عربستان، ادامه سرکوب قبیله الحویطات برای اجرای طرح های ولیعهد

به گزارش پیامک خنده، نیروهای امنیتی سعودی برادر یکی از اهالی قبلیه الحویطات را که چند ماه قبل به دست ماموران عربستان کشته شد بازداشت کردند.

عربستان، ادامه سرکوب قبیله الحویطات برای اجرای طرح های ولیعهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری العهد، نیروهای امنیتی عربستان سعودی عبدالناصر ابوطقیقه برادر عبدالرحیم الحویطی از اهالی قبیله الحویطات را که چند ماه قبل به دلیل مقاومت در برابر تخلیه منزلش در راستای اجرای پروژه رویایی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی موسوم به ئروژه نئوم به دست ماموران سعودی کشته شد، بازداشت کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

صفحه بازداشت شدگان آزادی بیان که مسئول پیگیری اوضاع بازداشت شدگان در عربستان است در توییتر نوشت که خبر بازداشت شیخ عبدالناصر احمد محمود ابوطقیقه، برادر عبدالرحیم الحویطی و پدر احمد ابوطقیقه زندانی آزادی بیان در عربستان که در دانشگاه او را بازداشت کردند، تایید می کنیم.

عبدالرحیم الحویطی شهروند سعودی که به دلیل مخالفت با تخلیه منزل خود در روستای الخریبه در تبوک در راستای دستور محمد بن سلمان برای احداث مرکز رفاهی موسوم به نئوم در تیراندازی نیرو های امنیتی کشته شد، پیش از کشته شدنش در ویدئویی که خودش ضبط نموده است گفت: ممکن است عده ای من را سرزنش نمایند و بگویند عمر و زندگی اش را به باد داد. دوست دارم به آن ها بگویم زندگی واقعی با طول عمر سنجیده نمی گردد. اگر سن حتی به 90 سال برسد نیز نباید از اصول و معیار ها کوتاه آمد.

وی اضافه نمود: جای تعجب ندارد که اکنون به من در خانه ام حمله نمایند و به اتهام تروریست بودن من را بکشند، آنگونه که در کشور همسایه مصر شهروندان را می کُشند و می گویند تروریست هستند. من منتظر رسیدن نیرو های امنیتی هستم و نتیجه هر چه گردد و حتی اگر به مرگم ختم گردد، اهمیتی ندارد چرا که زندانی یا کشته شدن برای من یکسان است. در کل باید بگویم ترک این جهان وقتی افرادی مثل محمد بن سلمان بر شما حکومت می نمایند جای تأسف ندارد. ما در زمانی هستیم که جهان تحت حکومت بچه ها قرار گرفته و مصیبت بزرگتر ما مربوط به علمای ما است. علما ترسو هستند. در این زمان از ترس به عنوان حکمت و از گفتن سخن حق به عنوان بی پروایی یاد می گردد. همه چیز عوض شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1228

به "عربستان، ادامه سرکوب قبیله الحویطات برای اجرای طرح های ولیعهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، ادامه سرکوب قبیله الحویطات برای اجرای طرح های ولیعهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید