بازدید از شهرهای تاریخی معروف اروپا، آثار تاریخی و معماری برجسته

به گزارش پیامک خنده، اروپا قاره ای با تاریخ غنی و فرهنگی است که از هزاران سال پیش شکل گرفته است. این قاره از دوران باستان شاهد ظهور و سقوط امپراتوری های بزرگ، تحولات هنری و فرهنگی بی شمار و جنگ های خونین بوده است. امروزه، اروپا به عنوان یکی از مقاصد گردشگری محبوب در جهان شناخته می شود و شهرهای تاریخی آن با آثار تاریخی و معماری برجسته خود، پذیرای گردشگران از سراسر جهان هستند.

در این مقاله، به معرفی برخی از شهرهای تاریخی معروف اروپا و آثار تاریخی و معماری برجسته آنها می پردازیم.

بازدید از شهرهای تاریخی معروف اروپا، آثار تاریخی و معماری برجسته

برای دریافت مشاوره و خدمات تخصصی گردشگری و سفر به سراسر دنیا با bestcanadatours.com مجری مستقیم تورهای مسافرتی و گردشگری همراه باشید.

شهر رم، ایتالیا

رم پایتخت ایتالیا و یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است. این شهر در طول تاریخ مهد تمدن های مختلفی بوده است و آثار باستانی و معماری باشکوهی را از خود به یادگار گذاشته است. برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر رم عبارتند از:

 • کولوسئوم: کولوسئوم بزرگترین آمفی تئاتر رومی باستان و یکی از نمادهای شهر رم است. این بنا در قرن اول میلادی ساخته شده است و تا قرن ششم میلادی محل برگزاری مسابقات گلادیاتوری بوده است.
 • واتیکان: واتیکان کشوری مستقل در درون شهر رم است که مقر پاپ و کلیسای کاتولیک است. مهم ترین جاذبه گردشگری واتیکان کلیسای سنت پیتر است که بزرگترین کلیسای جامع جهان است.
 • پانته ئون: پانته ئون معبدی رومی باستان است که در قرن دوم میلادی ساخته شده است. این بنا دارای گنبدی بزرگ به قطر 43 متر است که یکی از بزرگترین گنبدهای جهان است.

شهر فلورانس، ایتالیا

فلورانس یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا و مهد رنسانس است. این شهر مملو از آثار هنری و معماری باشکوهی از دوران رنسانس است. برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر فلورانس عبارتند از:

 • کلیسای جامع فلورانس: کلیسای جامع فلورانس بزرگترین کلیسای جامع در ایتالیا و یکی از زیباترین کلیساهای جهان است. این بنا در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده است و دارای گنبدی بزرگ به قطر 43 متر است.
 • میدان سن مارکو: میدان سن مارکو یکی از زیباترین میدان های جهان است و در قلب شهر فلورانس واقع شده است. این میدان مملو از بناهای تاریخی و هنری باشکوهی از جمله کلیسای جامع فلورانس، برج ناقوس و کاخ وکیو است.
 • گالری اوفیزی: گالری اوفیزی یکی از مهم ترین موزه های جهان است و دارای مجموعه ای ارزشمند از آثار هنری دوران رنسانس است. برخی از مشهورترین آثار هنری جهان از جمله نقاشی های مونالیزا و تولد ونوس در این موزه به نمایش گذاشته شده اند.

شهر پاریس، فرانسه

پاریس پایتخت فرانسه و یکی از زیباترین شهرهای جهان است. این شهر مملو از آثار تاریخی و هنری باشکوهی از جمله برج ایفل، موزه لوور و کلیسای نوتردام است. برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر پاریس عبارتند از:

 • برج ایفل: برج ایفل نماد شهر پاریس و یکی از مشهورترین بناهای جهان است. این برج در سال 1889 به مناسبت صد سالگی انقلاب فرانسه ساخته شده است و دارای ارتفاع 324 متر است.
 • موزه لوور: موزه لوور یکی از بزرگترین و مهم ترین موزه های جهان است و دارای مجموعه ای ارزشمند از آثار هنری از سراسر جهان است. برخی از مشهورترین آثار هنری جهان از جمله تابلوی مونالیزا و مجسمه ونوس در این موزه به نمایش گذاشته شده اند.
 • کلیسای نوتردام: کلیسای نوتردام یکی از مشهورترین کلیساهای جهان و یکی از نمادهای شهر پاریس است. این کلیسا در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده است و دارای معماری گوتیکی باشکوهی است.

شهر لندن، انگلستان

لندن پایتخت انگلستان و یکی از بزرگترین و مهم ترین شهرهای جهان است. این شهر مملو از آثار تاریخی و فرهنگی باشکوهی از جمله کاخ باکینگهام، برج لندن و پارلمان انگلستان است. برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر لندن عبارتند از:

 • کاخ باکینگهام: کاخ باکینگهام محل سکونت رسمی پادشاه بریتانیا است و یکی از بزرگترین کاخ های جهان است. این کاخ دارای 775 اتاق است و دارای باغ بزرگی به مساحت 17 هکتار است.
 • برج لندن: برج لندن قلعه ای تاریخی در مرکز شهر لندن است که در قرن یازدهم میلادی ساخته شده است. این قلعه در طول تاریخ به عنوان زندان، کاخ سلطنتی و محل اعدام پادشاهان و ملکه های بریتانیا مورد استفاده قرار گرفته است.
 • پارلمان انگلستان: پارلمان انگلستان ساختمان محل استقرار دو مجلس پارلمان بریتانیا است که شامل مجلس عوام و مجلس اعیان است. این ساختمان در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است و دارای معماری نئوگوتیکی باشکوهی است.
 • موزه بریتانیا: موزه بریتانیا یکی از بزرگترین و مهم ترین موزه های جهان است و دارای مجموعه ای ارزشمند از آثار باستانی و هنری از سراسر جهان است. برخی از مشهورترین آثار هنری جهان از جمله سنگ روزتا و مومیایی های مصری در این موزه به نمایش گذاشته شده اند.
 • چشم لندن: چشم لندن چرخ و فلک بزرگی در کنار رودخانه تیمز است که در سال 2000 به مناسبت آغاز هزاره سوم میلادی ساخته شده است. این چرخ و فلک دارای ارتفاع 135 متر است و دارای 32 کابین است که هر کدام می توانند 25 نفر را در خود جای دهند.

شهر آمستردام، هلند

آمستردام پایتخت هلند و یکی از زیباترین شهرهای اروپاست. این شهر مملو از کانال ها، پل ها و خانه های قدیمی و زیباست. برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر آمستردام عبارتند از:

 • موزه آنه فرانک: موزه آنه فرانک خانه ای است که آنه فرانک و خانواده اش در طول جنگ جهانی دوم در آن مخفی شده بودند. این موزه به یاد آنه فرانک و سایر قربانیان هولوکاست ساخته شده است.
 • موزه ون گوگ: موزه ون گوگ بزرگترین موزه آثار ونسان ون گوگ در جهان است. این موزه دارای مجموعه ای ارزشمند از تابلوها، نقاشی ها و نامه های ون گوگ است.
 • کانال های آمستردام: کانال های آمستردام یکی از نمادهای این شهر هستند. این کانال ها در طول قرن هفدهم میلادی ساخته شده اند و امروزه محل تردد قایق ها و کشتی های گردشگری هستند.

شهر پراگ، جمهوری چک

پراگ پایتخت جمهوری چک و یکی از زیباترین شهرهای اروپاست. این شهر دارای معماری گوتیکی باشکوهی است و مملو از قلعه ها، کلیساها و میدان های قدیمی و زیباست. برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر پراگ عبارتند از:

 • پل چارلز: پل چارلز پلی قدیمی و زیباست که در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده است. این پل دارای طول 516 متر است و از رودخانه ولتاوا عبور می کند.
 • قلعه پراگ: قلعه پراگ بزرگترین قلعه باستانی در جهان است. این قلعه در قرن نهم میلادی ساخته شده است و محل سکونت پادشاهان و رئیس جمهورهای جمهوری چک بوده است.
 • میدان شهر قدیمی: میدان شهر قدیمی یکی از زیباترین میدان های اروپاست و در قلب شهر پراگ واقع شده است. این میدان مملو از بناهای تاریخی و معماری باشکوهی از جمله کلیسای تین، ساعت نجومی و تالار شهر قدیمی است.

شهر ونیز، ایتالیا

ونیز یکی از زیباترین شهرهای جهان است. این شهر بر روی 118 جزیره کوچک در دریای آدریاتیک بنا شده است و دارای کانال های آب، پل ها و خانه های قدیمی و زیباست. برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر ونیز عبارتند از:

 • میدان سن مارکو: میدان سن مارکو یکی از زیباترین میدان های جهان است و در قلب شهر ونیز واقع شده است. این میدان مملو از بناهای تاریخی و معماری باشکوهی از جمله کلیسای جامع سن مارکو، برج ناقوس و کاخ دوجه است.
 • پل ریالتو: پل ریالتو یکی از معروف ترین پل های ونیز است. این پل در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده است و دارای معماری رنسانسی باشکوهی است.
 • کانال گراند: کانال گراند بزرگترین کانال ونیز است و از وسط شهر عبور می کند. این کانال محل تردد قایق ها و کشتی های گردشگری است.
 • کاخ دوجه: کاخ دوجه محل سکونت دوج، حاکم ونیز، بوده است. این کاخ دارای معماری ونیزی باشکوهی است و دارای مجموعه ای ارزشمند از آثار هنری است.
 • گالری آکادمی: گالری آکادمی یکی از مهم ترین موزه های ونیز است و دارای مجموعه ای ارزشمند از آثار هنری از دوران رنسانس تا قرن نوزدهم میلادی است. برخی از مشهورترین آثار هنری جهان از جمله نقاشی توفان تیتیان در این موزه به نمایش گذاشته شده اند.

شهر بارسلونا، اسپانیا

بارسلونا پایتخت منطقه کاتالونیا در اسپانیا و یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا است. این شهر مملو از آثار تاریخی و معماری باشکوهی از جمله کلیسای ساگرادا فامیلیا، پارک گوئل و کاخ موسیقی کاتالونیا است. برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا عبارتند از:

 • کلیسای ساگرادا فامیلیا: کلیسای ساگرادا فامیلیا یک کلیسای ناتمام در شهر بارسلونا است. این کلیسا در سال 1882 توسط آنتونی گائودی، معمار مشهور اسپانیایی، طراحی شده است و ساخت آن همچنان ادامه دارد. کلیسای ساگرادا فامیلیا یکی از مشهورترین آثار معماری جهان و یکی از نمادهای شهر بارسلونا است.
 • پارک گوئل: پارک گوئل یکی از زیباترین پارک های جهان و یکی از آثار مشهور آنتونی گائودی است. این پارک در سال 1900 به سفارش اوزبی گوئل، تاجر ثروتمند اسپانیایی، ساخته شده است. پارک گوئل دارای معماری منحصر به فردی است و از بالای آن می توان چشم انداز زیبایی از شهر بارسلونا را مشاهده کرد.
 • کاخ موسیقی کاتالونیا: کاخ موسیقی کاتالونیا یک سالن کنسرت در شهر بارسلونا است. این سالن کنسرت در سال 1908 توسط لوئیس دومنش مونته‌نر، معمار مشهور اسپانیایی، طراحی شده است. کاخ موسیقی کاتالونیا دارای معماری منحصر به فردی است و یکی از زیباترین سالن های کنسرت جهان است.

اینها تنها تعدادی از شهرهای تاریخی معروف اروپا و آثار تاریخی و معماری برجسته آنها هستند. اروپا مملو از شهرهای تاریخی زیبا و آثار باستانی و معماری باشکوهی است که بازدید از آنها هر مسافری را به وجد می آورد.

برجسته ترین تاریخی و معماری اروپا

 • آکروپولیس آتن: آکروپولیس یک تپه صخره ای در قلب شهر آتن است که محل بسیاری از آثار تاریخی و مذهبی مهم از دوران یونان باستان است. مهم ترین بنای یادبود آکروپولیس، پارتنون است که به عنوان یکی از زیباترین معابد جهان شناخته می شود.
 • کولوسئوم رم: کولوسئوم بزرگ ترین آمفی تئاتر رومی باستان است که در شهر رم قرار دارد. این بنا در قرن اول میلادی ساخته شد و ظرفیت 50000 تماشاگر را داشت. کولوسئوم محل برگزاری مسابقات گلادیاتوری و سایر رویدادهای عمومی بود.
 • برج ایفل پاریس: برج ایفل یک برج فولادی مشبک 324 متری است که در شهر پاریس قرار دارد. این برج در سال 1889 برای نمایشگاه جهانی پاریس ساخته شد و به یکی از نمادهای شهر پاریس تبدیل شده است.
 • کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلونا: کلیسای ساگرادا فامیلیا یک کلیسای ناتمام در شهر بارسلونا است که توسط معمار اسپانیایی آنتونی گائودی طراحی شده است. این کلیسا یکی از مشهورترین و پربازدیدترین بناهای تاریخی اسپانیا است.
 • موزه لوور پاریس: موزه لوور یکی از بزرگ ترین و معروف ترین موزه های جهان است که در شهر پاریس قرار دارد. این موزه دارای مجموعه ای گسترده از آثار هنری و باستانی از سراسر جهان است، از جمله مونالیزا اثر لئوناردو دا وینچی و مجسمه ونوس میلو.
انتشار: 4 آبان 1402 بروزرسانی: 8 آبان 1402 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1750

به "بازدید از شهرهای تاریخی معروف اروپا، آثار تاریخی و معماری برجسته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از شهرهای تاریخی معروف اروپا، آثار تاریخی و معماری برجسته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید