99 درصد مردم کره جنوبی از پیغام رسان داخلی استفاده می نمایند ، چرا سرعت اینترنت کره جنوبی بالا است؟

به گزارش پیامک خنده، طبق گزارش statist در کره جنوبی 99درصد مردم از پیامرسان بومی استفاده می نمایند و هشتاد درصد گردش اطلاعات و استفاده از پهنای باند در این کشور، داخلی است.

99 درصد مردم کره جنوبی از پیغام رسان داخلی استفاده می نمایند ، چرا سرعت اینترنت کره جنوبی بالا است؟

به گزارش خبرنگاران، کره جنوبی از لحاظ سرعت و دسترسی به اینترنت بین الملل یکی از پیشروترین کشورهاست و سرعت اینترنت در این کشور در چندسال اخیر همیشه در بین 10 کشور برتر دنیا قرار گرفته است.

در سال 2023 ضریب نفوذ اینترنت در بین شهروندان کره جنوبی به 97.6 درصد رسید و 92 درصد از کل آمار استفاده نمایندگان از شبکه اینترنت در شبکه های اجتماعی فعالیت داشتند.

اما نکته جالب اقبال گستردهٔ کره ای ها به شبکه های اجتماعی و پیغامرسان های بومی است.

طبق پژوهشی که در سال 2022 اجرا شده و در سایت statista منتشر شده در سال 2022، حدود 99 درصد از کل شهروندان کره جنوبی گفته اند از پیغام رسان Kakaotalk که پیغام رسان بومی کره جنوبی است استفاده می نمایند. این در حالی است که در رده های بعدی پیغامرسان های مورد استفاده در این کشور، فیس بوک تنها 23درصد و اینستاگرام تنها 18 درصد استفاده می گردد.

بعلاوه طبق آمار منتشر شده از سایت استاتیستا در سال 2022، در حوزه شبکه های اجتماعی پس از اینستاگرام و فیسبوک، شبکه های اجتماعی Naver line و Kakao Story که هر دو شبکه های اجتماعی بومی این کشور هستند بالاترین مقدار استفاده را در بین کاربران کره جنوبی دارند. لازم به ذکر است که Kakao Story صرفا یک شبکه اجتماعی در کره به شمار نمی آید و کاربران این شبکه اجتماعی حتی امکان خرید به صورت آنلاین از این شبکه را دارند. مقدار استفاده از Kakao Talk در کره جنوبی به قدری بالا است که این پیغامرسان را جایگزینی برای واتساپ می دانند.

دیگر شبکه اجتماعی که شهروندان کره جنوبی از آن استفاده می نمایند شبکه اجتماعی سای ورد است که اساس فعالیت آن به صورت تصاویر ایزومتریک بوده و کاربران به صورت مجازی می توانند در آن زندگی نمایند.

استفاده شهروندان کره جنوبی از پلتفرم های بومی صرفا به شبکه های اجتماعی خلاصه نمی گردد و بر اساس اطلاعات موجود تا سال 2022 مقدار استفاده شهروندان کره جنوبی از موتورهای جستجو، حدود 61 درصد از کاربران اینترنت در این کشور از موتور جستجوی بومی Naver، حدود 29 درصد از موتور جستجوی بین المللی گوگل، 5 درصد از موتور جستجوی بومی Damn و مابقی از سایر موتور های جستجو استفاده می نمایند

چرا سرعت اینترنت کره جنوبی بالا است؟

اصلی ترین علت بالا بودن سرعت اینترنت در کره جنوبی استفاده از زیرساخت و شبکه ملی اطلاعات در این کشور است. این طرح در اوایل دهه 80 در کره جنوبی شروع شد و در حال حاضر سه شرکت KT Corporation، SK Broadband و LG Uplus مسئولیت تامین بخش زیرساختی این کشور را بر عهده دارند که هر سه شرکت در همین کشور تاسیس و فعالیت دارند.

استفاده از این شرکت های بومی سبب شد تا کره جنوبی یکی از کشورها با بالاترین مقدار پوشش دهی شبکه LTE در دنیا باشد و گفته می گردد نسل چهارم شبکه موبایل تقریبا در تمام این کشور در دسترس کاربران قرار گرفته است و از سال 2019 این کشور برای پوشش کامل نسل پنجم اینترنت فعالیت خود را شروع کرد. علاوه بر این استفاده از این شرکت ها برای ساخت زیر ساخت در کره جنوبی سبب شد تا هزینه اینترنت در این کشور تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند تا جایی که هزینه استفاده از اینترنت در کره جنوبی تقریبا نصف هزینه اینترنت در آمریکا است.

گردش 80 درصدی پهنای باند در داخل

استفاده از زیرساخت بومی در کره جنوبی و شبکه ملی پهن باند این کشور باعث گردش 80 درصدی اطلاعات در آن شده که این موضوع به معنای برخورداری از شبکه ملی در حوزه پهن باند و اینترنت است. همین موضوع سبب شده تا پهنای باندی که دولت کره به پیغامرسان ها و شبکه های اجتماعی بومی این کشور داده، بسیار بیشتر از پهنای باند شبکه های اجتماعی خارجی باشد و این موضوع در توسعه شبکه های اجتماعی بومی کره تاثیر بسیار زیادی داشته است.

از طرفی هم اعطای تسهیلات برای استفاده از شبکه بومی از دیگر عوامل مهم در بالا رفتن مقدار استفاده کاربران از شبکه های بوم این کشور شده است. برای مثال دولت کره جنوبی یارانه ای خاص را به افراد کم عایدی اختصاص داده تا این افراد بتوانند با قیمتی پایین تر به شبکه ملی اطلاعات این کشور دسترسی داشته باشند.

علاوه بر این دولت کره جنوبی برای هر صنف نیز برنامه ای جداگانه دارد تا کاربران اینترنت را به سمت شبکه های بومی این کشور سوق دهد، برای مثال دولت کره برنامه ای خاص را برای زنان خانه دار راه اندازی کرد که در آن اصول خانه داری یا سبک زندگی درست برای بچه ها آموزش داده شده بود.

جدای از این موارد تعرفه استفاده از شبکه های اجتماعی داخلی و موتور جستجوی بومی کره در این کشور پایین تر از تعرفه استفاده از شبکه های بین المللی بوده و همین موضوع سبب شده تا بخش زیادی از کاربران به استفاده از شبکه های بومی ترقیب شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 شهریور 1402 بروزرسانی: 25 شهریور 1402 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 2252

به "99 درصد مردم کره جنوبی از پیغام رسان داخلی استفاده می نمایند ، چرا سرعت اینترنت کره جنوبی بالا است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "99 درصد مردم کره جنوبی از پیغام رسان داخلی استفاده می نمایند ، چرا سرعت اینترنت کره جنوبی بالا است؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "99 درصد مردم کره جنوبی از پیغام رسان داخلی استفاده می نمایند ، چرا سرعت اینترنت کره جنوبی بالا است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید