سامان دهی ترافیک پیرامون بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی

به گزارش پیامک خنده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل خواهان سامان دهی ترافیک پیرامون بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی شد.

سامان دهی ترافیک پیرامون بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی در جلسه کمیسیون شورای شهر اردبیل با موضوع آنالیز برنامه های هفته استان اردبیل گفت: بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی یکی از مقاصد اصلی سفرگردشگران و مسافران داخلی و خارجی است اما ترافیک پیرامون آن نارضایتی مسافران را به دنبال دارد.

او افزود: متاسفانه ترافیک خودروها و کمبود پارکینگ موجب شده تا اغلب گردشگران قادر به پارک خودرو نباشند یا با جریمه خودرو روبرو شوند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خواهانرسیدگی شورای شهر و شهرداری به این معضل شد و گفت: محور بسیاری از رویدادهای فرهنگی استان نیز بقعه شیخ صفی است و ضروری است جهت ساماندهی تردد خودرو و مسافر در پیرامون این بنای تاریخی اقدام مطلوبی صورت گیرد.

فلاحی توضیح داد: در هفته استان اردبیل از 4 لغایت 10 مرداد ماه نیز دو بنای تاریخی بقعه شیخ کلخوران مرقد پدر شیخ صفی الدین و بقعه شیخ صفی الدین جد سلاطین صفوی محور برگزاری برنامه ها خواهد بود.

او با اشاره به ساماندهی و مرمت هر دو بنای تاریخی طی ماه های اخیر افزود: در هفته استان اردبیل با توجه به اینکه 4 مرداد سالروز استقرار حکومت منسجم دینی و ملی است و 9 مرداد سالروز ثبت جهانی بقعه شیخ صفی الدین است، برنامه های متنوعی پیش بینی شده و حال و هوای شهر را متحول خواهد نمود.

دبیر ستاد پاسداشت هفته استان اردبیل متذکر شد: این برنامه ها پژوهش محور و مردم محور است و در شور و نشاط آفرینی مجموعه های اجرایی دیگر به ویژه شهرداری مشارکت خواهند داشت.

فلاحی افزود: با توجه به اینکه هفته استان اردبیل مربوط به مرکز استان نیست برای سایر شهرستان ها نیز برنامه های شاد و متنوعی تدارک دیده شده است.

برگزاری نشست بانوان و صفویه

در این جلسه شهردار اردبیل نیز توضیح داد: شهرداری هر پروژه عمرانی را با پیوست فرهنگی اجرا می نماید و در تمامی برنامه ها توسعه همگام عمرانی و فرهنگی مورد تاکید است.

حمید لطف اللهیان با بیان اینکه توسعه به مفهوم واقعی کلمه نیازمند جلب مشارکت مردمی است، اظهار کرد: هر رویدادی می تواند بهانه ای برای تقویت این روحیه در بین شهروندان بوده و در نتیجه برنامه های عمرانی و فرهنگی را تسریع بخشد.

شهردار اردبیل با اشاره به برگزاری برنامه های هفته پاسداشت استان اردبیل از 4 لغایت 10 مرداد ماه گفت: شهرداری اردبیل نیز برنامه های متنوعی در این ایام تدارک دیده که از جمله جشن بزرگ مردمی در منطقه نمونه گردشگری شورابیل است.

وی به مشارکت در برنامه نشست بانوان و صفویه اشاره نمود و افزود: در این نشست از تندیس بانوی ایرانی رونمایی خواهد شد.

لطف اللهیان همچنین از برگزاری ورک شاپ نقاشی بچه ها در پیاده راه اسفریس اطلاع داد و اظهار کرد: برنامه ریزی لازم برای برگزاری تورهای اردبیل گردی نیز اجرا شده است.

شهردار اردبیل همچنین از بهره برداری از پروژه های عمرانی در سطح شهر اطلاع داد و گفت: در منطقه دو شهری، 17 میلیارد تومان پروژه طی هفته های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

در این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل نیز با تاکید به اهمیت برنامه های هفته پاسداشت استان اردبیل این رویداد را فرصتی جهت معرفی هویت تاریخی شهر اردبیل دانست.

علیرضا پوستی خواهان معرفی گسترده جاذبه های گردشگری، هویت فرهنگی و میراث معنوی این شهر در قالب برنامه ها شد و توضیح داد: به ویژه در راستای آگاهی بخشی به جوانان مسئولیت خطیری داریم.

وی گفت: برنامه های سال جاری متفاوت تر از سال گذشته برگزار خواهد شد و انتظار می رود با تعریف تورهای اردبیل گردی، معرفی سوغاتی ها و جاذبه های سطح شهر هفته پرباری برای شهروندان و مسافران رقم بزنیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 273

به "سامان دهی ترافیک پیرامون بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامان دهی ترافیک پیرامون بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید