پیش بینی بارش باران پنج روزه در 20 استان

به گزارش پیامک خنده، سازمان هواشناسی کشور از بارش باران، برف و وزش باد شدید 5 روزه در 20 استان اطلاع داد و اعلام نمود: از امروز تا آخر هفته دما در مناطق شمالی 8 درجه کاهش می یابد.

پیش بینی بارش باران پنج روزه در 20 استان

خبرگزاری تسنیم: سازمان هواشناسی کشور از بارش باران، برف و وزش باد شدید 5 روزه در 20 استان اطلاع داد و بیان کرد: از امروز تا آخر هفته دما در مناطق شمالی 8 درجه کاهش می یابد.

بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی کشور با گذر موج تراز میانی جو تا انتها هفته طی امروز در استان های واقع در شمالغرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات جنوب غرب، بعضی مناطق شمالشرق و شرق به ویژه در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده گاهی وزش باد نسبتا شدید و رعد و برق روی می دهد.شدت این بارش ها برای استان های آذربایجان غربی، غرب و جنوب آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه است.

فردا و روز چهارشنبه در استان های واقع در شمالغرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات جنوب غرب به ویژه در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می گردد که شدت بارش ها در این دو روز مربوط به استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، همدان، لرستان و غرب مرکزی است.

روز پنجشنبه با تضعیف سامانه بارشی، بارش در استان های واقع در شمالغرب بوده که گاهی همراه با است. طی این روز به ویژه در ساعات بعدازظهر در بعضی مناطق واقع در استان های غرب و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده و خفیف پیش بینی می گردد.

روز آدینه با عبور سامانه بارشی نسبتا قوی از غرب و شمالغرب کشور در دامنه های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمالغرب کشور، دامنه جنوبی البرز به ویژه در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد. شدت بارش ها در این روز در استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، شمال خوزستان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز و تهران است.

سازمان هواشناسی کشور اعلام نموده امروز در ساعات بعدازظهر در بعضی مناطق استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و ارتفاعات شمال هرمزگان رشد ابر، بارش پراکنده و رعد و برق پیش بینی می گردد. همچنین از امروز تا آخر هفته در سواحل دریای خزر بارش متناوب باران و وزش باد روی می دهد و دمای هوا در بخش های شمالی کشور 5 تا 8 درجه کاهش می یابد. ضمن این که در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمالغرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف دور از انتظار نیست.

روزهای پنجشنبه و آدینه به دلیل افزایش باد روی شمال عربستان و جنوب عراق وقوع پدیده گرد و خاک برای استان های خوزستان و ایلام پیش بینی شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 492

به "پیش بینی بارش باران پنج روزه در 20 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بارش باران پنج روزه در 20 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید