شرایط آبی تهران نارنجی شد

به گزارش پیامک خنده، خبرنگاران : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران بیان نمود: به دلیل سالی کم بارش و مصرف خارج از الگوی 50 درصد تهرانی ها، شرایط استان نارنجی است و تا به این لحظه وارد قسمت قرمز نشدیم و اگر اندازه مصرف افزایش یابد، در اولین اقدام آب مشترکان پرمصرف را قطع خواهیم کرد.

شرایط آبی تهران نارنجی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا ،محمدرضا بختیاری در عین حال گفت: 50 درصد مردم تهران کمتر از حد نرمال که 14 مترمکعب است، آب مصرف می کنند.

وی همچنین گفت: 30 درصد تهرانی ها کمی بیش از الگوی مصرف آب استفاده می کنند و 20 درصد هم مشترکان پرمصرف هستند.

بختیاری افزود: نسبت به کل جمعیت 5 درصد از تهرانی ها، چندین برابر الگوی مصرف، آب شرب استفاده می کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: تنها بر اساس مصوبه شورای تامین اقدام به قطع آب مشترکان پرمصرف خواهیم کرد اما درحال حاضر به آن نقطه نرسیدیم.

وی با اشاره به اینکه تنها 2 درصد تهرانی ها مشمول طرح آب امید هستند، گفت: بر اساس این طرح قرار بود افرادی که یک سوم حد میانه و یا کمتر مصرف آب دارند، مشمول این طرح شوند، در تهران 2 درصد مشترکان مشمول این طرح شده اند که رقم بالایی نیست.

بختیاری افزود: به استناد مصوبه هیات وزیران، الگوی مصرف معادل حداکثر 150 لیتر آب روزانه به ازای هر نفر است. همچنین بر اساس استانداردهای بین المللی، نیاز پایه بهداشتی و شُرب هر فرد معادل 50 لیتر آب در شبانه روز است.

وی به رنگ بندی شرایط آبی در این استان اشاره کرد و گفت: سه آیتم سبز، نارنجی و قرمز را برای تهران تعریف کردیم که سال گذشته به دلیل شرایط مناسب بارش ها در قسمت سبز قرار داشتیم و شرایط ذخایر سدها خوب بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1704

به "شرایط آبی تهران نارنجی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط آبی تهران نارنجی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید