هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 7 کلانشهر طی هفته آینده

به گزارش پیامک خنده، سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هفت کلانشهرطی هفته آینده هشدار داد و بر ضرورت پرهیز از تردد غیرضروری تاکید نمود.

هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 7 کلانشهر طی هفته آینده

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزایش غلطت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا شنبه (6 آذرماه) برای شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان، ارومیه، تبریز و مشهد، یکشنبه (7 آذرماه) برای شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان، ارومیه، تبریز و مشهد، دوشنبه (8 آذرماه) برای شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان، ارومیه، تبریز و مشهد، سه شنبه (9 آذرماه) برای شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان و مشهد و چهارشنبه (20 آذرماه) برای شهرهای تهران، کرج، اصفهان و مشهد پیش بینی می گردد.

در پی حاکمیت این شرایط جوی افزایش شاخص کیفیت هوا درحد ناسالم برای گروه های حساس و احتمال رشد آن تا ناسالم برای تمام گروه ها در منطقه ها صنعتی و پرتردد در صورت عدم کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک دور از انتظار نیست بنابراین پرهیز از ترددهای غیر ضروری به ویژه برای سالمندان، بچه ها و افراد با سابقه بیماری، عدم فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلانشهرها توصیه می گردد.

به گزارش ایسنا هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1873

به "هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 7 کلانشهر طی هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 7 کلانشهر طی هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید