آمریکن اینترپرایز: ترامپ در برابر ایران فقط توئیت می نماید

به گزارش پیامک خنده، فارس نوشت: تحلیلگر ارشد اندیشکده آمریکن اینترپرایز در یادداشتی از رویکرد رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران انتقاد نموده و می گوید او به جای اقدام در برابر ایران به توئیت کردن روی آورده است.

آمریکن اینترپرایز: ترامپ در برابر ایران فقط توئیت می نماید

اندیشکده آمریکن اینترپرایز در یادداشتی به قلم دانیلا پلتکا، از تحلیلگران ارشد حوزه امور خارجه و امور دفاعی این اندیشکده نوشت: ... سعودی ها و اماراتی ها دیگر از دست ترامپ خسته شده اند و سخت است که آنها را [برای این خستگی] سرزنش کرد.

نویسنده در این یادداشت که ماهیتاً ضدایرانی است، تصریح نموده است: رئیس جمهور تنها در خصوص ایران توئیت می نماید و در برابر حملات روبه تشدید ایران اقدامی صورت نمی دهد. وضعیت امور بسیار بد است، هم ابوظبی و هم ریاض در حال جدا شدن از ایالات متحده و در حال برقراری رابطه با چین و روسیه و حتی ایران هستند.

نویسنده افزوده است: شریکان آمریکا در منطقه در حال درک این واقعیت هستند که به رغم آن لحظات زیبا در کنار گوی (اشاره به نشست کشورهای عربی با ترامپ در ریاض)، دونالد ترامپ قصدی برای آنکه برای یاری به آنها کاری بیش از اعزام تعداد کمی نیرو، یکی دو حمله جسته و گریخته سایبری و مقدار زیادی لفاظی انجام دهد، ندارد.

لفاظی های بعضی کشورهای عربی علیه ایران پس از حمله ارتش یمن به تأسیسات نفتی آرامکو در تاریخ 14 سپتامبر از یک سو و ناتوانی آنها از هرگونه تقابل با ایران در کنار بی میلی دولت آمریکا به ورود به هرگونه چالش جدی با ایران، بسیاری از رسانه ها و تحلیل گران غربی را بر آن داشته تا به تحلیل نحوه رفتار دولت آمریکا با شرکایش در منطقه خلیج فارس بپردازند.

اخیراً هم نشریه فارین پالیسی نیز در یادداشتی به قلم کِنث پولاک نوشت که امارات نمی تواند به تنهایی با تهران وارد درگیری گردد اگرچه این ترجیح ابوظبی نیست اما بدون حمایت قاطع آمریکا، امارات راهی جز آن ندارد که به جای مخالفت با ایران، با آن آشتی کند.

وی افزوده بود: خروج از یمن برای محمد بن سلمان تحقیرآمیز است. سعودی ها حتی بیش از اماراتی ها از ایرانیان بیزارند و تسلیم شدن در برابر ایران از سوی آنها به شکل بالقوه به معنای صرف نظر از داعیه آنها برای رهبری دنیا عرب است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 413

به "آمریکن اینترپرایز: ترامپ در برابر ایران فقط توئیت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکن اینترپرایز: ترامپ در برابر ایران فقط توئیت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید