شب فرهنگی آمل برگزار شد

به گزارش پیامک خنده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران راز موفقیت گردشگری را در حفاظت از میراث فرهنگی دانست.

شب فرهنگی آمل برگزار شد

به گزارش پیامک خنده به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، سیف الله فرزانه در جمع مردم آمل در مراسم شب فرهنگی گفت: آمل سرشار از تاریخ، فرهنگ و اسطوره است و عیار این شهرستان را باید در سطح ملی و جهانی است.

او با اشاره به اینکه آمل هم مقصد و هم گذرگاه برای اتصال مازندران به تاریخ دیگر مناطق کشور است، اضافه کرد: این شهرستان ظرفیت ها و تاریخ بزرگی دارد که باید همگی حفظ و معرفی شوند.

او از مسئولان و مردم شهرستان آمل خواست تا در شناسایی، حفظ و احیای میراث فرهنگی در شهرستان به میراث فرهنگی کمک کنند و اضافه کرد: راز پیروزیت گردشگری در حفظ میراث تاریخی کشور است که با هویت مردم آمل گره ای دیرینه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران تاکید کرد: جذب گردشگر خارجی اولویت اصلی حرکت به سمت صنعت گردشگری است چرا که برای ایجاد اشتغال پایدار در صنعت گردشگری و همچنین اقتصادی پاک، باید بر جذب گردشگر خارجی تکیه کرد و همه مردم و دستگاه های اجرایی باید در این راستا قدم بردارند.

او گردشگر خارجی را منبع اصلی ورود سرمایه به اقتصاد کشور و استان عنوان کرد و اضافه کرد: بسنده کردن به مسافران داخلی فقط گردشگری روزمره را ایجاد کرده و نمی تواند اقتصاد گردشگری قوی به ارمغان بیاورد.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به اینکه دریا و جنگل از بزرگترین ظرفیت های جذب مسافر و گردشگر به استان است گفت: صرفا تکیه بر ظرفیت های طبیعی نمی تواند ما را در جذب گردشگر خارجی پیروز کند.

فرزانه با اشاره به اینکه دریا و جنگل در بسکمک از مناطق مختلف جهان وجود دارد، اضافه کرد: گردشگر خارجی شیفته تاریخ و فرهنگ کشور ما است و میراث فرهنگی بستر و ابزار خوبی برای جذب گردشگران خارجی است.

شب فرهنگی آمل در محیطی آمیخته از مردم، فرهنگیان و هنرمندان و هنردوستان در موزه تاریخی شهرستان برگزار گشت.

این مراسم علاوه بر میزبانی از مسئولان استانی، میزبان موسیقی سنتی با نوازندگی هنرمندان آملی بود.

علاوه بر این شاهنامه خوانی نیز از دیگر برنامه های شب فرهنگی آمل بود که با استقبال فرهیختگان و علاقه مندان به فرهنگ شهر آرش و دماوند قرار گرفت.

همچنین در این مراسم برنامه سحر خوانی نیز با اجرای تنی چند از سحر خوانان سنتی و قدیمی آمل برگزار گشت.

منبع: میراث آریا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 338

به "شب فرهنگی آمل برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب فرهنگی آمل برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید