مرگ البغدادی کلید کمپین انتخاباتی 2020 ترامپ

به گزارش پیامک خنده، دونالد ترامپ در کوشش است تا کشته شدن ابوبکر البغدادی را به کلید کمپین انتخاباتی اش برای سال 2020 تبدیل کند.

مرگ البغدادی کلید کمپین انتخاباتی 2020 ترامپ

پایگاه خبری هیل در گزارشی درباره اقدامت اخیر دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در چارچوب کمپین انتخاباتی اش و تاکید او بر مساله کشته شدن رهبر داعش و همچنین احتمال تاثیر آن در نتایج انتخابات سال آینده آمریکا نوشته است: دونالد ترامپ طی روزهای گذشته دائما از حمله 26 اکتبر که کشته شدن ابوبکر بغدادی، رهبر داعش را در پی داشت، می گوید.

او آدینه شب سخنرانی خود در یک تجمع انتخاباتی را با کشته شدن بغدادی شروع کرد و گفت، ارتش آمریکا یک حمله استادانه انجام داد که زندگی اسفبار او را پایان داد و بلیت او را برای جهنم صادر کرد.

ترامپ در این تجمع در شهر توپلو در ایالت می سی سی پی گفت: او یک وحشی و یک هیولای بی احساس بود اما دوران حکومت تروریستی او به پایان رسیده است.

او همچنین مدعی شد که رسانه ها به اندازه کافی مرگ البغدادی را پوشش نداده و به آن نپرداخته اند. رییس جمهور آمریکا گفت: این ماجرا خیلی سریع ناپدید شد. البته مسئله ای نیست. من این کار را برای داستان ساختن (هیاهو به پا کردن) انجام ندادم. این کار را انجام دادم چون کار درستی بود. اگر من یک دموکرات بودم، آن ها هفته ها به این مساله می پرداختند اما چون پای من درمیان است، حتی تمایلی به این کار ندارند. آن ها در واقع این مساله را کم اهمیت جلوه دادند.

کمپین ترامپ حتی در جریان هفتمین بازی لیگ برتر بیسبال آمریکا که روز چهارشنبه برگزار گشت، یک آگهی تبلیغاتی سیاسی را پخش کرد که افتخار از میان برداشتن داعش را به ترامپ نسبت می داد.

کارشناسان اما می گویند، بازخورد این اقدامات در صندوق های رای احتمالا چندان قابل توجه نخواهد بود و این مساله تا حدی به این خاطر است که تا انتخابات 2020 یک سال باقی مانده و همچنین البغدادی هرگز در آمریکا فرد شناخته شده و معروفی نبوده است.

جیمز کارافانو، کارشناس سیاست دفاعی در بنیاد محافظه کار هریتج می گوید: مردم نام البغدادی را فراموش خواهند کرد. آنان تا زمان برگزاری انتخابات میان نام البغدادی و بغداد سردرگم خواهند شد (نام بغداد را از البغدادی تشخیص نخواهند داد) و تا آن موقع کشته شدن البغدادی به خاطره ای دور تبدیل خواهد شد.

وی افزود: افرادی که می خواهند به ترامپ رای دهند به هر حال این کار را خواهند کرد. مردمی که نمی خواهند به او رای دهند نیز به خاطر اینکه یک تروریست را کشته به او را نخواهند داد. همچنین آنان که هنوز درباره رای خود تصمیم نگرفته اند، مسائل دیگری را برای تصمیم گیری در این باره مد نظر قرار می دهند.

اشاره به موفقیت ها در سیاست خارجی از سوی روسای جمهوری که به دنبال پیروزی مجدد در انتخابات هستند، امری رایج است اما بعضی از آنان نتیجه بهتری از این کار به دست آورده اند.

کمپین باراک اوباما، رییس جمهور پیشین آمریکا برای انتخابات سال 2012 نیز در آستانه نخستین سالگرد کشته شدن اسامه بن لادن، رهبر القاعده یک آگهی تبلیغاتی را منتشر کرد.

اسکات اندرسن، کارشناس موسسه بروکینگز اظهار کرد، از دیدگاه سیاسی، کشته شدن البغدادی به هیچ عنوان تاثیری شبیه به کشته شدن بن لادن را نخواهد داشت. اندرسن در این باره می گوید: البغدادی وجهه ای که اسامه بن لادن داشت، ندارد. همه می دانستند بن لادن کیست و 10 سال به دنبال او بودند. او تحت تعقیب ترین فرد در آمریکا بود.

جیمز کارافانو، کارشناس سیاست دفاعی در بنیاد هریتج بر این باور است که رای دهندگان معمولا بر مسائل داخلی متمرکز هستند و موفقیت ها در سیاست خارجی به ندرت نتیجه آرا را تغییر می دهد. وی افزود: تنها استثنا در این زمینه زمانی است که مساله ای بسیار مهم درست پیش از انتخابات اتفاق بیفتد؛ مانند شروع یک جنگ. او در این باره به موفقیت جورج بوش پدر در جنگ اول خلیج فارس اشاره می نماید که پیروزی او را برای دومین دور ریاست جمهوری به دنبال نداشت.

تاکید بر کشته شدن البغدادی چالشی دیگر را برای ترامپ و کمپین او به همراه دارد. منتقدان ممکن است جزییات ناخوشایندی را از اقداماتی که در آستانه این حمله اجرا شده، مطرح نمایند.

گزارش شده است که وقتی ترامپ دستور خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را صادر نموده، از تمرکز سیا و عملیات ویژه برای به دام انداختن البغدادی آگاه بوده است.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات گزارش نموده است، خروج نیروهای آمریکایی از سوریه ظاهرا برنامه ریزی های دقیق برای ماموریت علیه البغدادی را دچار مشکل نموده و مقامات ارشد دفاعی را وادار نموده که برنامه های خود جلو بیندازند.

اندرسن، کارشناس موسسه بروکینگز در این باره می گوید: طبق بسیاری از گزارش ها، زمان بندی این حمله به دلیل خروج نیروها از سوریه تغییر نموده است و نگرانی هایی وجود داشته مبنی بر این که به دلیل تصمیم (ترامپ) برای خروج نیروها ممکن است فرصت را برای انجام این حمله از دست بدهند. وی تاکید نمود که این مساله تصویری خوشایند از ترامپ ایجاد نمی نماید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 527

به "مرگ البغدادی کلید کمپین انتخاباتی 2020 ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ البغدادی کلید کمپین انتخاباتی 2020 ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید