بخش تازه بانک کتاب بهار در غرب مشهد شروع به کار کرد

به گزارش پیامک خنده، به گزارش خبرنگار خبرنگاران درخراسان رضوی، گلستان کتاب غرب مشهد شب گذشته (چهارشنبه 22 دی) با حضور شهردار منطقه 10 مشهد، تعدادی از مدیران و کارشناسان حوزه کتاب و فرهنگ مشهد همزمان با همایش بازاندیشی پیرامون نقش کتاب و مطالعه در توسعه پایدار محلات شهری شروع به کار کرد.

بخش تازه بانک کتاب بهار در غرب مشهد شروع به کار کرد

خانه بی کتاب، اتاق بی پنجره شعارِ بانک کتابِ بهار است که همزمان با شانزدهمین سالِ تاسیس خود از دیروز در چهارراه ورزش، واقع در شهرکِ غرب مشهد با توسعه فضای قبلی با رویکردی تازه شروع به کار کرد.این کتاب فروشی که طی 15 سالِ گذشته تنها به عرضه کتب درسی اختصاص داشته به تازگی در همان مکان سابق با توسعه فضا، محیطی دنج و آرام را برای اهالی فرهنگ و دوست داران کتاب فراهم آورده است.

مدیر این کتاب فروشی، در تبادل نظر با خبرنگار ایبنا بانک کتاب بهار را پناهگاهی برای فرار از تراکم بحران ها و چالش ها در زندگی شهرنشینی دانسته واین گونه محیط ها را به مثابه تنفس گاهی در شلوغی سرسام آور زندگی می داند و می گوید: در سال های گذشته با پشتکار و کوشش همکاران مان در این مجموعه که نتیجه یک کارِ تیمی بود توانستیم سالی 200 هزار مراجعه نماینده برای کتب درسی داشته باشیم و در این حوزه صاحب برند شویم و پس از 15 سال کسب تجربه تصمیم گرفتیم تا تمرکزمان را از روی کتب درسی برداریم و به سراغ موضوعات گوناگون که مورد پسند اهالی فرهنگ نیز هست، برویم.

امین محمدزاده با تاکید بر اینکه بانک کتاب بهار با اغلبِ ناشران معتبر کشور همکاری می نماید، توضیح داد: در این کتاب فروشی با ناشرانی نظیرِ چشمه، امیرکبیر، خوارزمی، ثالث، نی، مروارید، نو اندیش و.. کار می کنیم اما چون محدودیت فضایی داریم، نتوانستیم با تمام انتشاراتی ها وارد مذاکره شویم. پس از تکمیل دیگر طبقات، این مجموعه قطعا ویترین دیگر ناشران نیز خواهد بود ضمن آنکه می خواهیم در آینده بانک کتاب مشهد باشیم.

وی می افزاید: این ساختمان پنج طبقه است و دیگر طبقات آن در حالِ بازسازی است و در آینده نزدیک طبقات مختلف این مجموعه به حوزه آموزش و کارگاه های مهارتی، نشست های ادبی و جشن امضای کتاب، بازی کودک و ... اختصاص خواهد یافت.

محمدزاده بیان می نماید: در توسعه این کتاب فروشی، توسعه کمی چندان برایم اهمیت نداشت، بلکه توسعه کیفی بانک کتاب بهار موردتوجه ام بود بنابراین از بین گزینه های متنوع زیادی که در بخش های مختلف شهر برای جانمایی این کتاب فروشی داشتم. مکان کنونی را انتخاب کردم، به جهتِ اهمیتِ جغرافیایی، تراکم جمعیتی و فقدانِ شهرکِ غربِ مشهد از کتاب فروشی.

وی که دانشجوی دکترای جامعه شناسی است با اشاره به شهرک غرب مشهد، می گوید: من سی سال است که ساکنِ همین منطقه هستم و پس از اتمام تحصیلات و بازگشت ام از تهران به مشهد در وهله اول متوجه فقدانِ کتاب فروشی در این منطقه از شهر شدم و تصمیم گرفتم تا اولین کتاب فروشی غرب شهر را راه اندازی کنم تا مردم این منطقه مجبور نباشند برای تهیه یک کتاب رنجِ ترافیک و آلودگی را تحمل نمایند و به مرکز شهر مراجعه نمایند.

مدیر کتاب فروشی گلستان کتاب و بانک کتاب بهار با اشاره به جایگاه جغرافیایی شهرک غرب در مشهد، ادامه می دهد: مدتی قبل با مدیر پردیس کتاب مشهد تبادل نظریی داشتم و ایشان گفتند که 60 درصد مشتریان ما از محدوده شهرک غرب مشهد هستند به این خاطر که مردم این محدوده از شهر، اغلب قشر فرهنگی، دانشجو، و علاقه مند به کتاب هستند و لذا با توجه به کشش این بخش از شهر و فقدانِ یک کتابفروشی جامع در آن، احساس می کنم در راستا درستی قدم برداشتم.

امین محمدزاده با اشاره به طراحی فضای داخلی این مجموعه، می گوید: من همیشه به گلخانه و کتاب فروشی علاقه داشته ام، در طراحی این مجموعه با همفکری همکاران ام سعی کردیم از ترکیب کتاب با درختچه های زینتی و گیاهان استفاده کنیم تا فضای فرح بخشی را برای دوست دارانِ کتاب فراهم کنیم. اینکه مراجع نمایندگان این کتابفروشی با دلی خوش و انرژی مضاعف از این مجموعه خارج شوند، تمایل قلبی خودم است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1951

به "بخش تازه بانک کتاب بهار در غرب مشهد شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش تازه بانک کتاب بهار در غرب مشهد شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید