شرایط تنوع فایل فروش ملک در بازار تهران

به گزارش پیامک خنده، خرید ملکی این روزها کار چندان ساده ای نیست و با وجود افت محسوس قیمت های پیشنهادی فروش در اغلب فایل های چند سال ساخت، همچنان معدود متقاضیان خرید که در بازار مسکن تهران در حال جست وجو هستند، به نتیجه دلخواه نرسیده اند.

شرایط تنوع فایل فروش ملک در بازار تهران

به گزارش دنیای اقتصاد، فاز جست وجوی متقاضیان مسکن اگرچه تعدادشان در بازار اندک است اما طولانی شده است. به اذعان واسطه های ملکی آنچه موجب طولانی شدن فرآیند جست وجو شده، کمبود فایل است. شاید در یک نگاه کلی به بازار شاهد افزایش روزانه تعدادی فایل فروش در بازار نقل و انتقال ملکی باشیم اما واقعیت این است که در هر محله، تعداد فایل آن قدر کم است که تقریبا هر جست وجوگری که قصد خرید خانه در آن محله را داشته باشد، تقریبا همه فایل ها را بدون استثنا بازدید نموده است.

علاوه بر تنوع پایین فایل های فروش که انتخاب ملک را سخت می نماید، مساله استطاعت نیز در این میان به شکل مانع سر گرفتن معاملات عمل می نماید. اغلب متقاضیان خانه اولی و حتی متقاضیان تبدیل به احسن که اکنون در بازار حضور دارند، مایل به خرید خانه میانسال هستند چراکه این فایل ها را به اصطلاح به قیمت رسیده تلقی می نمایند. این در حالی است که بعضا فایل های موجود در محدوده مورد جست وجوی آنها صرفا نوساز یا کم سن هستند و تعداد فایل های چند ساله بسیار محدود است. در نتیجه حتی اگر خانه ای با متراژ و موقعیت مناسب در این محله ها پیدا گردد، متقاضی به احتمال زیاد با مشکل تامین مالی برای خرید روبه رو می گردد. در حال حاضر همچنان سطح قیمت اعلامی فایل های نوساز و کم سن از سوی فروشنده ها بالاتر از حدود مورد انتظار بازار است و فروشندگان این واحدها در برابر جریان افت قیمت های پیشنهادی مقاومت می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 15 تیر 1402 بروزرسانی: 15 تیر 1402 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 2227

به "شرایط تنوع فایل فروش ملک در بازار تهران" امتیاز دهید

1 کاربر به "شرایط تنوع فایل فروش ملک در بازار تهران" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط تنوع فایل فروش ملک در بازار تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید