54 شهروند سوریه از اسارت گروه تروریستی داعش رها شدند

به گزارش پیامک خنده، گروه تروریستی داعش 54 نفر از شهروندان سوریه که در حومه حماه ربوده بودند را آزاد کرد، اما همچنان از سرنوشت 6 نفر از ربوده شدگان اطلاعی در دست نیست.

54 شهروند سوریه از اسارت گروه تروریستی داعش رها شدند

پایگاه اطلاع رسانی العرب الآن امروز (چهارشنبه) نوشت: گروه تروریستی داعش این افراد را ظهر دیروز (سه شنبه) آزاد کرد.

بر اساس این گزارش، 60 نفر از صحرانشین های حومه سلمیه چندی قبل برای جمع آوری گیاه کمیاب، اما پر ارزش ترافل به صحراهای حومه حماه در مرکز سوریه رفته بودند که گروه تروریستی داعش این افراد را ربود.

منابعی از روستای السعن با تایید آزادی 54 نفر از این افراد گفتند که هنوز از سرنوشت 6 نفر از افراد ربوده شده توسط داعش اطلاعی در دست نیست.

در همین حال، پایگاه اطلاع رسانی حزب بعث سوسیالیست عرب سوریه اسامی کسانی که همچنان در اسارت تروریستهای داعش قرار گرفته است را منتشر کرد که آن ها دو برادر از طایفه اسکاف، دو برادر از طایفه صطوف و دو نفر دیگر از طایفه الصالح هستند.

تروریستهای داعش به هنگام حمله به این گروه، موتورسیکلت های آن ها را به سرقت برده و تلفن های همراه آن ها را از بین بردند. این حمله موجب کشته شدن یک جوان به نام ایمن عبظو و زخمی شدن سه نفر دیگر شد.

بر اساس این گزارش، گروه تروریستی داعش همچنین دیروز نیز در نزدیکی سد تویزین در ناحیه عقیربات به گروهی از ساکنان حومه شرق سلمیه حمله کردند.

این منطقه بارها شاهد حملات عناصر تروریستی داعش بوده که متکی به یاری هایی هستند که از منطقه التنف به آنها می گردد که در اشغال ارتش آمریکا است.

این منطقه در مرداد سال گذشته نیز شاهد حمله داعش به شهرک ابولفه از توابع منطقه السعن بود و تروریستها در جریان آن، سه غیر نظامی را ربودند و چند دستگاه خودرو و بخشی از اموال مردم را به آتش کشیدند.

سوریه در سالهای گذشته شاهد جنگ داخلی و حضور گروه های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی است که تا به امروز صدها هزار کشته و میلیون ها نفر آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1543

به "54 شهروند سوریه از اسارت گروه تروریستی داعش رها شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "54 شهروند سوریه از اسارت گروه تروریستی داعش رها شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید