از هر پنج زن یک نفر در آمریکا مورد تجاوز قرار می گیرد

به گزارش پیامک خنده، خبرنگار پرس تی وی با ارائه آماری درخصوص زنان در آمریکا گفت: درحال حاضر 40درصد زنان آمریکا سرپرست خانواده هستند و درآمد آن ها نسبت به مردان 20درصد کمتر است. همچنین از هر 5زن یک نفر مورد تجاوز قرار می گیرد.

از هر پنج زن یک نفر در آمریکا مورد تجاوز قرار می گیرد

به گزارش پیامک خنده، برنامه تبادل نظری سیاسی رادیو تبادل نظر با موضوع حقوق بشر آمریکایی، جنایت جنگی، فساد و تروریسم دولتی در ایالات متحده و با حضور مرضیه هاشمی خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی روی آنتن رفت.

هاشمی با بیان اینکه دولت های آمریکا نماد جنایت محسوب می شوند، گفت: این جنایت ها هم در داخل و هم خارج از آمریکا دائم در حال وقوع است. ریشه آمریکا قتل عام سرخ پوست ها و پس از آن برده هاست و در واقع شکل گیری این کشور با موضوع ظلم بوده است.

رد پای آمریکایی در بسیاری کشورها

وی درباره جنایت آمریکایی ها در خارج از کشور خودشان نیز توضیح داد و اظهار کرد: در طول تاریخ شاهد هستیم ردپای آمریکا در بسیاری کشورها وجود داشته. طی مطالعاتی که در دانشگاه انجام دادم، متوجه شدم بسیاری از کودتاها که در کشورهای گوناگون به ویژه آمریکای لاتین اجرا شده، با بازیگری آمریکایی ها شکل گرفته است.

وی ادامه داد: در حقیقت هر زمان یک دولت مردمی در آمریکا شکل می گرفت که خارج از کنترل و دستور آمریکا بود، بلافاصله رئیس جهور آن کشور همانند آلنده کشته می شد و فرد مورد نظرشان روی کار می آمد. رد پای این برخوردها را می توان در تمام کشورهای آمریکای لاتین مشاهده کرد. کوبا از 1959 تا به امروز زیر بار ظلم آمریکا است زیرا خواستار استقلال بود.

ظلم آمریکا جهان شمول است

خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی توضیح داد: کمترین کشوری در جهان وجود دارد که آمریکایی ها در آن حرکت ظالمانه ای انجام نداده باشند و در واقع رد پای آمریکایی ها را می توان در بسیاری کشورها مشاهده کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در آمریکا حقوق زنان رعایت می گردد، اعلام کرد: پاسخ به این سؤال بستگی به زاویه نگاه ما دارد. اگر از زاویه رسانه به ویژه هالیوود نگاه کنیم فکر می کنیم همه چیز برابر است و امکانات کاملاً برابری دارد اما در واقعیت این موضوع وجود ندارد.

شرایط وخیم زنان سیاه پوست در آمریکا

هاشمی با ارائه آماری در این خصوص ادامه داد: در حال حاضر 40 درصد زنان آمریکا سرپرست خانواده هستند و درآمد آن ها نسبت به آقایان حداقل 20 درصد کمتر است. البته شرایط زنان سیاه پوست بدتر است. در آمریکا علیه زنان خشونت بسیار زیادی وجود دارد و حقوق شان تقریباً رعایت نمی گردد.

وی اشاره نمود: مرکز کنترل پیشگیری ها در آمریکا اعلام نموده از هر پنج زن حداقل یک نفر در طول زندگی مورد تجاوز قرار می گیرد و همچنین بر اساس یک آمار بین الملل آمریکا جزو 10 کشور نا امن برای زنان است. البته آمار تجاوز به زنان رسمی است و بیشتر زنانی که به اشکال مختلف مورد تجاوز قرار می گیرند به پلیس اطلاع نمی دهند. این موضوع در خصوص سربازان زن آمریکایی بسیار بیشتر است و از هر لحاظ اذیت می شدند و اعتراف کردند اگر این موضوع را اطلاع می دادند، فرماندهان با سربازان زن برخورد می کردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1056

به "از هر پنج زن یک نفر در آمریکا مورد تجاوز قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از هر پنج زن یک نفر در آمریکا مورد تجاوز قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید