مقاله: نحوه اتصال موس بی سیم به کامپیوتر و لپ تاپ، مشکل اتصال موس وایرلس

به گزارش پیامک خنده، اتصال یک ماوس بی سیم به لپ تاپ در نگاه اول شاید بسیار پیچیده به نظر آید، ولی در واقع بسیار آسان است. ماوس بی سیم (Wireless Mouse) بخش هایی همچون فرستنده و گیرنده دارد. دستگاه فرستنده در داخل ماوس قرار گرفته و قابل مشاهده نمی باشد، دستگاه گیرنده در اشکال متنوعی موجود است بعضی از آنها بسیار کوچکند و در حد و اندازه یک USB و بعضی مثل قلم هستند. در اکثر بسته های ماوس بی سیم یک CD وجود دارد که محتوی برنامه هایی (driver) است که به سیستم عامل ها کمک می کند تا ماوس را بشناسند.

مقاله: نحوه اتصال موس بی سیم به کامپیوتر و لپ تاپ، مشکل اتصال موس وایرلس

فناوری هر روز در حال پیشرفت می باشد، و وسایل جانبی کامپیوتر را به گونه ای می سازند که بدون سیم کار کنند. بهترین ابزار برای کسانی که همیشه مسافرت می کنند و از لپ تاپ استفاده می نمایند ماوس بی سیم خواهد بود. البته از این نوع ماوس ها برای کامپیوترهای رومیزی (PC) هم استفاده می گردد تا با خلاصی از سیم ها میزی مرتب تر داشته باشید. ماوس بی سیم هم مانند دیگر لوازم بدون سیم عمل می کند، سیگنال های رادیویی را با یک دستگاه فرستنده و گیرنده ارسال و دریافت می کند.

اگر بسته حاوی CD مخصوص ماوس باشد، CD را در دستگاه قرار داده و برنامه های ماوس (Mouse Drivers) را روی کامپیوترتان نصب نمایید. این درایورها بین ماوس، دستگاه فرستنده و گیرنده و سیستم عامل ارتباط برقرار می نمایند. بعد از این که CD ماوس را در دستگاه قرار دادید شما را راهنمایی می نماید که برنامه را چگونه نصب (Install) نمایید. بعد از نصب تمام برنامه ها سیستم را دوباره راه اندازی (restart) نمایید. ماوس وقتی فعال است دستگاه فرستنده و گیرنده را به طور اتوماتیک پیدا می کند. فاصله بین ماوس و دستگاه نباید خیلی زیاد باشد این فاصله با توجه به کیفیت و نوع فرکانس موس شما متفاوت است که در انواع 2.4GHz این فاصله تا 8 متر می باشد.

منبع مقاله: نحوه اتصال موس بی سیم به کامپیوتر و لپ تاپ، مشکل اتصال موس وایرلس

انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1860

به "مقاله: نحوه اتصال موس بی سیم به کامپیوتر و لپ تاپ، مشکل اتصال موس وایرلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: نحوه اتصال موس بی سیم به کامپیوتر و لپ تاپ، مشکل اتصال موس وایرلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید