حذف وعده صبحانه چاقی می آورد

به گزارش پیامک خنده، بعضی ها با افتخار می گویند: من اصلا عادت ندارم صبحانه بخورم. از بچگی هم که مدرسه می رفتم یادم نمی آید صبحانه خورده باشم! تقریبا 15 درصد میانسالان و چیزی حدود 30 درصد بزرگسالان از اولین وعده غذایی یعنی صبحانه چشم پوشی می کنند و به هر دلیلی، این وعده مهم را از برنامه غذایی شان حذف می کنند.

حذف وعده صبحانه چاقی می آورد

حذف وعده صبحانه چاقی می آورد

نویسنده: دکتر سعید حسینی*

بعضی ها با افتخار می گویند: من اصلا عادت ندارم صبحانه بخورم. از بچگی هم که مدرسه می رفتم یادم نمی آید صبحانه خورده باشم!

تقریبا 15 درصد میانسالان و چیزی حدود 30 درصد بزرگسالان از اولین وعده غذایی یعنی صبحانه چشم پوشی می کنند و به هر دلیلی، این وعده مهم را از برنامه غذایی شان حذف می کنند.

اگر شما هم از این گروهید و از اهمیت این وعده مهم غذایی بی خبرید، باید به شما بگویم که تحقیقات متعدد ثابت کرده افرادی که به هر دلیلی این وعده غذایی را حذف می کنند، اغلب در میانسالی و بزرگسالی با مشکل چاقی روبرو می شوند. این افراد چون از وعده شام تا صبح، دچار افت قند خون می شوند و نوسانات قند خونشان به دلیل عدم مصرف صبحانه جبران نمی شود، گاهی برای رفع گرسنگی فقط به فکر پر کردن شکمشان هستند و با پرخوری در سایر وعده های غذایی به سلامت خود آسیب می رسانند. اگر به تناسب اندام و شادابی خودتان علاقه مندید و به آن اهمیت می دهید، توصیه می کنم حتما صبحانه تان را بخورید و این وعده غذایی را به هیچ وجه ترک نکنید.

تحقیقات ثابت کرده بچه هایی که بعد از صرف صبحانه به مدرسه می فرایند، قدرت تمرکز و یادگیری بیشتری برای فراگیری دروس دارند و بیشترشان نمرات بالاتری می گیرند. واقعا خیلی مهم نیست که در وعده صبحانه از چه گروهی از مواد غذایی استفاده می کنید اما این واقعا مهم است که حتی اگر صبحانه ای که می خورید بسیار مختصر باشد، آن را از برنامه غذایی روز انه خود حذف نکنید. به این ترتیب، می توانید در وعده های بعدی غذایی، نواقص تغذیه ای خود را تصحیح کنید.

پی نوشت ها :

*متخصص تغذیه و رژیم درمانی

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1764

به "حذف وعده صبحانه چاقی می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف وعده صبحانه چاقی می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید