قربانیان یک تصمیم شوم

به گزارش پیامک خنده، قتل و جنایت های هولناک سال هاست در صفحات حوادث روزنامه ها جا خوش کرده است. این جنایت ها وقتی جنجالی تر و تلخ تر می شود که اعضای یک خانواده قربانی جنایت می شوند.

قربانیان یک تصمیم شوم

به گزراش گروه حوادث خبرنگاران از ضمیمه تپش، در سال 99 هم قتل عام های خانوادگی، خبرساز شد که در ادامه به مرور تعدادی از این جنایت ها پرداخته ایم.

قتل عام خانواده دامدار

اواخر آذر امسال بود که رسیدگی به جنایت هولناک تویسرکان با غیبت چند روزه اعضای خانواده مرد دامدار شروع شد. پسرعموی صاحب دامداری وقتی متوجه غیبت او و خانواده اش شد، به گاوداری مراجعه کرد اما هیچ کدام از آنها را پیدا نکرد. مرد جوان وقتی متوجه رد خون روی دیوار و زمین گاوداری و باغ کنار آن شد، احتمال داد حادثه تلخی رخ داده و موضوع را به پلیس اطلاع داد.

با حضور ماموران در محل دامداری و کشاورزی مرد میانسال که از شهر چند کیلومتری فاصله داشت، ابتدا با جسد دختر جوان مرد دامدار در 200 متری گاوداری روبه رو شدند.

در ادامه با جست وجوی دامداری، جسد پدرخانواده از زیر خاک و جسد مادر و دو پسرش از عمق چاه کشف شد. با کشف اجساد مشخص شد کارگر اهل افغانستان این خانواده همزمان با وقوع جنایت ناپدید شده و خبری از او نیست.

کارآگاهان که احتمال می دادند جنایت از سوی کارگر گاوداری رخ داده است، برای دستگیری او وارد عمل شده و پیروز شدند چهار روز بعد او را در جنوب تهران دستگیر و به همدان منتقل کنند.

نظیر در همان ابتدا به جنایت اعتراف کرد و گفت: با صاحب دامداری اختلاف حساب داشتم، به همین خاطر تصمیم به کشتن تمام اعضای خانواده و سرقت از گاوداری گرفتم. با همکاری دوستم نقشه را عملی کردم و با جسم سخت و چاقو هر پنج نفر را کشتم. از آنجا که دامداری خیلی از روستا فاصله داشت تا کسی بفهمد فرصت فرار داشتیم. بعد از سرقت از گاوداری از همدستم جدا شدم اما چند روز بعد در ورامین دستگیر شدم. قصد داشتم به افغانستان بروم و بعد که همه چیز فراموش شد با هویتی دیگر به ایران بیایم و در شهری دیگر کار کنم. من هیچ اوراق هویتی یا گذرنامه در ایران نداشتم. با اعترافات قاتل سنگدل به پنج جنایت، همدست او هم چند روز بعد دستگیر شد.

اختلاف خونین 2 پسرخاله

در ماجرایی دیگر حسادت مردی به پسرخاله اش جنایت هولناکی را رقم زد. 25خرداد امسال ساکنان برج سپید باغ فیض با شنیدن سر و صدا، متوجه درگیری دو پسرخاله شدند.

یکی از همسایه ها برای بررسی ماجرا از خانه خود در طبقه هفتم خارج شد اما مرد جوان با تهدید، زن همسایه را به خانه اش فرستاد و با زدن چند ضربه چاقو، پسرخاله اش را به داخل خانه اش برد.

دقایقی بعد مرد 38ساله با دستان خونی از واحد خارج شد و به سرعت با خودرویش فرار کرد. زن همسایه وقتی دوباره به راهرو آمد، با خون ریخته شده روی زمین روبه رو شد و موضوع را به پلیس اطلاع داد.

با حضور ماموران، کسی در واحد طبقه هفتم را باز نکرد به همین دلیل با حکم قضایی آتش نشانان در واحد را شکسته و با صحنه هولناکی روبه رو شدند.

جسد خونین زن و مرد جوان و دختر 6 ساله شان روی زمین افتاده بود. با شناسایی هویت قاتل، ساعتی بعد او دستگیر شد.

مهرداد 38ساله با اعتراف به قتل پسرخاله و همسر و فرزند او گفت: نمی خواستم آنها را بکشم، من و سهیل اختلافاتی بر سر چند ملک و سند داشتیم. اما از چند وقت قبل همسرم شروع کرد سرکوفت سهیل و زندگی اش را به من زدن، همیشه می گفت همسر سهیل انگشتر گرانقیمت دست می کند، تلویزیون 60میلیونی دارند یا از برند خاص خرید می کنند. او همیشه پسرخاله ام را توی سر من می زد و من به او حسودی می کردم تا این که اختلافات مالی و ملکی هم جمع شد و با چاقو سراغ پسرخاله ام رفتم. نمی خواستم همسر و دخترش را بکشم ولی مغزم کار نمی کرد و هر سه را با چاقو کشتم.

راز قتل خواهر و فرزندانش در چاه

در نخستین روزهای تیر امسال یکی از هولناک ترین قتل عام های خانوادگی در شهرستان مهرستان سیستان و بلوچستان رقم خورد.

ماموران بعد از اطلاع از کشف جسد زنی 45ساله همراه اجساد سه فرزندش که یک پسر 16ساله و دو دختر 11 و 13ساله بودند از داخل چاه 20متری منزلشان، تحقیقات خود را شروع کردند. برادر این زن در تحقیقات مدعی شد، با غیبت خواهرم و فرزندانش به جست وجوی خانه پرداختم و جسدشان را داخل چاه پیدا کردم.

ماموران به اظهارات برادر مقتول مشکوک شده و از او بازپرسی کردند که به این قتل اعتراف کرد و گفت: دو سال بود با خواهرم اختلاف مالی داشتم. انتها تصمیم به قتل او گرفتم.روز حادثه داخل غذایشان سم ریخته و بیرون رفتم. بعد از دو ساعت وقتی برگشتم آنها مرده بودند که جسدشان را داخل چاه انداختم.

قتل عام خانوادگی به خاطر قهر از خانه

23دی امسال گروگانگیری مرگبار در زاهدان خبرساز شد. در این روز مرد جوانی که از قهر همسرش به شدت خشمگین بود، مقابل خانه پدرزنش رفت و اعضای خانواده همسرش را به گروگان گرفت. با اعلام موضوع به پلیس، ماموران به محل حادثه رفتند. مرد جوان تهدید کرد اگر کسی وارد ساختمان شود، همه را می کشد.

دقایقی بعد پدر خانواده در حالی که مجروح بود از خانه بیرون آمد. مرد میانسال به ماموران گفت:دامادم پس از ورود به خانه مان، دخترم، پسرم و خاله دخترم را که مهمان ما بود، گروگان گرفته است. پلیس وارد مذاکره با مرد گروگانگیر شد اما او حرف از انتقام می زد. ساعتی بعد مرد جوان روی پشت بام آمد و قصد داشت جلوی چشم پلیس خودکشی کند که ماموران جلوی او را گرفته و از این کار منصرفش کردند.

با دستگیری داماد خشمگین، ماموران وارد ساختمان شده و با جسد دو زن و یک پسر نوجوان روبه رو شدند. قاتل در بازپرسی ها گفت: یک ماه بود همسرم از خانه قهر کرده و به خانه پدرش رفته بود. هرچه تماس می گرفتم حاضر به برگشت نبود تا این که درخواست طلاق و نفقه کرد، من هم عصبانی شدم و با یک تفنگ شکاری به خانه شان رفتم تا او را به زندگی برگرداندم. بحث ما بالا گرفت و او حاضر به برگشت نشد من هم او،خاله و برادرش را با شلیک گلوله کشتم و پدرش را هم زدم که زنده ماند.

جنایت خانوادگی دختر جوان و 2 دوستش

آخرین جنایت هولناک امسال در محله ابوذر تهران رخ داد. در این جنایت دختر جوان همراه دو پسر در تلخ ترین جنایت خانوادگی سال، مادر، خواهر و شوهر مادرش را به قتل رسانده و جسد خواهرش را در بشکه اسید ذوب کردند.

اواسط اسفند امسال ماموران پلیس تهران با تماس مرد جوانی، در جریان وقوع جنایت خانوادگی در محله ابوذر قرار دریافتد.

با حضور ماموران در صحنه جنایت،ابتدا جسد زن میانسال و همسرش در حمام خانه کشف و در ادامه از داخل یک گالن بزرگ اسید بقایای جسد دختر خانواده کشف شد.

با تحقیقات پلیس، ردپای دختر دیگر خانواده به نام تینا به دست آمد. ماموران با تحت نظر دریافت دختر مقتول، او را همراه دو پسر جوان بازداشت کردند. در تحقیقات اولیه یکی از پسرها به قتل اعتراف کرد و گفت دختر مقتول و دوستش بی تقصیر هستند.

پسر جوان به نام بهنام در تشریح جنایت گفت: قصد داشتیم از خانه مادر تینا سرقت کنیم اما او مخالف بود. من و رضا دوست تینا نقشه کشیدیم. آن روز تینا و رضا با غذای مسموم به خانه مادرش رفتند، من هم به آنجا رفتم اما شوهر مادر تینا از من خوشش نمی آمد.

ابتدا خواهر نوجوان او را مسموم و بی هوش کردیم اما هنوز نفس می کشید، به همین دلیل به اتاقش رفتم و با سیم شارژر خفه اش کردم. آن شب نشد که فرنوش و شوهر او را بکشیم. صبح به خانه آنها رفتم و با یک گلدان کریستال ابتدا شوهر فرنوش را با چند ضربه به سرش کشتم و بعد هم خود او را به قتل رساندم. حمل اجساد از طبقه پنجم خیلی سخت بود، برای همین اسید گرفتم تا بتوانم اجساد را از بین ببرم. وقتی جسد خواهر تینا را درون اسید انداختم، اسید روی خودم هم ریخت. من هر روز یخ و کافور به محل جنایت می بردم تا اجساد بو نگیرند، ولی نمی دانم چرا لو رفتیم و راز جنایت برملا شد. در این مدت با پول های سرقتی،هر روز آپارتمان مبله اجاره می کردیم و فراری بودیم.

مجید غمخوار - ضمیمه تپش روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1505

به "قربانیان یک تصمیم شوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربانیان یک تصمیم شوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید