مجوز دارا دوم صادر شد

به گزارش پیامک خنده، رئیس سازمان بورس اوراق بهادار با اشاره به اینکه متغیر های بازار در مقایسه با ماه های گذشته تغییری نکرده است، گفت: بازار سرمایه نیازمند صبر است، زیرا در بلند مدت سود خوبی نصیب سرمایه داران می نماید.

مجوز دارا دوم صادر شد

به گزارش صداو سیما، حسن قالیباف اصل امروز در حاشیه نشست شورای عالی بورس اضافه نمود: سقف پذیره نویسی در صندوق دارا دوم پالایشی برای هر کد 5 میلیون تومان است و پذیره نویسی به وسیله درگاه های بانکی و با کد ملی امکان پذیر است.

وی اضافه نمود:، چون قیمت صندوق دارا دوم مهم است و پالایشی ها در سبد صندوق دارا دوم، ای تی اف دوم هستند، دولت اعلام نموده سقف پذیره نویسی برای هر نفر 5 میلیون تومان است.

قالیباف اصل با اشاره به اینکه پالایش ها در سبد ای تی اف دوم هستند، ادامه داد: سازمان خصوصی سازی به ما درخواست داده و ما هم مجوز صادر کردیم، فرض ما این است که پذیره نویسی دارا دوم به موقع انجام می گردد.

وی گفت: امروز در شورای عالی بورس بحث های خوبی درباره سهام عدالت انجام و راه حل های مختلفی برای عرضه و فروش سهام عدالت مطرح شد.

رئیس سازمان وبورس اوراق بهادار اضافه نمود: در این جلسه درباره سقف اعتباری در صنعت کارگزاری صحبت شد تا اعتبارات کارگزاری این سقف برای سهام عدالت افزایش پیدا کند.

قالیباف اصل با اشاره به اینکه سهام عدالت متشکل از 36 سهام عظیم و مهم است، گفت: یکی از دلایل افت بازار، عرضه سهام عدالت بود که از این به بعد سهام عدالت دربازار عرضه نمی گردد و نهاد های اقتصادی این سهم را خریداری می نمایند.

وی اضافه نمود: به دلیل اینکه سهام عدالت خرد است و حقوقی ها نمی توانستند خریداری نمایند، این امکان فراهم شد تا نهاد های اقتصادی این سهم را به صورت بلوکی خریداری نمایند.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار درباره افت بازار سرمایه گفت: بازار بر اساس عرضه و تقاضا است و قیمت سهم، تابع عرضه روز است و سهامداران نباید انتظار داشته باشند که هر روز سهام رشد کند، باید قیمت سهم را با متغیر های بنیادی و اخبار مرتبط آنالیز نمایند.

قالیباف اصل اضافه نمود: سرمایه گذار زمانی که وارد بازار بورس می گردد، باید بداند که در این بازار هم سود و هم ضرر نصیبش می گردد.

وی با بیان اینکه اقدام دیگری که برای حمایت از بازار انجام داده ایم افزایش سقف صندوق ها با درامد ثابت بود گفت: افزایش سقف صندوق ها از ابتدای سال جاری، 10 درصد بود که در شرایط رونق بازار به 5 درصد کاهش یافت و اکنون نیز بنا به موقعیت بازار، به 15 درصد رساندیم.

قالیباف اصل ادامه داد: با توجه به آنالیز های بازار، صندوق های با درآمد ثابت در زمان افت و رشد بازار فروشنده نبودند و به همین دلیل برای آن ها این امکان را فراهم کردیم که در صف خرید قرار گیرند.

رئیس سازمان بورس گفت: نکته دیگری که امروز مطرح شد، افزایش سقف اعتبار کارگزاری ها از 10 درصد به 15 درصد است که این موضوع توسط کمیته پایش ریسک در بازار سرمایه برای یاری به بازار، تصمیم گیری شد.

وی درباره تصمیم بورس تهران درباره دو زمانه کردن زمان معاملات اضافه نمود: تصمیمی که بورس تهران برای کاهش قطعی سیستم معاملات گرفته بود و بسیاری درخواست داشتند که زمان معاملات به حالت قبل برگردد، به همین دلیل از بورس تهران خواستیم تا با اطلاع رسانی، زمان را به حالت اول باز گردانند.

قالیباف اصل گفت: متغیر های بنیادی بازار در چند هفته گذشته تغییر ننموده است و سرمایه گذار باید در این بازار صبر و حوصله داشته باشد.

سازمان بوررس مجوز دارا دوم را صادر کرد

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار از صدور مجوز ای تی اف دولتی (دارادوم) اطلاع داد.

حسن قالیباف اصل در حاشیه شورای عالی بورس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز موضوعات مختلفی در شورای عالی بورس مطرح شد گفت: امروز دغدغه های بازار مورد آنالیز نهاده شد و تصمیماتی اتخاذ شد.

وی درباره دارادوم اضافه نمود: سازمان خصوصی سازی درخواست ای تی اف دوم دولتی را به سازمان بورس ارسال کرد، ما نیز مجوز داده ایم و از نظر ما در زمان تعیین شده، پذیره نویسی انجام می گردد.

قالیباف اصل ادامه داد: با توجه به قیمت های بازار، روی قیمت ای تی اف دوم بحث است، به نظر می رسد قیمت آن اصلاح گردد که این امر در جلسه دولت تصمیم گیری می گردد.

رئیس سازمان بورس گفت: عرضه این صندوق عمومی است و به وسیله درگاه های بانکی و بورس انجام می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1139

به "مجوز دارا دوم صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز دارا دوم صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید