آهنگ مدنظرتان را زمزمه کنید، یوتیوب آن را برایتان پیدا می نماید

به گزارش پیامک خنده، یوتیوب قابلیت Hum-to-search را درکنار ویژگی دیگری برای دسترسی آسان تر به ویدیوهای تازه کانال های دلخواه، به طور آزمایشی ارائه داد.

آهنگ مدنظرتان را زمزمه کنید، یوتیوب آن را برایتان پیدا می نماید

به گزارش زومیت، پیداکردن آهنگ با زمزمه کردن آن روی گوشی هوشمند، قابلیت کاملاً تازهی نیست؛ زیرا دستیار صوتی گوگل اسیستنت و Soundhound از مدتی قبل چنین امکانی را به کاربران خود ارائه می دهند. درهرصورت، این قابلیت برای پیداکردن و پخش آهنگی که فقط بخشی از ریتم آن را به خاطر می آورید، بسیار کاربردی است و مثل جادو به نظر می رسد.

گوگل اعلام نموده است که قابلیت پیداکردن آهنگ با زمزمه کردن آن، به طور آزمایشی به یوتیوب اضافه شده است. علاوه براین، با این ویژگی می توانید آهنگی را پیدا کنید که در اطرافتان در حال پخش شدن است.

طبق توضیحات صفحه پشتیبانی گوگل، برای استفاده از Hum-to-search، ابتدا باید از جست وجوی صوتی یوتیوب به قابلیت جست وجوی آهنگ سوئیچ کنید. در مرحله بعد، آهنگ را حداقل به مدت سه ثانیه زمزمه یا آن را برای یوتیوب پخش کنید و سپس به محتوای مرتبط با آن راهنمایی خواهید شد. به عنوان مثال، یوتیوب پس از پیداکردن آهنگ، موزیک ویدیوِ رسمی آن برایتان پخش حواهد کرد.

درحال حاضر، ویژگی Hum-to-search فقط برای تعداد بسیار محدودی از کاربران نسخه اندروید یوتیوب دردسترس قرار گرفته است؛ بنابراین، اگر هنوز برای شما فعال نشده، نباید تعجب کنید. لازم به ذکر است گوگل ویژگی مذکور را فعلاً به طور آزمایشی ارائه داده و شاید قبل از انتشار عمومی، تغییراتی روی آن اِعمال کند. به هرحال، امید می رود این قابلیت مجذوب کننده به یوتیوب موزیک نیز اضافه گردد.

قابلیت Hum-to-search، تنها به روزرسانی آزمایشی تازه یوتیوب نیست؛ زیرا گوگل ویژگی دیگری به نام Channel Shelf را نیز به بخش Subscriptions این پلتفرم اضافه نموده است. این قابلیت ویدیوهای اخیر هر کانال را در قالب قفسه ترکیب می نماید. بدین ترتیب، برای تماشای ویدیوهای تازه کانال هایی که مشترک آن ها هستید، به بازدید مستقیم از آن کانال ها نیازی نخواهید داشت.

درحال حاضر، ویژگی Channel Shelf نیز مثل قابلیت Hum-to-search ابتدا فقط برای تعداد کمی از کاربران یوتیوب دردسترس قرار گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 شهریور 1402 بروزرسانی: 1 شهریور 1402 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 2244

به "آهنگ مدنظرتان را زمزمه کنید، یوتیوب آن را برایتان پیدا می نماید" امتیاز دهید

2 کاربر به "آهنگ مدنظرتان را زمزمه کنید، یوتیوب آن را برایتان پیدا می نماید" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آهنگ مدنظرتان را زمزمه کنید، یوتیوب آن را برایتان پیدا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید