چادرشب بافی گروک در استان هرمزگان احیا می گردد

به گزارش پیامک خنده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان در بازدید از کارگاه های چادر شب بافی روستای گروک شهرستان سیریک از از احیای این رشته صنایع دستی اطلاع داد.

چادرشب بافی گروک در استان هرمزگان احیا می گردد

به گزارش پیامک خنده به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، اشکان مختاری مدیرکل میراث فرهنگی این استان امروز یکشنبه 18 شهریور با بیان این مطلب اضافه کرد: این رشته در روستای گروک از سابقه ای طولانی برخوردار بوده و امروز کاربرد خود را از دست داده؛ ما این هنر و صنعت را احیا و به روز می کنیم.

او با بیان اینکه چادر شب بافی در گذشته در سطح شهرستان سیریک از رونق خوبی برخوردار بوده و مردم منطقه از دستاوردهای چادرشب بافی خود برای کاربردهای متفاوت استفاده می کردند، اضافه کرد: اما به مرور این هنر رو به فراموشی سپرده و اجناس دیگر جایگزین آن در بازار شدند.

مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان اضافه کرد: با توجه به پیشینه و زمینه کافی در روستای گروک و وجود هنرمندان پیشکسوت، برنامه احیای این رشته با شناسایی هنرمندان پیشکسوت، تدوین شده است.

او ادامه داد: با هماهنگی های اجرا شده تولیدات این رشته در فروشگاه های صنایع دستی سطح استان به فروش می رسد و از این پس نیز در نمایشگاه های مختلف هنرمندان چادرشب باف و تولیداتشان حضور خواهند داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان در ادامه ضمن بازدید از اماکن گردشگری روستای گروک، در برنامه فرهنگی این روستا با حضور ذوالقدر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شرکت کردند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 283

به "چادرشب بافی گروک در استان هرمزگان احیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چادرشب بافی گروک در استان هرمزگان احیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید