برخورد خشن پلیس بلژیک با هزاران معترض به تشدید محدودیت های کرونایی

به گزارش پیامک خنده، پلیس بلژیک برای متفرق کردن معترضان مخالف اقدامات بهداشتی اجباری علیه همه گیری ویروس کرونا از ماشین های آبپاش و گاز اشک آور استفاده کرد.

برخورد خشن پلیس بلژیک با هزاران معترض به تشدید محدودیت های کرونایی

به گزارش گروه بین ا لملل خبرنگاران، پلیس بلژیک روز یکشنبه برای متفرق کردن معترضان مخالف اقدامات بهداشتی اجباری علیه همه گیری ویروس کرونا از ماشین های آبپاش و گاز اشک آور استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حدود 8000 نفر در شهر بروکسل به سمت مقر اتحادیه اروپا راهپیمایی کردند و شعار آزادی سر دادند. در این راهپیمایی معترضان با نیروهای ضد شورش بلژیک روبرو شدند. این نیروها مانع از رسیدن معترضان به میدان نزدیک مقر اتحادیه اروپا شدند. دو هواپیمای بدون سرنشین و یک بالگرد نیز از آسمان اوضاع را زیر نظر داشتند. پلیس شهر بروکسل برای متفرق کردن معترضان از ماشین های آب پاش و گاز اشک آور استفاده کرد.

با پراکنده شدن جمعیت به گروه های کوچکتر درگیری های بیشتری رخ داد و بعضی سطل های زباله را آتش زدند. تظاهرنمایندگان با اقدامات بهداشتی اجباری مانند ماسک زدن ، قرنطینه و صدور گواهی واکسن مخالف بودند. بعضی از تظاهرنمایندگان که بچه ها خود را به تظاهرات آورده بودند شعار می دادند که واکسن کرونا باعث بیمار شدن بچه ها نوپای آن ها می گردد.

روز آدینه، آلکساندر دو کرو، نخست وزیر بلژیک مجموعه ای از اقدامات را برای تشدید قوانین بهداشتی بیان کرد.

بلژیک با جمعیتی بالغ بر 11 میلیون نفر، طی 7 روز گذشته به طور میانگین روزانه بیش از 17800 مورد ابتلا به کووید-19 و بعلاوه 44 مورد مرگ را ثبت نموده است. حدود 800 نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان های سراسر کشور تحت مراقبت های ویژه هستند که منجر به شلوغی بیش از حد و به تعویق افتادن درمان برای بسیاری از بیماری های دیگر شده است.

چندین کشور اروپایی در هفته های اخیر شاهد تظاهرات هایی علیه افزایش محدودیت های کرونایی بودند.

بلژیک بعلاوه تزریق واکسن را برای کارکنان خدمات درمانی اجباری نموده و افرادی که از واکسن زدن امتناع نمایند در خطر تعلیق قرار خواهند گرفت.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای اروپایی دوباره رو به افزایش گذاشته و کشورهای آلمان، اتریش، هلند، فرانسه و بلژیک اکنون با موج تازه ای از شیوع ویروس کرونا روبرو هستند. در روزهای گذشته در هلند و آلمان نیز مردم با حضور در خیابان ها به اعمال محدودیتهای دولت برای مقابله با کرونا اعتراض نموده و این اعتراضات نیز به درگیری با پلیس کشیده شد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1881

به "برخورد خشن پلیس بلژیک با هزاران معترض به تشدید محدودیت های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد خشن پلیس بلژیک با هزاران معترض به تشدید محدودیت های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید