پیغام و متن تبریک ولادت امام جواد (ع)

به گزارش پیامک خنده، متن ولادت امام جواد (ع) نشان ارادت شیعیان و دوستدارانش است که می تواند برای تبریک تولد امام جواد (ع) ارسال گردد. با زیباترین پیغام ها و متن تبریک ولادت امام جواد (ع) همراه ما باشید.

پیغام و متن تبریک ولادت امام جواد (ع)

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

خبرنگاران | سرویس سرگرمی - حضرت امام محمد بن علی التقی الجواد (علیه السلام) امام نهم شیعیان فرزند امام علی بن موسی رضا(ع) و بانو سبیکه (خیزران) هستند. ولادت امام جواد(ع) در دهم ماه رجب سال 195 هجری قمری و در شهر مدینه واقع شد. در مطلب حاضر متن هایی را برای شما برگزیده ایم که به مناسبت تولد امام محمدتقی (ع) نوشته شده اند. بخش اول متن هایی کوتاه و همچنین اشعاری که بیشتر برای ارسال پیغامک کاربرد دارند، در بخش دوم احادیث زیبا از آن حضرت نقل شده است که علاوه بر تدبر، می توانید آنها را به صورت پیغام ارسال کنید. در انتهای مطلب دو متن روایی راجع به ولادت امام جواد (علیه السلام) نقل شده است. برای آشنایی بیشتر با آموزه های این امام خواندن مطلب گزیده احادیث امام جواد (ع) را از دست ندهید.

متن ولادت امام جواد (ع) برای ارسال پیغام ولادت

قدمش مبارک بود و وجودش پرخیر و رحمت. آینه دار خدایش بود و چون پروردگارش، اهل جود و سخاوت؛ از این روی، جوادش لقب دادند.

با حضورش بر روی کره خاکی، نهمین فروغ امامت را به ظهور رسانید و بدین گونه پلی زد بین آسمان و زمین، تا آنان که آسمانی اند، به دامانش درآویزند و به سرچشمه نور راه یابند.

✦✦✦✦✦✦✦

موقعی که امام محمّد تقی (علیه السلام) به دنیا آمدند، امام رضا (علیه السّلام) به یاران خود فرمودند: امشب پسری شبیه حضرت موسی بن عمران که دریاها را شکافت برای من متولّد شده است از بانویی پاک؛ زیرا که او طاهره و مطهّره خلق شده. آن گاه فرمودند: پدر و مادرم فدای آن شهیدی که اهل آسمان برای او گریه می نمایند (منظور امام جواد علیه السلام است).

منبع: ترجمه إثبات الوصیة، ص. 406.

✦✦✦✦✦✦✦

از نسل علی (امام رضا علیه السلام) فرزندش محمّد پدید می آید که فرزندی است پسندیده و در آفرینش از همه مردم پاکتر، و در اخلاق از همه نیکوتر است.(پیغامبر خدا صلی الله علیه و آله).

✦✦✦✦✦✦✦

امام جواد (ع) نور امیدی بود برای شیعیان، کسی که برای نجات شیعیان آمد وقتی امام غریب در مشهد الرضا به شهادت رسید و دنیا به امام و زمامداری احتیاج داشت و آبادی دنیا بدون عقبی ارزشی نداشت. میلاد امام جواد (ع) مبارک باد.

✦✦✦✦✦✦✦

همه از پای به سر به مراد دل خویش رسیده ایم و از آمدن جواد شادیم. هر کس را که بنگری دست به دامان کسی است و ما همگی ما دست به دامان جواد هستیم. میلاد امام جواد (ع) مبارک باد.

✦✦✦✦✦✦✦

برخیز به شادی، گه برخاستن است

چون شادی امشب ز گنه تاختن است

امشب شب میلاد تقی هست و شب

عیدی ز جواد و اهل بیت خواستن است

✦✦✦✦✦✦✦

دامن ریحانه ات شده گلشن یا رضا

خانه تو، قلب تو، چشم تو روشتن یا رضا

ای رضائیون رخ ابن الرضا را نگاه کنید

رکن ایمان، حصن دین، کهف تقی را نگاه کنید

میلاد امام جواد (ع) مبارک باد

✦✦✦✦✦✦✦

می دهد عیدی رضا(ع) بر شیعیان و دوستانش

جشنی از بهر پسر، شاه خراسان دارد امشب

میلاد امام جواد(ع) مبارک

✦✦✦✦✦✦✦

گشود دیده چو بر این دنیا امام جواد

به روی خلق در مرحمت خدای گشاد

شکفت تا گل رویش ز بوستان رضا

بداد مژده به اهل احتیاج، پیک مراد

میلاد امام جواد علیه السلام مبارک باد

✦✦✦✦✦✦✦

امشب رضا، روح رضا در دست دارد

تصویری از حسن خدا در دست دارد

یزدان رضا را ثانی موسی عطا کرد

بر پور موسی تالی عیسی عطا کرد

میلاد امام جواد (ع) مبارک باد

✦✦✦✦✦✦✦

زمزمه کل عاشقا سوره قدر و تبارکه

تولد پاره تن امام هشتم مبارکه

اومد پسر امام رضا جواد آل احمد

قرص قمر امام رضا به این دنیا خوش آمد

چند حدیث کوتاه به مناسبت تولد امام جواد (ع)

سه خصلت جلب محبّت می نماید: انصاف در معاشرت با مردم، همدردی در مسائل آن ها، همراه و همدم شدن با معنویات.

میلاد امام جواد مبارک.

✦✦✦✦✦✦✦

امام محمد تقی جواد الائمه - علیه السلام - فرمود: مؤمن در هر حال احتیاجمند به سه خصلت است: توفیق از طرف خداوند متعال، واعظی از درون خود، قبول و پذیرش نصیحت کسی که او را نصیحت نماید.

ولادت امام نهم شیعیان مبارک باد.

✦✦✦✦✦✦✦

امام جواد(ع): مؤمن به سه ویژگی احتیاج دارد: توفیق از جانب خدا، واعظی از درون و پذیرش نصحیت از ناصحین. ولادت جواد الائمه برشما مبارک باد.

✦✦✦✦✦✦✦

حقیقت ادب و تربیت عبارت است از: دارا بودن خصلت های خوب، خالی بودن از صفات زشت و ناپسند. انسان از طریق ادب در دنیا و آخرت به کمالات اخلاقی می رسد؛ و نیز با رعایت ادب نیل به بهشت می یابد.

ولادت حضرت امام محمد التقی الجواد (ع) مبارک.

✦✦✦✦✦✦✦

بنده ای حقیقت ایمان را نمی یابد مگر آن که دین و احکام الهی را در همه جهات بر تمایلات و هواهای نفسانی خود مقدّم دارد. و کسی هلاک و بدبخت نمی شود مگر آن که هواها و خواسته های نفسانی خود را بر احکام الهی مقدّم نماید.

میلاد امام جواد علیه السلام را بر تمامی شیعیان آن حضرت تبریک عرض می کنم.

✦✦✦✦✦✦✦

ولادت امام جواد (ع) مبارک. در روز ولادت ایشان مهمانید به جرعه ای از کلام گهربار آن حضرت: با فضیلت ترین و ارزشمندترین عبادت ها آن است که خالص و بدون ریا باشد.

✦✦✦✦✦✦✦

اظهار چیزی قبل از آنکه محکم و قطعی شود باعث تباهی آن است. ولادت امام جواد مبارک.

متن ولادت امام جواد (ع) از زبان عمه مکرمه ایشان

حکیمه ـ دختر حضرت موسی بن جعفر و خواهر امام رضا علیهم السلام ـ حکایت می نماید:

وقتی زمان ولادت حضرت جواد الائمّه علیه السلام نزدیک شد، حضرت ابوالحسن، امام رضا علیه السلام مرا به همراه همسرش، خیزران - مادر حضرت جواد علیه السلام - با یک نفر قابله (ماما) داخل یک اتاق قرار داد و درب اطاق را بست. وقتی نیمه شب فرا رسید، ناگهان چراغ خاموش شد و اتاق تاریک گشت و ما ناراحت و متحیّر شدیم که در آن تاریکی، در چنین موقعیّتی حسّاس چه کنیم؟

در همین تشویش و اضطراب به سر می بردیم که ناگاه درد زایمان خیزران آغاز شد؛ و اندکی بعد وجود مبارک و نورانی حضرت ابوجعفر، محمّد جواد علیه السلام از مادر تولّد یافت و با ظهور طلیعه نورش تمام اتاق روشن گشت.

حکیمه می گوید: به مادرش، خیزران گفتم: خداوند کریم به واسطه وجود مبارک و نورانی این نوزاد عزیز، تو را از روشنائی و نور چراغ بی احتیاج گردانید.

پس چون نوزاد بر زمین نهاده شد، نشست و نور تشعشع انوار الهی، تمام اطراف بدنش را فرا گرفت، تا آن که صبح شد و پدر بزرگوارش حضرت ابوالحسن، علی بن موسی الرّضا علیهماالسلام تشریف آورد؛ و با لبخندی نوزاد عزیز را در آغوش گرفت؛ و پس از لحظه ای او را در گهواره نهاد و به من فرمود: ای حکیمه! سعی کن که همواره کنارش باشی.

حکیمه در ادامه حکایت چنین می گوید: وقتی روز سوّم مولود فرا رسید، آن نوزاد عزیز چشم های خود را به سوی آسمان بلند نمود و بعد از آن نگاهی به سمت راست و سمت چپ کرد و سپس با زبان صریح و فصیح گفت:

أشهد أن لا إله إلاّ اللّه، وحده لا شریک له، و أنّ محمّدا عبده و رسوله

و هنگامی که شهادت بر یگانگی خداوند متعال و رسالت حضرت محمّد رسول اللّه صلی الله علیه و آله بر زبان جاری کرد، بسیار تعجّب کردم و در حیرت نهاده شده و با همان حالت از جای خود برخاستم و به حضور حضرت رضا علیه السلام آمدم و گفتم: صحنه ای بسیار عجیب و شگفت آوری را دیدم!

امام علیه السلام فرمود: چه چیزی را مشاهده نموده ای؛ که باعث شگفتی تو گشته است؟

در جواب حضرت گفتم: این نوزاد کوچک چنین و چنان گفت، و تمام جریان را برایش بازگو کردم.

همین که امام رضا علیه السلام سخن مرا شنید، تبسّمی نمود و سپس فرمود: چیزهای معجزه آسا و حیرت انگیز بیشتری را نیز مشاهده خواهی کرد.

منبع: مناقب ابن شهرآشوب: 4/ 394؛ الثّاقب فی المناقب: 514.

متن پیشگویی ولادت امام جواد (ع)

شخصی بنام ابن ابی نجران نقل می نماید: حسین پسر قیاما، از سران فرقه واقفیه، به حضرت امام رضا علیه السلام گفت: آیا تو امام هستی؟ حضرت فرمود: آری. او گفت: به خدا قسم که تو امام نیستی. حضرت رضا علیه السلام مدتی سر را پایین انداخت، سپس سر بلند کرد و فرمود: چرا فکر می کنی که من امام نیستم؟

او پاسخ داد: از امام صادق علیه السلام برای ما روایت شده که امام، عقیم (بدون نسل) نیست و تو اکنون به این سن و سال رسیده ای و فرزند پسری نداری.

حضرت رضا علیه السلام این بار طولانی تر از بار پیش، سر پایین انداخت؛ آنگاه سر بلند کرد و فرمود: قسم به خدا که مدت زیادی نخواهد گذشت که خداوند، پسری به من عطا کند.

ابن ابی نجران می گوید: از آن به بعد ما ماه ها را شمارش کردیم. خداوند کمتر از یک سال بعد، حضرت امام محمد جواد علیه السلام را به امام رضا علیه السلام عنایت فرمود.

امیدواریم مجموعه متن ولادت امام جواد (ع) برای شما مفید بوده باشد. گروه سرگرمی خبرنگاران تولد امام محمد التقی را به مخاطبانش تبریک عرض می نماید.

منبع: setare.com
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1410

به "پیغام و متن تبریک ولادت امام جواد (ع)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام و متن تبریک ولادت امام جواد (ع)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید