بازپس گیری حساب های هک شده در اینستاگرام

به گزارش پیامک خنده، اینستاگرام پس از مدت ها با راه اندازی سرویسی جدید به سراغ حل یکی از بزرگترین معضلات کاربران رفته است: بازپس گیری حساب های هک شده.

بازپس گیری حساب های هک شده در اینستاگرام

تا پیش از این کاربران در صورت هک شدن حساب های اینستاگرام خود گزینه های اندکی برای بازیابی حساب شخصی پیش رو داشتند. اما اکنون اینستاگرام دست به تغییرات گسترده ای زده است تا پس دریافت حساب را برای این دسته از کاربران به مراتب آسان تر کند.

در روش تازه حتی اگر هکر اطلاعات اکانت را عوض نموده باشد، کاربران می توانند از روی اپلیکیشن مستقیما به بخش بازیابی حساب دسترسی داشته باشند و اگر نتوانند به حساب خود متصل شوند، اینستاگرام گزینه ای در اختیار آن ها خواهد گذاشت تا اطلاعات مربوط به حساب خود را (مثل ایمیل یا شماره تلفن) وارد نمایند.

به محض وارد شدن اطلاعات، اینستاگرام کد تاییدی را به دارنده حساب می فرستد. در همان حال اینستاگرام دسترسی تمام دستگاه های دیگر را به حساب دزدیده شده قطع می نماید تا هکر نتواند کد بازیابی را دریافت کند.

پروسه بازپس گیری حساب در نسخه پیشین اینستاگرام دچار ضعف بود چرا که هکرها اغلب به سرعت ایمیل یا شماره تلفن ثبت شده در حساب را تغییر می دادند و به این ترتیب برای کاربران بسیار سخت و بلکه غیرممکن می شد که بتوانند هویت خود را برای سیستم پشتیبانی اثبات نمایند و حساب خود را از رباینده ها پس بگیرند.

تا پیش از این پس دریافت حساب کاربران اینستاگرام از دست هکرها سخت بود - رویترز

از مزیت های روش جدید این است که می تواند برای آن دسته از کاربرانی که قبلا حساب خود را از دست داده اند نیز مورد استفاده قرار گیرد.

یکی دیگر از سرویس های اضافه شده اینستاگرام، عملی است که کار را برای فروختن نام کاربری حساب توسط هکرها سخت می نماید.

تا پیش از این شماری از هکرها بلافاصله پس از ربودن حساب و عوض کردن نام کاربری، نام کاربری قبلی را خود به سرعت ثبت نموده و در فروم های اینترنتی به فروش می رساندند. از آن جا که بعضی حساب ها نام کاربری کوتاه یا خاص دارند، همیشه مشتریانی وجود دارند که علاقه به خریداری آن ها داشته باشند.

حالا اینستاگرام می گوید با تغییرات تازه، نام کاربری تغییر داده شده تا چند روز قابل ثبت نیست. این کار بدین منظور انجام شده تا کار را برای هکرها اندکی سختتر کند.

هرچند نامحتمل است که سرویس های جدید هکرها را به کلی ناکام بگذارد، با این حال قدمی رو به جلو برای متوقف کردن انان است. دستکم تا زمانی که آنان راه جدیدی برای دور زدن این روش ها بیابند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 227

به "بازپس گیری حساب های هک شده در اینستاگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازپس گیری حساب های هک شده در اینستاگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید