نوردرمانی به کاهش علائم افسردگی یاری می نماید

به گزارش پیامک خنده، به گزارش خبرنگاران، محققان در مطالعه هشت هفته ای 122 فرد مبتلا به افسردگی حاد دریافتند افرادی که با نوردرمانی یا تلفیق نوردرمانی با داروی ضدافسردگی تحت درمان بودند در مقایسه با افرادی که دارونما دریافت نموده بودند، بهبود بیشتری در علائم بیماری شان تجربه کردند.

نوردرمانی به کاهش علائم افسردگی یاری می نماید

همچنین افرادی که فقط با داروهای ضدافسردگی تحت درمان بودند (بدون نوردرمانی)، نسبت به افرادی که دارونما دریافت نموده بودند، بهبودی نشان ندادند.

دکتر ریموند لام، از دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور کانادا، در این باره می گوید: این موضوع که درمان با داروی ضدافسردگی بهتر از دارونما نیست، مسئله ایی غیرعادی نیست.

وی در ادامه اضافه کرد: حقیقت این است که در مطالعه ما، درمان با نور به مراتب بهتر از دارونماهاست.

محققان در این مطالعه متوجه شدند 76 درصد افرادی که هم نوردرمانی و هم داروی افسردگی دریافت نموده بودند، علائم بیماری شان تا 50 درصد یا بیشتر بهبود یافته بود. این میزان بهبودی فقط در 50 درصد افرادی که نوردرمانی و قرص دارونما دریافت نموده بودند مشاهده شد. در افراد دریافت کننده قرص دارونما در حدود 33 درصد بهبودی و در افراد دریافت کننده داروی ضدافسردگی 29 درصد بهبودی مشاهده شد.

در انتهای درمان هم 59 درصد افرادی که همزمان تحت درمان داروی ضدافسردگی و نوردرمانی قرار گرفته بودند، علائم افسردگی به طور کامل بهبود یافته بود. در حالیکه در افراد تحت درمان با نوردرمانی به همراه قرص دارونما، این رقم 44 درصد بود، در افراد دریافت کننده قرص دارونما 30 درصد و در افراد دریافت کننده داروی ضدافسردگی 19 درصد بهبودی کامل مشاهده شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 449

به "نوردرمانی به کاهش علائم افسردگی یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوردرمانی به کاهش علائم افسردگی یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید