بازار ملک از نگاه مطبوعات، 11 شهریور 96

به گزارش پیامک خنده، نگاهی به بازار ملک از نگاه مطبوعات، 11 شهریور 96 حاکی از آن این بازار در حال پذیرش تحولاتی است که احتمالا آینده نوید بخشی را برای آن رقم خواهد زد. نشریات داخلی در گزارش های خود توجه خاصی به این مساله داشته اند. گزارشی که ذیلا می خوانید بیشتر در این باره شرح داده شده است.

بازار ملک از نگاه مطبوعات، 11 شهریور 96

جهت دریافت مشاوره خدمات محاسبه هزینه چاپ بروشور از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ بروشور های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

روزنامه همشهری - نشانه های رونق در بازار مسکن

بازار مسکن در حال جان دریافت است؛ البته جان دریافتی که با دوره های قبل فرق دارد و در آن اثری از جهش قیمت نیست.

براساس آمارهای منتشر شده از سوی بانک مرکزی، تعداد معاملات بازار مسکن تهران در مردادماه سال جاری نسبت به ماه قبل 23.7درصد رشد داشته اما قیمت در این ماه فقط یک درصد افزایش یافته است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، این افزایش تعداد معاملات را نشانه تقویت بازار مسکن در تابستان تلقی می نماید.

علی چگنی، پیش بینی های قبلی مبنی بر فعال تر شدن بازار مسکن در امسال به ویژه فصل تابستان را یادآوری می نماید و می گوید: در مقطع فعلی با ورود بخشی از سپرده گذاران صندوق پس انداز مسکن یکم، بازار جان تازه ای گرفته و با توجه به وجود خانه های خالی و انباشت عرضه در بازار مسکن، تعادل قیمتی این بازار حفظ شده است.

روزنامه دنیای اقتصاد - انتها سقوط فروش نوسازها

فرآیند دست کم 5 ماهه سقوط سهم نوسازها از کل معاملات ماهانه مسکن در تهران، ماه گذشته متوقف شد. سهم نوسازها از معاملات مسکن بعد از اوج گیری در بهمن سال گذشته، تحت تاثیر خطای تشخیص سمت عرضه از بابت پذیرش افزایش قیمت بالا در سمت تقاضا، به صورت نامتوالی طی 5 ماه اخیر کاهش پیدا کرد.

بالاترین سهم فروش نوسازها طی دو سال اخیر برای بهمن 95 با اختصاص 54 درصد از کل معاملات خرید آپارتمان به واحدهای زیر 5 سال ساخت، به ثبت رسید اما فرایند سقوط این سهم، میزان فروش نوسازها را در تیر امسال به 2/ 46 درصد کل معاملات - پایین ترین سهم- رساند. اکنون پس از سه ماه پیاپی سقوط سهم نوسازها، بازار مرداد با بهبود نسبی فروش این املاک روبه رو شد.

هفته نامه پیغام ساختمان - کارنامه مسکن در افقی جدید

تحولات پنج ماهه بازار مسکن شهر تهران نشان می دهد تقاضا برای خرید واحدهای 16 تا 20 سال به طور معناداری افزایش یافته است.

آنالیز بازار مسکن شهر تهران طی پنج ماهه نخست امسال حاکی از رشد 50 درصدی خرید و فروش واحدهای مسکونی 16 تا 20 سال است که می تواند ناشی از تجهیز زوجهای خانه اولی به تسهیلات مسکن یکم باشد.

با وجود این که از دو سال قبل تا کنون وام مسکن به سقف 160 میلیون تومان رسیده این رقم برای خرید واحدهای نوساز در تهران کافی نیست اما می تواند به بازار واحدهای قدیمی ساز برسد.

در پنج ماهه ابتدای امسال، سهم خانه های 16 تا 20 سال نسبت به کل معاملات مسکن به ترتیب 11.8، 12، 11.5، 12.1 و 11.7 درصد بوده که به طور میانگین با رشد 50 درصد نسبت به واحدهای مشابه در سال قبل همراه شده است.

همچنین بازار واحدهای بیش از 20 سال مقداری نسبت به پنج ماهه نخست سال گذشته رونق گرفته و تعداد معاملات این گروه از آپارتمان ها 23.7 درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

روزنامه ابرار مالی - با کاهش نرخ سود بانکی قیمت اجاره بها افزایش خواهدیافت

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با کاهش نرخ سود بانکی قیمت اجاره بها افزایش خواهدیافت.

دامادی، با اشاره به اینکه بخش مسکن ارتباط مستقیمی با سایربخش ها داشته و از آنها تاثیر می پذیرد،گفت: سیاست خارجی و موضوعات مختلف اقتصاد از مهم ترین عواملی است که در این بازار تاثیر گذار است و از سوی دیگر کاهش نرخ سود بانکی نیز می تواند اثر گذاری مستقیم داشته باشد.

وی با اشاره به این که کاهش نرخ سود بانکی می تواند سرمایه گذار و فراوری نماینده را به سمت ساخت و ساز بیشرسوق دهد، اضافه نمود: زمانی که نرخ سود بانکی بالا باشد بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می دهند که سرمایه خودرا به این بازار تزریق ننمایند.

دامادی توضیح داد: با کاهش نرخ سود بانکی و پایین آمدن نرخ سود تسهیلات، برای بسیاری از خریداران به صرفه است که از تسهیلات بانکی استفاده نمایند و می تواند موجب رونق بازار مسکن گردد.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: درحال حاضر بازار مسکن از رکود خارج نشده و با کاهش نرخ سودسپرده و تسهیلات بانکی قیمت اجاره ها افزایش خواهد یافت و باید هرچه سریع تر اقدامات لازم را برای بهبوداین شرایط انجام داد.

منبع : دلتا

منبع: پیام دلتا
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 685

به "بازار ملک از نگاه مطبوعات، 11 شهریور 96" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار ملک از نگاه مطبوعات، 11 شهریور 96"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید