اسرار قتل زن میانسال در هاله ای از ابهام

به گزارش پیامک خنده، مرد حبس ابدی که مرتکب قتل زنی میانسال شده است، به زودی در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه می رود.

اسرار قتل زن میانسال در هاله ای از ابهام

به گزارش شرق، متهم که به دلیل حمل مواد مخدر به حبس ابد محکوم شده است، در مرخصی به سر می برد که با مادرزن سابقش ملاقات کرد و متهم به ارتکاب قتل او شد.

بر اساس محتویات پرونده، بیست و نهم خرداد سال 99 جسد سوخته یک زن در حاشیه اتوبان باقری پیدا شد. شواهد نشان می داد نزدیک به دو شبانه روز از مرگ این زن گذشته است. چهار فشنگ جنگی و قسمت هایی از یک کلت شکسته در کنار جسد پیدا شد و ماجرای قتل زن ناشناس را مرموزتر کرد. انگشتر طلایی که در دست قربانی بود و گردنبند او نشان می داد این زن قربانی سرقت نشده است. جسد زن میانسال با دستور قضائی به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس برای افشای هویت او به تکاپو افتاد.

در آنالیز ها روشن شد دو روز قبل فرزندان زنی میانسال ناپدید شدن مادرشان را به پلیس خبر داده بودند. نشانه هایی که آن ها از مادرشان به پلیس ارائه داده بودند، با جسد زن ناشناس مطابقت داشت. به این ترتیب آن ها به پزشکی قانونی رفتند و جسد سوخته مادرشان را شناسایی کردند. جسد متعلق به زنی 61 ساله به نام مریم بود.

پسر مریم به مأموران پلیس گفت : خواهرم چند سال قبل با مردی به نام پرویز ازدواج کرد، اما خیلی زود از او جدا شد. مدتی بعد پرویز به جرم حمل مواد مخدر به زندان افتاد. او با ما اختلاف اقتصادی داشت. پرویز از چند سال قبل به خاطر حمل مواد به زندان افتاد، اما آخرین بار در مرخصی از زندان با مادرم تماس گرفته و از او خواسته بود به ملاقاتش برود و اختلاف حسابشان را حل نمایند. به همین خاطر مادرم با او قرار گذاشت. حتی من چند بار از مادرم خواستم همراه او بروم، اما مادرم قبول نکرد. مادرم آن روز از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت تا اینکه دو روز بعد جسد او پیدا شد.

با اطلاعاتی که این مرد به پلیس داده بود، مأموران به ردیابی پرویز پرداختند، اما دریافتند او به مرخصی زندان رفته و دیگر بازنگشته است.

سه ماه از این ماجرا گذشته بود که پرویز با پای خودش به پلیس آگاهی رفت و تسلیم پلیس شد، اما ادعا کرد در قتل زن میانسال دستی نداشته است.

او گفت: سال 90 به خاطر حمل یک کیلو شیشه بازداشت و به اعدام محکوم شدم. شیشه متعلق به دوستم بود و من فقط آن را حمل می کردم. درخواست عفو دادم که با آن موافقت و حکم اعدامم تبدیل به حبس ابد شد. با شیوع بیماری کرونا، توانستم با سپردن وثیقه از زندان آزاد شوم. من با مادر زن سابقم اختلاف حساب داشتم. به همین خاطر آن روز با ماشین دنبالش رفتم و با هم درباره اختلاف حسابمان صحبت کردیم، اما او را در خیابان شریعتی از ماشین پیاده کردم و دیگر از او هیچ خبری نداشتم تا اینکه چند روز بعد متوجه شدم مادر همسر سابقم کشته شده است. چون گمان می کردم پلیس به من مظنون می گردد، از ترسم سه ماه فراری بودم. من از ترسم شب ها در پارک می خوابیدم، اما بالاخره تصمیم گرفتم به پلیس ماجرا را بگویم.

در حالی که این مرد اصرار داشت از نحوه کشته شدن زن میانسال اطلاعی ندارد، پلیس آثار خون قربانی را در خودروی او پیدا کرد و معین شد گوشی موبایل پرویز در منطقه پیداشدن جسد آنتن دهی داشته است.

با به دست آمدن این مدارک، مرد خلافکار به اتهام قتل بازداشت شد، اما جرمش را گردن نگرفت و مدعی شد با مادرزن سابقش فقط صحبت نموده است.

پرویز در شرح اینکه چرا تلفن همراه او هم در همان منطقه آنتن داشته است، گفت: من به دلیل اینکه با مادرزنم صحبت می کردم، با او در یک منطقه بودم. بعد او را از ماشین پیاده کردم. حتی اول خواستم به خانه اش بروم، اما، چون داماد و دخترش در خانه بودند، او حاضر نشد قبول کند من به خانه اش بروم و چند خیابان پایین تر با من قرار گذاشت. بعد سوار ماشین من شد. ما جلوی هتل با هم صحبت کردیم و همین طور که داشتیم حرف می زدیم، گفت به سمت خیابان شریعتی برو و بعد همان جا پیاده شد.

این در حالی است که پسر مقتول به مأموران گفت: مادر من درخیابان شریعتی کاری نداشت و قرار بود بعد از اینکه با پرویز صحبت کرد، به خانه برگردد، اما دیگر برنگشت و ما هم نتوانستیم پرویز را پیدا کنیم. برادر پرویز هم در زندان است و او نیز هم زمان با پرویز در مرخصی بود. ما به این دو برادر شک داریم.

هرچند مشارکت برادر پرویز در این پرونده محرز نشد، اما پرویز در مظان اتهام نهاده شد.

در حالی که برای پرویز کیفرخواست صادر و پرونده اش به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شده و اولیای دم برای او حکم قصاص خواسته بودند، مدتی بعد یکی از خاله های پرویز سراغ یکی از دختران مقتول رفت و از او درخواست کرد پرویز را ببخشد. دختر مقتول این موضوع را به بازپرس خبر داد و گفت: خاله پرویز سراغ من آمده است و از من خواست رضایت بدهم؛ او گفت مادرم را درخواب دیده که گفته راضی به اعدام پرویز نیست و از من خواست این موضوع را به خواهر و برادرم هم بگویم. من هم گفتم اگر متهم شرح دهد چرا و با چه انگیزه ای مادرم را کشته و ماجرای قتل را تشریح کند، از قصاص می گذرم.

وقتی پرویز دوباره بازپرسی شد، ادعا کرد قتلی مرتکب نشده و خاله اش هم برای یاری به او چنین حرف هایی زده است و او اتهام قتل را قبول ندارد.

بعد از انتها گفته های متهم و با توجه به مدارک موجود در پرونده و تکمیل تحقیقات، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم به زودی پای میز محاکمه می رود.

منبع: فرارو
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1659

به "اسرار قتل زن میانسال در هاله ای از ابهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسرار قتل زن میانسال در هاله ای از ابهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید