لایه برداری یا اسکراب پوست سر با مواد طبیعی در خانه

به گزارش پیامک خنده، محصولات زیبایی زیادی وجود دارد که احساس می گردد صنعت آرایشی را فرا گرفته اند اما به یاد داشته باشید اسکراب پوست سر در این فرایند بسیار مهم است. با چنین تأکید زیادی بر روی پوست، جای تعجب نیست که تمرکز همه به سمت بالا تغییر نموده است. همانطور که صورت یا بدن خود را لایه برداری می کنید، اسکراب های پوست سر به از بین بردن سلول های مرده پوست، تجمع محصولاتی که استفاده می کنید و چربی اضافی که اغلب در پوست سر شما گیر می نماید، یاری می نمایند.

لایه برداری یا اسکراب پوست سر با مواد طبیعی در خانه

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

اسکراب پوست سر

مارک دبولت، شرح می دهد: ما به این نتیجه رسیده ایم که درمان پوست سر به همان اندازه پوست صورت شما مهم است. من معتقدم که این همچنین نشان دهنده موفقیتی عظیم در گروه مراقبت از پوست در سال های اخیر است. بسیاری از اسکراب های پوست سر حاوی موادی از دنیای مراقبت از پوست (به عنوان مثال اسید سالیسیلیک یا AHA) هستند که قادرند سلول های مرده پوست یا تجمع محصول را به سرعت از بین ببرند.

اما قبل از اینکه بخواهید کالای دیگری را بخرید و ناله کنید که نتیجه نگرفته اید، خبر خوبی وجود دارد - شما می توانید کاملاً یک اسکراب پوست سر درمانی را در خانه تهیه کنید. ما با چهار متخصص صحبت کردیم تا چند اسکراب پوست سر قوی با دستورالعمل به شما معرفی کنیم.

چرا اسکراب پوست سر بسیار محبوب است؟

درمان های پوست سر عموماً در سالن های زیبایی صورت می گرفت اما اخیراً (به ویژه در اواسط سفارشات در خانه) برندها کار عظیمی در ساخت و فروش اسکراب برای مصرف نمایندگان وفادار قبلی انجام داده اند. با این حال، ساخت آنها نیز به تنهایی در خانه آسان است (شرحات بیشتر در زیر).

دبولت شرح می دهد: سالهاست که آرایشگران به مشتریان خود یاد می دهند که کمتر شامپو بزنند، به پودرهای مو و شامپوهای خشک اشاره می نمایند تا میزان آسیب حرارتی را که به موهایمان وارد می گردد، کاهش دهند.

چگونه می توان فهمید که به اسکراب پوست سر احتیاج دارید؟

فایده استفاده از اسکراب پوست سر این است که با از بین بردن عرق، تجمع محصول، شوره سر و هر گونه باقی مانده دیگری که می تواند روی پوست سر شما بماند و باعث جلوگیری از رشد مو گردد، یک پاکسازی عمیق تری برای پوست سر ایجاد می نماید.

فیتزپاتریک شرح می دهد: چند نشانه وجود دارد که باید بفهمید چه زمانی باید از اسکراب بهره ببرید. اگر پوسته پوسته روی سرتان دارید، استفاده از اسکراب را به روتین پوست تان اضافه کنید. اگر چربی اضافی دارید، یک اسکراب به از بین بردن تجمع چربی های باقی مانده در پوست سر که گاهی شامپوی معمولی نمی تواند انجام دهد، یاری می نماید.

نحوه استفاده از اسکراب پوست سر

فیتزپاتریک شرح می دهد: من پیشنهاد می کنم حدود یک بار در هفته از اسکراب پوست سر بهره ببرید، این بستگی به میزان چربی یا تجمع آلودگی در پوست شما دارد. برای شستشوی باقی مانده اسکراب، یک دست شامپو ضروری است.

از طرف دیگر، اسکراب های پوست سر مناسب همه نیستند. کلیولند می گوید: من می گویم که آنها برای هر کسی که تجمع محصول یا پوست سر بیش از حد چربی داشته باشند مفید است. از طرف دیگر، اگر از قبل پوست سرتان کاملاً سالم است و از اسکراب خیلی قوی استفاده می کنید، در واقع می تواند مسئله ای ایجاد کند که وجود نداشت.

به طور سنتی، از اسکراب پوست سر باید درست قبل از استفاده از شامپو استفاده گردد. به عنوان مثال، روتین شما به این شکل است:

مرحله اول: از اسکراب دلخواه درمانی خود بهره ببرید.

مرحله دوم: مثل همواره شامپو بزنید.

مرحله سوم: نرم نماینده بهره ببرید.

اگر موهایتان خشک است، یک روش مرطوب نماینده یا ماسک مو را جایگزین کنید.

آیا همه انواع موها می توانند از اسکراب پوست سر استفاده نمایند؟

متأسفانه، طبق نظر دکتر برگامی، بیشتر اسکراب های پوست سر حاوی سدیم (نمک) به عنوان یک ماده پایه هستند که برای هر نوع مو به خوبی عمل نمی نماید. وی شرح می دهد: این معمولاً برای از بین بردن هرگونه تجمع و چربی در پوست سر طراحی می گردد که می تواند برای افرادی با موهای فر ریز و بافت دائم یا بسیار مجعد و خشک مشکل ساز باشد. اما این بدان معنا نیست که این افراد از استفاده از اسکراب معاف هستند - آنها به محصولی با مواد ملایم تر و مبتنی بر رطوبت احتیاج دارند که باعث لطافت مو می گردد.

توصیه او چیست؟ من پیشنهاد می کنم به دنبال اسکراب پوست سر باشید که حاوی نمک کمتری باشد و دارای مقدار بیشتری قند باشد. اگرچه نمک ناخالصی ها را بیرون می کشد اما شکر رطوبت ایجاد می نماید که به نرم شدن پوست سر یاری می نماید.

دبولت همچنین یکی از هواداران اضافه کردن ماسک پس از درمان است. وی شرح می دهد: از آنجا که این محصولات می توانند باعث خشک شدن مو شوند، پس از آن مرطوب کردن مو مهم است. برای تغذیه طول و انتهای موها ماسک مرطوب نماینده را نباید فراموش کنید.

به گفته کلیولند، نوع موهای شما نباید به تنهایی نقشی در انتخاب اسکراب پوست سر داشته باشد. وی شرح می دهد: شرایط پوست سر شما باید مهمترین ارزیابی هنگام انتخاب نوع اسکراب باشد. اگر پوست سرتان حساس است هنوز می توانید از اسکراب بهره ببرید. با این حال، شما فقط باید مواد طبیعی و ملایم تری را انتخاب کنید.

تفاوت بین شامپوی درخشان نماینده نماینده و اسکراب پوست سر چیست؟

اسکراب و شامپو های درخشان نماینده به دو محصول مختلف تقسیم می شوند. فیتزپاتریک شرح می دهد: یک اسکراب پوست بر روی لایه برداری از پوست سر و ایجاد یک پایه سالم تمرکز دارد، در صورتی که یک شامپوی درخشان نماینده، تمیز نماینده عمیق مو است.

دبولت شرح می دهد که در اصل، اسکراب های پوست سر نسخه شدیدتری از شامپو درخشان نماینده هستند. وی شرح می دهد: عظیمترین تفاوت در این است که اسکراب های پوست سر با مواد موجود مناسب برای مراقبت از پوست طراحی شده اند و به طور خاص سلامتی پوست را افزایش می دهند.

اسکراب های پوست سر برای تحریک پوست سر بسیار مناسب هستند اما حتماً از استفاده بیش از حد آن خودداری کنید زیرا این امر باعث زخم شدن و حساس شدن پوست سر می گردد. وی اضافه کرد: زیاد اسکراب زدن می تواند بیش از سود آن آسیب برساند. به یاد داشته باشید: پوست سر سالم موهای سالم فراوری می نماید. هیچ یک از این دو محصول نباید به طور روزانه استفاده گردد. همانطور که لایه برداری صورت نباید هر روز استفاده گردد. من این محصولات را بیش از دو بار در هفته پیشنهاد نمی کنم. برای کسانی که پوست سرشان حساس تر است، هدف خود را استفاده از اسکراب مو یک بار در ماه قرار دهند.

چگونه می توان یک اسکراب پوست سر درمانی تهیه کرد

1. اسکراب روغن نارگیل و عسل

مواد لازم:

 • 1/4 فنجان روغن نارگیل (توجه: با روغن بادام شیرین یا جوجوبا جایگزین کنید تا بافت ظریف تری داشته باشید.)
 • 3/4 فنجان شکر
 • 5 تا 10 قطره روغن نعناع فلفلی
 • 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب
 • 1 قاشق غذاخوری عسل مانوکا

اول، شکر به عنوان یک لایه بردار طبیعی عمل می نماید و شکر به نمک ارجحیت دارد زیرا بافتش نرم تر است. یک روغن اساسی مانند نعناع فلفلی که یک ضد التهاب طبیعی است و به علاوه باعث آرام شدن پوست سر می گردد. در مرحله بعد، سرکه سیب به لطف خواص ضد عفونی نماینده و ضد باکتری اش به حفظ تعادل pH پوست یاری می نماید. خاتمه، اضافه کردن عسل آرام مانوکا ضمن کاهش شوره سر، اگزما و پسوریازیس به آرامش پوست سر یاری می نماید.

2. اسکراب نمک دریا یا هیمالیا و آووکادو

مواد لازم:

 • 1 قاشق غذاخوری نمک هیمالیا یا دریا
 • 1 قاشق چای خوری شکر خام برای لایه برداری
 • 1 قاشق غذاخوری روغن آووکادو برای رطوبت
 • 1 قاشق چای خوری روغن نارگیل برای رطوبت

به طور کلی، استفاده از ماسک های درمانی آماده، آنقدر مطمئن نیست که حداکثر مزایای آنها را دریافت کنید. شما ماسک های موی مورد علاقه خود را می بینید. ممکن است کمی طولانی گردد، اما با موارد بالا آغاز کنید.

3. اسکراب شکر قهوه ای و آووکادو و درخت چای

مواد لازم:

 • 1/2 قاشق چای خوری شکر قهوه ای
 • 1 قاشق چای خوری روغن آووکادو
 • 2 قطره روغن درخت چای

برای موهای بافته شده، اگر اسکراب شما روی پوست سر یا مو خشن است،یک درمان روغنی مو با روغن درخت چای باورنکردنی است و استفاده از آن در ماسک موی مورد علاقه شما بسیار مناسب است. اگر شامپوی فعلی شما از آن استفاده نموده است، از روغن درخت چای صرف نظر کنید.

4. اسکراب روغن نارگیل و قهوه

مواد لازم:

 • 2 قاشق چای خوری دانه های قهوه آسیاب شده
 • 2 قاشق چای خوری روغن نارگیل سرد فشرده

این اسکراب مو باعث افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به سطح پوست سر شما می گردد. این دستورالعمل اسکراب برای موهای طبیعی انسان باعث رشد و حجم مو می گردد. روغن نارگیل فوق العاده آبرسانی می نماید و به طور طبیعی حاوی اسید هیالورونیک برای بازسازی کوتیکول است. روغن نارگیل به سرعت نرم می گردد و به راحتی مخلوط می گردد. موهای خود را با آب گرم مرطوب نموده و اسکراب را بزنید، به مدت دو تا سه دقیقه روی پوست سر خود ماساژ دهید.

5. اسکراب لیمو

مواد لازم:

 • 2 قاشق غذاخوری نمک دریا
 • 2 قاشق غذاخوری آب لیمو
 • 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

ترکیب آب لیمو و نمک دریا یک لایه بردار قدرتمند و در عین حال ساده است. اسید سیتریک موجود در آب لیمو به عنوان یک لایه بردار شیمیایی طبیعی کار می نماید. هرگونه پوست مرده را از بین می برد و هر روغنی را که مانع فولیکول های مو شده است شل می نماید. در آخر، روغن زیتون را برای آبرسانی به آن اضافه کنید زیرا حاوی ویتامین A و E است که با رادیکال های آزاد که باعث ریزش مو می شوند مبارزه می نماید. اسکراب درمانی را به موهای مرطوب بمالید و آنها را بر پوست سر ماساژ دهید.

6. اسکراب روغن جوجوبا و شکر قهوه ای

روغن جوجوبا و شکر قهوه ای اگر می خواهید از موهای خود در برابر آسیب محافظت کنید و مواد مغذی زیادی برای موهایتان ایجاد کنید. چند قاشق روغن جوجوبا، شکر قهوه ای، نمک و آب لیمو تمام آنچه برای تهیه این اسکراب ضروری است می باشد. این اسکراب را چند بار در ماه روی موهای خود قرار دهید تا بیشترین بهره را از آن ببرید.

7. اسکراب شکر، روغن زیتون و عسل

برای این روش درمانی به دو قاشق غذاخوری شکر قهوه ای، آبلیمو و روغن جوجوبا احتیاج دارید. قبل از اینکه یک قاشق نمک به مخلوط اضافه کنید، مواد را به خوبی ترکیب کنید. قبل از اینکه موهای خود را با یک شامپوی ملایم بشویید، ماسک را حداقل برای نیم ساعت روی سر بگذارید. این اسکراب لایه بردار برای از بین بردن شوره و تقویت فولیکول های مو کار می نماید.

8. اسکراب نمک، روغن نارگیل و عسل

برای تهیه این اسکراب به یک قاشق غذاخوری سرکه سیب و یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل احتیاج دارید. شما همچنین به یک قاشق چای خوری عسل و نیم فنجان نمک احتیاج خواهید داشت. قبل از اینکه آن را روی سر و موهای سر خود بمالید، همه مواد را خوب مخلوط کنید. بعد از 10 دقیقه آن را با شامپوی ملایم بشویید. این اسکراب دارای خواص ضد قارچی و بسیاری از مواد مغذی برای از بین بردن چربی اضافی و رشد مو است.

9. تمیز کردن عمیق با اسکراب نمک و روغن زیتون

اگر می خواهید موهای شما به روشی سالم رشد کند، پس این اسکراب برای شماست. ترکیب نمک و روغن زیتون، شوره سر را از بین می برد. روغن زیتون حاوی اسیدهای چرب است که از مو در برابر آسیب محافظت می نماید و رطوبت زیادی را برای آن فراهم می نماید. برای تهیه اسکراب، چند قاشق نمک دریا، روغن زیتون و آبلیمو اضافه کنید. پس از استفاده از مخلوط، آن را خوب بشویید و از شامپو برای خاتمه کار بهره ببرید.

10. برای از بین بردن شوره سر با شامپوی درخشان نماینده و جوش شیرین

هر از چندگاهی اضافه کردن کمی جوش شیرین به شامپوها می تواند تجمع محصولات و روغن را در پوست سر شما از بین ببرد. همچنین می توانید روغن درخت چای را به این مخلوط اضافه کنید زیرا به طور طبیعی ضد قارچ و ضد عفونی نماینده است و به از بین بردن شوره و باکتری یاری می نماید. چند دقیقه ماساژ پوست سر را به خوبی انجام دهید تا بیشترین سود را ببرید و سپس کاملا آن را از روی سر بشویید.

11. اسکراب شکر قهوه ای و بلغور جو دوسر

ترکیبی از شکر قهوه ای و بلغور جو دوسر رطوبت ایجاد می نماید در حالی که به آرامی پوست سر را لایه برداری می نماید. همچنین باعث افزایش گردش مو در پیاز مو می گردد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که شکر قهوه ای، بلغور جو دوسر آسیاب شده و نرم نماینده مو را مخلوط کنید (هر کدام دو قاشق غذاخوری) و یک پیمانه از آن را روی موهای خود بمالید و آن را کاملا روی پوست سر خود ماساژ دهید. اطمینان حاصل کنید که هرگونه نرم نماینده مو را از روی سر از بین ببرید و خوب شستشو دهید.

12. اسکراب دارچین برای تقویت فولیکول های مو

اگر پوست سر شما کاملاً سالم است ولی هنوز به کمی تقویت احتیاج دارد، این روش درمانی می تواند برای شما مناسب باشد! تنها آنچه شما احتیاج دارید 2 قاشق غذاخوری پودر دارچین، 1 قاشق چای خوری سرکه سیب، 2 قطره گلاب، روغن اسطوخودوس، روغن وتیور و روغن نعناع است. همه مواد را با هم مخلوط نموده و مخلوط را روی پوست سر ماساژ دهید و اجازه دهید حداقل 10 دقیقه بماند. بعد از آن موها را شانه کنید و سپس طبق معمول بشویید.

افکار نهایی

تعداد زیادی محصول وجود دارد که پوست سر سالم را تقویت می نماید و احتیاجهای خاص را هدف قرار می دهد. دقیقاً مانند پوست بدن و صورت، پوست سر شما ممکن است احتیاجهای خاصی داشته باشد که در افراد مختلف متفاوت باشد. به راحتی تحقیق کنید و دریابید که چه درمانی برای شما بهتر است زیرا موهای زیبا از پوست سر آغاز می شوند.

منبع:

byrdie

indiquehair

منبع: هفت گنج
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1546

به "لایه برداری یا اسکراب پوست سر با مواد طبیعی در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایه برداری یا اسکراب پوست سر با مواد طبیعی در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید