ویروس کرونا در هوا شناور است

به گزارش پیامک خنده، خبرگزاری خبرنگاران- تحقیقات اخیر نشان می دهد که کووید 19 روی سطوح یا اجسام برای مدت طولانی زنده نمی ماند، اما هنگامی که در هوا نهاده شد، ویروس می تواند مُعلق بماند و مانند دود در اطراف شناور باشد.

ویروس کرونا در هوا شناور است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، اخیرا کارشناسان مکررا تأکید می نمایند که شستن خرید هفتگی احتمالاً کاری به در امان ماندن از کووید 19 ندارد؛ به نظر می رسد ویروس به وسیله هوا منتقل می گردد و به طور کلی به وسیله سطوح منتقل نمی گردد.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که کووید روی سطوح یا اجسام برای مدت طولانی زنده نمی ماند، اما هنگامی که در هوا نهاده شد، ویروس می تواند معلق بماند و مانند دود در اطراف شناور باشد.

ویروس شناسان تأکید می نمایند، باید به راه های کاهش خطر انتقال به وسیله هوا توجه کرد تا مانع شیوع همه گیری شد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) هفته گذشته توصیه های خود را به روز و تأکید کرد، ویروس به وسیله سطوح قابلیت انتقال ندارد؛ این توصیه در حالی منتشر شده که در اوایل همه گیری افراد مشغول شستن مواد غذایی خود بودند و در مکان های عمومی همه سطوح ضدعفونی می شد، سرویس بهداشتی عمومی تعطیل شد و افراد برای صرف غذا با قاشق و چنگال یکبار مصرف حتی مراقبت می کردند و همه این ها فقط برای اینکه در امنیت باشند، انجام می شد.

اجماع نظر دانشمندان در تازه ترین به روزرسانی های کووید 19 حاکی از آن است که خطر انتقال ویروس به وسیله سطح خطر واقعی نیست.

کارشناسان می گویند: تمیز نگه داشتن دستان هنوز محتاطانه است، اما درک ما از کووید ادامه پیدا نموده است و به نظر می رسد انتقال آن به وسیله هوا انجام می گردد.

تحقیقات اخیر، در محیط هایی شبیه به زندگی واقعی، نشان می دهد که ویروس در طولانی مدت یا حداقل در هیچ مقداری که احتمال ایجاد عفونت وجود داشته باشد بر روی سطوح زنده نمی ماند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1553

به "ویروس کرونا در هوا شناور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا در هوا شناور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید