تاکید رئیس سازمان زندان ها بر توسعه حقوق زندانیان

به گزارش پیامک خنده، تهران (پانا) - رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور بر لزوم توسعه حقوق زندانیان بر اساس طرح تحولی زندان ها تاکید نمود.

تاکید رئیس سازمان زندان ها بر توسعه حقوق زندانیان

محمدمهدی حاج محمدی رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در نشست ماهانه با مدیران زندان های سراسر کشور بر لزوم اهتمام تمامی مدیران و کارکنان بر اجرای طرح تحول سازمان زندان ها تاکید و خواهان توجه جدی به حقوق زندانیان شد.

رییس سازمان زندان ها با برشماری محورهای مورد تاکید برای اجرای طرح تحول و اولویت های سازمان زندان ها گفت: برای اجرا و پیاده سازی سیاست های و برنامه های تحولی احتیاجمند فرهنگ سازی و تحول فرهنگی هستیم. چرا که تا باور قلبی نداشته باشیم در اجرای مسئولیت ها کوتاهی خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: امروز کشور در شرایط حساس و خاص حاصل از شیوع ویروس کرونا واقع شده است و تمام مدیران باید برای تامین سلامت زندانیان و بهداشت زندان ها تمامی مساعی خود را به کار گیرند و ضمن اجرای شیوه نامه های بهداشتی، ماسک و مواد شوینده و ضدعفونی نماینده را به میزان احتیاج در اختیار زندانیان قرار دهند.

حاج محمدی با بیان اینکه هدف از طراحی سامانه مشعل ارتباط بلافصل با مجموعه مدیریتی سازمان زندان هاست، گفت: این سامانه طراحی شده است تا در وهله اول کارکنان و در وهله دوم زندانیان و خانواده های آنان نظرات، خواسته ها و شکایات خود را مطرح نمایند و همه ما باید طوری عمل کنیم که از شفاف سازی و ارزیابی عملکردمان هراسی نداشته باشیم.

رییس سازمان زندان ها در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در مورد عفو موردی، زندان ها باید پیش دستی نمایند و اگر یک زندانی مستحق گذشت و عفو است ضمن اعلام آن به مراجع قضایی پیگیری لازم را انجام دهند.

حاج محمدی ضمن قدردانی از مدیرانی که به طور مرتب از زندان ها سرکشی و با زندانیان مصاحبه و برای حل مسائل آنان کوشش می نمایند، گفت: تمام مدیران باید نسبت به تامین احتیاجهای قانونی زندانیان حساس باشند که مهم ترین آن ها تامین بهداشت و غذای مناسب است.

وی با بیان اینکه کیفیت غذای زندانیان با زندانبان ها نباید متفاوت باشد، گفت: طبق نظر ریاست محترم قوه نباید زندانی ناتوان از پرداخت بدهی در زندان باشد از این رو ضمن آنالیز دقیق پرونده محکومان اقتصادی، کوشش خود را برای آزادی آن ها انجام دهید.

وی با اشاره به گزارش معاون سلامت، اصلاح و تربیت خطاب به مدیران کل زندان ها گفت: اشتغال زندانیان یکی از موارد مهم و مورد تاکید است و انشااله تدابیر لازم را تا رسیدن به اشتغال 50 درصدی با جدیت اجرا کنید.

رییس سازمان زندان ها به موضوع دادرسی الکترونیکی و نظارت الکترونیکی نیز اشاره نمود و گفت: حداکثرظرفیت استفاده از این دو تاسیس مهم در استان ها باید عملیاتی گردد.

وی ضمن قرائت آماری از شرایط استان ها در استفاده از این دو فناوری قضایی، از مدیران زندان ها خواست تا موانع عدم اجرای کامل دادرسی و نظارت الکترونیک را اعلام نمایند.

رییس سازمان زندان ها در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ضرورت توسعه فعالیت های رسانه ای گفت: امروز دشمنان انقلاب و ایران، زندان ها را سیبل حملات خود قرارداده اند لذا طوری عمل کنیم که بهانه به دشمن ندهیم.

وی اضافه کرد: با فعالیت های رسانه ای خوب، عملکرد زندان ها را در معرض دید عموم قرار دهیم.

رییس سازمان زندان ها در این جلسه که به وسیله ویدئو کنفرانس برگزار گردید به ارائه آمار عملکرد استان های مختلف کشور در حوزه اشتغال، نظارت الکترونیکی (پابند)، دادرسی الکترونیکی و... پرداخت و ضمن قدردانی از استان های پیروز، از استان های با عملکرد ضیف خواست تا قبل از جلسه آینده شاخص های عملکردی خود را توسعه دهند.

در این جلسه تعدادی از مدیران کل استانی و ستادی به ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1251

به "تاکید رئیس سازمان زندان ها بر توسعه حقوق زندانیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید رئیس سازمان زندان ها بر توسعه حقوق زندانیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید