10 نفر از حریق ساختمان مسکونی نجات یافتند

به گزارش پیامک خنده، تهران (پانا) - سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات 10 نفر در پی وقوع حریق در یک ساختمان مسکونی خبر داد.

10 نفر از حریق ساختمان مسکونی نجات یافتند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

سید جلال ملکی در این باره اظهار کرد: ساعت 13:01 دقیقه روز جاری یک مورد آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در بلوار نبرد، فلکه اول مقداد به سامانه 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله پس از آن دو ایستگاه به همراه نردبان هیدرولیکی و خودرو حامل تجهیزات به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: محل آتش سوزی یک ساختمان مسکونی پنج طبقه بود. آتش از یکی از اتاق خواب های واحد مسکونی طبقه اول آغاز شده بود و به اتاق های مجاور و پذیرایی هم سرایت کرده بود.

ملکی اظهار کرد: آتش به بالکن طبقه بالاتر هم سرایت کرده بود و در آستانه توسعه به واحد بالایی بود. دود بسیار غلیظی هم تمام ساختمان را در بر گرفته بود. ساختمان از یک سو به حیاط پشتی و از سوی دیگر به معبر مشرف بود.

وی گفت: دسترسی برای نجات افراد از طریق بالابرها وجود نداشت هر چند که آتش نشانان همزمان با نردبان هیدرولیکی چند نفر را از لب پنجره ها خارج کردند اما تعداد دیگری از افراد داخل ساختمان گرفتار بودند. آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش به داخل ساختمان رفتند تا افرادی که در ساختمان محبوس بودند را نجات دهند.

ملکی اضافه کرد: در نهایت آتش نشانان 10 نفر را از این ساختمان خارج کردند.

وی گفت: آتش از طریق آتش نشانان خاموش شد و از توسعه بیشتر آن جلوگیری شد.

ملکی گفت: افراد نرده هایی برای جلوگیری از ورود افراد غریبه جلوی بالکن هایشان نصب می کنند. اما این نرده ها باید قابلیت بازشدن داشته باشد.تاکید سازمان آتش نشانی بر این است که حفاظ ها بازشو باشد تا اگر نیاز به انجام عملیات بود بشود آن ها را باز کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1682

به "10 نفر از حریق ساختمان مسکونی نجات یافتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نفر از حریق ساختمان مسکونی نجات یافتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید