تسهیلات بانکی کشور را از معضل بیکاری نجات نمی دهد

به گزارش پیامک خنده، خبرنگاران؛ عیسی منصوری روز چهارشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به آمادگی کامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای راه اندازی مرکز طراحی کفش تبریز، گفت: به منظور حمایت از صنعت کفش تبریز برای راه اندازی ناحیه صنعتی ویژه این صنعت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از محل خاصی برای 100 واحد تسهیلات در نظر گرفته است که امیدواریم تا سرانجام سال پرداخت گردد.

تسهیلات بانکی کشور را از معضل بیکاری نجات نمی دهد

به گزارش پیامک خنده به نقل از ایرنا، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه تسهیلات بانکی گره گشای معضل بیکاری در کشور نیست، اضافه نمود: در مورد توسعه صنعت کفش تبریز مشکل راه اندازی ناحیه یا شهرک صنعتی نیست بلکه باید برنامه ریزی و سیاست های مناسب در زنجیره فراوری و فروش مدنظر قرار گیرد.

منصوری اظهار کرد: با راه اندازی مرکز طراحی کفش تبریز و ناحیه صنعتی اختصاصی کفش، باید زنجیره ارزش و لایه های توسعه ای در برنامه ریزی ها مد نظر قرار گیرد.

وی همچنین از تشکیل نشدن جلسات کارگروه اشتغال در آذربایجان شرقی انتقاد کرد و اضافه نمود: تا زمانی که جلسات کارگروه اشتغال در استان به صورت مرتب برگزار نگردد انتظار حمایت از سوی ستاد نداشته باشید زیرا بر اساس قانون تصمیم های کارگروه اشتغال قابلیت عملیاتی شدن دارند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود پرداخت تسهیلات اشتغال همچنان بیکار داریم، گفت: با شناخت ظرفیت های منطقه ای باید نسخه برطرف معضل بیکاری را بنویسیم.

مسعود پزشکیان اضافه نمود: با ایجاد حس مسئولیت پذیری باید ساختار منظمی برای برطرف معضل بیکاری ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه یک عمر است به دنبال برطرف مسئله ای هستیم ولی حل نمی گردد، اظهارداشت: اگر نسخه ای داشته باشیم که مسائل همه را حل نماید آن وقت می توانیم در مناطق مختلف با دریافت اطلاعات دقیق حمایت های اقتصادی متناسب نیز صورت گیرد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت تسهیلات بدون نظارت کافی و پاسخگویی نمی تواند معضل بیکاری را حل نماید.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در این استان بیش از میانگین کشوری است، گفت: جمعیت شاغل استان یک میلیون و 228 هزار و 780 نفر و جمعیت بیکار 144 هزار و 396 نفر است.

میراحد حسینی اضافه نمود: در حال حاضر 265 هزار و 927 نفر جمعیت فعال فارغ التحصیل و یا در حال تحصیل در آذربایجان شرقی وجود دارد و 61 هزار و 79 نفر فارغ التحصیل بیکار داریم که نرخ بیکاری شان معادل 18.7 درصد است این در حالی است که میانگین کشوری این شاخص 18.3 می باشد.

وی در ادامه به ظرفیت های صنعتی و فراوریی استان اشاره نمود و گفت: هم اکنون 36 شهرک صنعتی، یک شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی، 17 ناحیه صنعتی، 48 هزار و 400 کارگاه فعال تحت پوشش تامین اجتماعی و 268 معدن در حال بهره برداری چرخه اقتصاد استان را می چرخانند.

وی ادامه داد: وجود 45 هزار کارگاه فعال کد دار تامین اجتماعی در استان و واحدهای مادر اعم از پالایشگاه، پتروشیمی، تراکتورسازی و قطب شکلات کشور همچنین مجتمع های متعدد صنعتی، کشاورزی و واحدهای پیروز فولادی این استان را به یکی از صنعتی ترین استان های کشور تبدیل نموده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 349

به "تسهیلات بانکی کشور را از معضل بیکاری نجات نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات بانکی کشور را از معضل بیکاری نجات نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید