زنجان در طرح اقدام ملی مسکن رتبه برتر کشور را دارد

به گزارش پیامک خنده، استاندار زنجان گفت: بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازی، استان زنجان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، در حوزه واریزی مردمی و نیز پیشرفت کار، رتبه برتر کشور را دارد.

زنجان در طرح اقدام ملی مسکن رتبه برتر کشور را دارد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران زنجان، فتح الله حقیقی در بازدید از فرایند اجرایی طرح اقدام مسکن ملی در شهر زنجان، به امتیازهای زنجان در این باره اشاره نمود و گفت: خوشبختانه در استان زنجان، پنج برابر میانگین کشوری نسبت به سرانه جمعیت، مجوز واحدهای مسکن ملی گرفتیم که کار بسیار ارزشمندی است.

استاندار زنجان رتبه استان را در حوزه واریزی مردمی و نیز پیشرفت کار، برتر کشور اعلام کرد.

وی با تاکید بر اینکه به دلیل تقاضا و احتیاج زیاد استان زنجان، کوششمان بر این بود که مسکن های ملی که ایجاد می کنیم نسبت به سرانه جمعیت بیشتر باشد، گفت: پنج برابر بودن سهمیه استان هم به همین دلیل است.

استاندار زنجان، با بیان اینکه در گذشته نسبت به بعضی مسائل تدبیر نشده است و امروز، ما مجبور هستیم پاسخ گوی آن باشیم توضیح داد: اگر این واحدها تکمیل و در اختیار مردم قرار گیرند، می تواند در حل مسائل مسکن موجود، تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه کوشش کردیم مسائل روبنایی در این مسکن ها که در گذشته به آن مبتلا بودیم در این دوره برطرف گردد، اضافه نمود: در حال حاضر مسکن هایی داریم که اگر چه به صورت قانونی ساخته شده اند اما از واحدهای ضروری همچون مدرسه، مسجد، درمانگاه و مانند آن بی بهره هستند.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه، سال گذشته تعداد زیادی مدرسه کلنگ زنی و افتتاح شد گفت: بیشتر آنها برای برطرف همین مشکل بود چراکه تدبیری در گذشته نسبت به آن نشده بود.

وی با بیان اینکه همه کوششمان را برای پیشرفت کار در مسکن ملی به کار بسته ایم تا همه جوانب همزمان انجام گیرد، اضافه نمود: علاوه بر ایجاد ستاد تسهیل در فرایند اجرای مسکن ملی، چهار کمیته هم تشکیل داده ایم تا این کمیته ها پیش بینی های لازم را انجام و تدابیر مربوطه را بیندیشند.

حقیقی اعلام نمود: در نقشه های ارائه شده برای مسکن ملی همه مسائل موجود در مسکن های ساخته شده در گذشته، برطرف شده است که این امر نتیجه کار میدانی همان چهار کمیته است.

وی تاکید نمود: از مدیرکل راه و شهرسازی هم خواسته ام که حتماً با اولویت، موضوعات روبنایی این پروژه ها را هم همزمان با مسکن، جلو ببرند.

حقیقی اضافه نمود: تاکید ما بر این است که اینگونه نباشد که مسکن به متقاضیان واگذار گردد ولی موضوعاتی مثل مسجد، درمانگاه و مدرسه در آن منطقه حل نشده باشد.

وی با اشاره به اینکه، ما از همان ابتدا، سرانه زمین های روبنایی را تعیین نموده و سپس اقدام به ساخت مسکن نموده ایم گفت: پیش بینی هم نموده ایم که هیچ مسئله ای مانند مسائل مسکن های گذشته که به بیش از چهار هزار واحد می رسد و سالهاست به قوت خود باقی مانده است را نداشته باشیم.

استاندار زنجان اقدام ملی مسکن را طرح بسیار عظیم و مهم خواند و اضافه نمود: اختصاص زمین 200 متری برای بیش از چهارهزارو 600 واحد، یک ارزش است و علاوه بر آن کوشش می کنیم تسهیلاتی هم که داده می گردد را به 150 میلیون تومان افزایش دهیم.

وی گفت: با این اقدامات هم حجم بسیار گسترده منابع اقتصادی در چرخه فعال و هم حجم گسترده اشتغال در این حوزه در استان ما در حال اجرا است.

بخشی کوچکی از مسکن ملی به صورت نوبرانه در 6 ماهه دوم سال جاری واگذار می گردد

استاندار زنجان با بیان اینکه در هدف گذاری مسکن ملی استان پیشرفت خوبی حاصل شده است گفت: در این طرح نه تنها عقب نیستیم بلکه از تعهد و برنامه زمانبندی شده هم جلوتر هستیم.

حقیقی اضافه نمود: تعهد و هدفگذاری صورت گرفته برای ما در سطح ملی، این است که باید در طول 2 سال آن را به خاتمه رسانده و به متقاضیان واگذار کنیم.

وی با اشاره به اینکه قطعاً بخشی از آن، خیلی زودتر از 2 سال به مردم تحویل داده می گردد، اضافه نمود: من خیلی امیدوار هستم که بخشی از این تعهد را، در کمتر از 2 سال انجام دهیم و حتی بخش کوچکی از آن در حد 30 تا 40 واحد را به صورت نوبرانه در 6 ماهه دوم سال جاری واگذار کنیم تا باب گردد که تعدادی از واحدها را هم تا قبل از خاتمه سال جاری واگذار کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1584

به "زنجان در طرح اقدام ملی مسکن رتبه برتر کشور را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنجان در طرح اقدام ملی مسکن رتبه برتر کشور را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید