سودانی ها خروج نیرو های ارتش کشورشان از یمن را خواهان شدند

به گزارش پیامک خنده، تعدادی از فعالان سودانی با راه اندازی کمپین خروج ارتش سودان از یمن خواهان خروج نظامیان این کشور از ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی شدند.

سودانی ها خروج نیرو های ارتش کشورشان از یمن را خواهان شدند

به گزارش گروه بین الملل پیامک خنده، تعدادی از فعالان سودانی هشتگ #سحب-الجیش-السودانی-من-الیمن را راه اندازی نموده و خروج نیرو های ارتش سودان از یمن را خواهان شدند.

تاج السر عثمان اندیشمند سودانی در این باره با اشاره به اینکه محمد حمدان معروف به حمیدتی عضو شورای حاکمیتی سودان بهای نیرو های سودانی شرکت کننده در یمن را دریافت نموده است، نوشت: درخواست خروج سربازان سودانی از یمن ضرورتی است که تأخیر در آن جایز نیست.

وی نوشت که فیلم تأسف باری از فرزندان سودان را در حال جنگ در مرز عربستان سعودی مشاهده نموده، جنگی که هیچ سود و منفعتی برای سودان ندارد.

فعال دیگری با نام سفیر خلا نوشت که باقی ماندن ارتش سودان در جنگ یمن اهانت است و ما از مسئولان کشور می خواهیم به این کُمدی سرانجام دهند.

وی درباره این ادعای فرماندهان ارتش سودان که مشارکت نیرو های سودانی برای حمایت از اراضی مقدس بوده است نوشت: اگر این گونه است چرا همه کشور های اسلامی در این جنگ مشارکت ندارند؟

خلا همچنین با اشاره به اشغال منطقه حلایب و شلاتین توسط مصر، اضافه نمود که بایستی ارتش سودان برای بازپس گیری این مناطق وارد جنگ گردد.

از سوی دیگر تاجر السر عثمان در صفحه توئیتر خود نظرسنجی از سودانی ها درباره خروج فوری نظامیان سودانی از یمن انجام داد که 81 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی موافق خروج فوری این نظامیان از یمن بودند.

سخنگوی نیرو های مسلح یمن دو روز پیش آمار سنگین تلفات نظامیان سودانی + حاضر در عملیات نظامی ائتلاف سعودی علیه یمن را فاش کرد.

سرتیپ یحیی سریع مجموع خسارت های جانی وارد شده به مزدوران ارتش سودان از شروع حملات به یمن را بیش از هشت هزار کشته و زخمی و مفقود خواند و گفت: تعداد کشته های مزدوران سودانی حدود 4253 نفر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 532

به "سودانی ها خروج نیرو های ارتش کشورشان از یمن را خواهان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودانی ها خروج نیرو های ارتش کشورشان از یمن را خواهان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید