هنوز شرایط برای سفر ایرانی ها به عربستان و شرکت در عمره فراهم نشده است

به گزارش پیامک خنده، ایسنا/ براساس آخرین گزارشات منتشر گشته، هنوز شرایط برای سفر ایرانی ها به عربستان و شرکت در عمره فراهم نشده است.

هنوز شرایط برای سفر ایرانی ها به عربستان و شرکت در عمره فراهم نشده است

با گشایش سفارت ایران در عربستان، آخرین مانع برای بازگشت ایرانی ها به عمره پس از حدود هشت سال وقفه برداشته شد. مسئولان حج و زیارت همزمان با حج 1402 برای بازگشت ایرانی ها به عمره با عربستان مذاکراتی داشتند و آنچنان که گفته شد مانعی بر سر آن وجود نداشت.

پیش بینی سازمان حج و زیارت در مرداد 1402، پس از سرانجام حج این بود که ایرانی ها از ربیع الاول و اوایل پاییز 1402 می توانند در عمره شرکت نمایند اما تا کنون این شرایط فراهم نشده است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز چندی پیش به یکی از رسانه ها گفته بود که تا سرانجام ماه آبان زائران ایرانی برای عمره به عربستان اعزام می شوند. محمد مهدی اسماعیلی اما در تازه ترین اظهارات خود این زمان را جابجا نموده و گفت که عمره در ماههای آینده شروع می گردد.

این در حالی است که سازمان حج و زیارت هنوز زمان دقیقی را برای برقراری عمره معین ننموده، ضمن اینکه برقراری عمره به تأمین امکاناتی همانند مسکن زائران، پروازها و ارز مورد احتیاج برای دیگر خدمات این سفر منوط است که با توجه به آخرین اعلام سازمان حج و زیارت، ضروری است هیأتی از ایران به عربستان برود تا قراردادهای مسکن و حمل و نقل داخلی را به نتیجه برساند که این هیأت فعلا در انتظار ویزای عربستان است.

افزون بر این، هنوز برنامه پروازی عمره و قیمت بلیت آن معین نشده و هیچ اطلاعیه ای برای ثبت نام زائران در کاروان های عمره صادر نشده و به علت نامعین بودن شرایط مسکن و پرواز، قیمت سفر عمره هم معین نشده است، در نتیجه زمان ثبت نام و اعزام زائران از سوی سازمان حج و زیارت تا به امروز معین نشده است.

طبق آخرین آمار سازمان حج و زیارت، در حال حاضر حدود پنج میلیون و 800 هزار نفر از سال 1395 در نوبت عمره هستند. تا پیش از وقفه هشت ساله عمره که به علت تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده و پس از آن قطع روابط سیاسی ایران و عربستان به علت حمله به سفارت این کشور رخ داد، ایران سالانه کمتر از یک میلیون زائر به عمره اعزام میکرد. پیش بینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این بود که با برقراری دوباره عمره، امکان اعزام 350 تا 400 هزار نفر از میان افرادی که در نوبت مانده اند، وجود دارد. هرچند سازمان حج و زیارت هنوز تعداد زائرانی را که با برقراری عمره می توانند به این سفر بروند، معین ننموده است.

منبع: همگردی
انتشار: 6 آبان 1402 بروزرسانی: 6 آبان 1402 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 2257

به "هنوز شرایط برای سفر ایرانی ها به عربستان و شرکت در عمره فراهم نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز شرایط برای سفر ایرانی ها به عربستان و شرکت در عمره فراهم نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید