ادامه می دهیم.

شب گذشته در پی اعلام نتایج اولیه انتخابات مجلس، طرفداران حزب النهضه در مقابل مقر این حزب در تونس تجمع کردند و با سر دادن شعارهای حزبی، این پیروزی را جشن گرفتند.

نتایج اولیه انتخابات نشان می دهد که حزب النهضه با کسب 17.5 درصد آراء در مرتبه نخست و حزب قلب تونس به ریاست نبیل القروی با کسب 15.6 درصد در مرتبه دوم قرار گرفته است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 445

به "تونس ، الغنوشی: مردم پایبند انقلابند، اما از دولت نارضی اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونس ، الغنوشی: مردم پایبند انقلابند، اما از دولت نارضی اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید