راهنمایی اعزام دانشجو به قبرس

به گزارش پیامک خنده، با توجه به شرایط اقتصادی روز بسیاری از افراد و دانشجویان قصد مهاجرت دارند و یکی از آسان ترین راه های آن دریافت ویزای دانشجویی می باشد. قبرس از چند منظر می تواند بهترین مقصد مهاجرت باشد. اولین دلیل برای بسیاری از ایرانیان نزدیک بودن به کشور مادری می باشد و دیگری هزینه کم این جزیره نسبت به سایر کشورها می باشد به دلیل داشتن فاصله کم جغرافیایی از ایران به لحاظ فرهنگی هم مشابهت دارند. آقای محمد حسین مهرزاد صدقیانی بنیانگذار موسسه دادمهر عدالت هستند که از معتبرترین موسسات اعزام دانشجو به قبرس می باشد. این موسسه از ابتدای اقدام به مهاجرت قبرس تا انتهای راستا که اسکان در قبرس باشد شما را همراهی میکند.

راهنمایی اعزام دانشجو به قبرس

درباره قبرس

قبرس کشوری جزیره ای است که در جنوب شرق دریای مدیترانه واقع شده و زبان یونانی و ترکی از زبان های اصلی آن میباشد. صنایع قبرس چندان پیشرفته نیست اما گردشگری از منابع مهم درآمد آن محسوب میگردد. قبرس به دو بخش ترک نشین و یونانی نشین تقسیم شده که بخش یونانی نشین آن عضو اتحادیه اروپا می باشد. دانشگاه های آن که از مقاصد مهم اعزام دانشجو به قبرس میباشد در شهرهای فاماگوستا، نیکوزیا، لفکوزیا و کیریا واقع شده است که مقاصد بیشتر دانشجویان میباشد.

اعزام دانشجو به قبرس

تحصیل در قبرس

از فاکتورهای مهم در جهت تحصیل در کشورهای دیگر رنکینگ دانشگاه , زبان , اطلاعات و راهنمای درست داشتن است که موسسه حقوقی دادمهر عدالت با مدیریت توانای آقای محمد حسین مهرزاد صدقیانی در جهت اعزام دانشجو به قبرس گام به گام در کنار شماست. در ادامه به توضیح دیگر فاکتورها هم پرداخته میگردد. در قبرس همه مقاطع تحصیلی اعم از دبیرستان، دیپلم های فنی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه داده می گردد. همچنین در طیف وسیعی از رشته های مهندسی و پزشکی در دانشگاه های آن ارائه می گردد. اما پیشنهاد موسسه با توجه به تجربه تخصصی در زمینه اعزام دانشجو رشته های حسابداری، معماری، مدیریت کسب و کار، کسب و کار، مهندسی عمران، علوم کامپیوتر، حقوق و جرم شناسی، اقتصاد، مهندسی، فیلمسازی، روابط بین المللی، روزنامه نگاری، بازاریابی، پزشکی، علوم سلامت، علوم انسانی و علوم اجتماعی میباشد.

داشتن مدرک زبان از فاکتورهای اصلی و مهم نیست. صرفا داشتن نمره آیلتس 5 به بالا جهت را راحت تر میکند از این جهت که نیازی به آزمون زبان نیست.

اعزام دانشجو به قبرس در بهترین دانشگاه های آن

با توجه به اینکه موسس و بنیانگذار موسسه مهر عدالت شخصا در دانشگاه قبرس تحصیل کرده اند, دارای تجربه شخصی ارزشمندی برای تازه واردان در این زمینه می باشند که دانشجویان می توانند با آگاهی و شناخت کامل جهت پذیرش در دانشگاه های قبرس اقدام نمایند. در ادامه به معرفی دانشگاه های قبرس می پردازیم.

تحصیل در قبرس شمالی emuregister از معتبرترین نمایندگی های دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد که مدت زیادی است به فعالیت در این زمینه میپردازد. پیشنهاد ما این است که از سایت این موسسه دیدن فرمایید.

تحصیل در قبرس در تمامی مقاطع

جهت تحصیل و اعزام دانشجو به قبرس, موسسه دادمهر عدالت با مدیریت آقای محمد حسین مهرزاد صدقیانی در مقطع دبیرستان, مدرسه بین المللی دوگا پیشنهاد می دهد که آینده درخشانی را برای دانش آموزان رقم میزند. ضمن قرار دریافت این مدرسه در محوطه دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس از تمامی مقاطع تحصیلی اعم از ابتدایی تا دبیرستان در این مجتمع آموزشی ارائه می گردد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی بدون معدل بالا هم میتوان وارد دانشگاه شد, صرفا داشتن معدل پیش دانشگاهی و ریز نمرات کافی می باشد ولی همچنان که در بالا ذکر شد داشتن نمره آیلتس 5 به بالا یا معادل آن دیگری نیازی به دادن آزمون زبان نیست.

برای ورود به کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی مرتبط به رشته انتخابی کارشناسی ارشد باشد و در نظر داشته باشید تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می باشد اما نیاز به مدرک زبان انگلیسی ندارد اما با داشتن آیلتس 6.5 یا معادل آن دیگر آزمون زبان از شما گرفته نخواهد شد.

اگر مایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری نباشید نیاز به سیستم ارشد پایان نامه نیست اما اگر متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستید باید رشته ارشد خود را همراه با پایان نامه انتخاب کنید.

تحصیل در مقطع دکتری در قبرس نیاز به مدرک خاصی ندارد فقط رشته دکتری باید هم راستا با رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد باشد و در خصوص زبان انگلیسی هم همان قوانین کارشناسی ارشد حاکم است.

در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری سیستم آموزشی همانند سیستم استاندارد جهانی است. مدت دوره کارشناسی چهارسال، مدت دوره کارشناسی ارشد دوسال و مقطع دکتری با احتساب پایان نامه سه الی پنج سال می باشد.

اعزام دانشجو به قبرس و تحصیل در جزیره قبرس

دانشگاه های قبرس

قبرس دانشگاه های زیادی دارد اما سه دانشگاه آن در رنکینگ بالای جهانی قرار گرفته است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم. دانشگاه emu در رنکینگ جهانی, رتبه 801 و در قبرس رتبه 1 را دارد. مدرکی که این دانشگاه ارائه می دهد مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد اما هزینه تحصیل آن حدود 4 برابر دیگر دانشگاه های قبرس می باشد با این حال مانند دیگر دانشگاه های آن بورسیه 50% به دانشجویان اختصاص می دهد.

دانشگاه ciu در قبرس در رتبه دوم قرار می گیرد و در رنکینگ جهانی رتبه 2100 دارد. این دانشگاه نسبت به emu سطح پایین تری دارد اما در سالهای اخیر شهرت بیشتری پیدا کرده است که دلیل آن هم بورسیه های آن است که با توجه به هزینه های آن بسیار مورد توجه قرار میگیرد. برای دانشجویان مقطع کارشناسی و دکتری تا 50% و کارشناسی ارشد تا 75% بورسیه تعلق میگیرد.

دانشگاه ciu

ورود به دانشگاه قبرس

در جهت اعزام دانشجو به قبرس تنها آزمون ورودی به دانشگاه قبرس آزمون زبان می باشد که در واقع تنها برای بررسی سطح زبان دانشجو است و حتی اگر در این آزمون نمره قبولی را کسب نکند, باز هم با گذراندن چند واحد زبان انگلیسی به صورت پیش نیاز می تواند به دانشگاه راه پیدا کند.اما با توجه به تجربه و اطلاعات آقای محمد حسین مهرداد صدقیانی داشتن مدرک آیلتس یا تافل, ورود به دانشگاه را راحت تر میکند.

تحصیل رایگان و کار در قبرس

حقیقتا امکان تحصیل رایگان در قبرس وجود ندارد اما موسسه مهرعدالت در کنار شماست تا هزینه تحصیل را به حداقل برساند. طبق قوانین برای دانشجویان امکان 10 ساعت کار هفتگی در مقطع لیسانس و 20 ساعت در هفته برای دانشجویان مقطع کارشناسی و دکتری وجود دارد. اما باید در نظر داشت تنها هزینه های زندگی دانشجویی را می توان تامین کرد و شغل های دانشجویی پاره وقت هم به طور معمول در رستوران و کافه ها و یا مراکز دانشگاهی مانند کتابخانه ها یا اماکن ورزشی فراهم هست.

کار در قبرس

خوابگاه و خورد و خوراک

برحسب تجربه و راهنمایی به بسیاری از دانشجویان در جهت اعزام دانشجو به قبرس, اگر تنها هستید خوابگاه از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر است چون هزینه آن بر واحد نفر است اما اگر همراه با همسر یا دوست خود هستید هزینه اجاره مقرون به صرفه تر می باشد, پس کاملا به شرایط خودتان بستگی دارد.

هزینه های غذایی مشابه به ایران می باشد همچنین واحد پول قبرس لیر می باشد. هزینه غذا به طور متوسط برای هر نفر 1000 لیر میباشد که باز هم کاملا وابسته به خود شخص و سلیقه غذایی میباشد.

منبع: مجله سفر
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1406

به "راهنمایی اعزام دانشجو به قبرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمایی اعزام دانشجو به قبرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید