برطرف ابهام از رأی کمیته اخلاق؛ کنعانی زادگان چگونه می تواند برای تیم ملی بازی کند؟

به گزارش پیامک خنده، مدافع تیم ملی ایران از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال محکوم شده و اکنون این سؤال پیش آمده که می تواند برای تیم ملی بازی کند یا نه.

برطرف ابهام از رأی کمیته اخلاق؛ کنعانی زادگان چگونه می تواند برای تیم ملی بازی کند؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برای دو بازیکن سابق پرسپولیس و استقلال آرایی صادر نموده که ابهاماتی را به وجود آورده است. در رأی کمیته اخلاق، فرشید اسماعیلی، بازیکن فصل گذشته استقلال به پرداخت 50 میلیون ریال و محمدحسین کنعانی زادگان، بازیکن سابق پرسپولیس به دو جلسه محرومیت تعلیقی به مدت دو سال و بعلاوه پرداخت جریمه 2 میلیار ریالی (200 میلیون تومانی) محکوم شدند.

با وجود این رأی، این دو بازیکن در صورت ادامه فعالیت در فوتبال ایران مسئله ای برای همراهی تیم های خود ندارند و محرومیت کنعانی زادگان هم تعلیقی است که در صورت تخلفی مجدد محرومیت او فعال خواهد شد، اما نکته اعلام رأی، شرح کمیته اخلاق است که اعلام نموده فعالیت این دو بازیکن پس از اخذ تاییدیه از این کمیته امکان پذیر خواهد بود.

مسئله پیش آمده، در مورد محمدحسین کنعانی زادگان است که 15 و 20 مهر باید تیم ملی را در دو بازی مقابل امارات و کره جنوبی همراهی کند و سؤال اینجاست که آیا با وجود این رأی کنعانی زادگان می تواند برای تیم ملی بازی کند و برای حضور در تیم ملی احتیاج به اخذ مجوز از کمیته اخلاق دارد؟

با توجه به رأی کمیته اخلاق که او را مدافع سابق پرسپولیس معرفی نموده، شاید این تصور ایجاد گردد که محرومیت تعلیقی این بازیکن و مسئله اخذ مجوز مربوط به رده باشگاهی باشد، اما از آنجایی که آرای کمیته اخلاق سراسری است و محرومیت انضباطی محسوب نمی گردد، این مسئله شامل تیم ملی هم خواهد شد.

در مورد اخذ مجوز برای ادامه فعالیت، شاید شرحات کمیته اخلاق مبهم بوده، اما اخذ مجوز منوط به پرداخت جرایم نقدی است. با توجه به اینکه در پرونده اسماعیلی و کنعانی زادگان محکومیت اقتصادی هم وجود دارد، این دو بازیکن باید جریمه خود را پرداخت نموده و با ارائه فیش واریزی به کمیته اخلاق، مجوز ادامه فعالیت خود را دریافت نمایند.

مشابه چنین اتفاقی مردادماه سال 1397 برای حسین کعبی و محسن مسلمان رقم خورده بود که کمیته اخلاق به یک باره اعلام نمود به علت بی توجهی این دو بازیکن به اخطارهای کمیته اخلاق تا اطلاع ثانوی محروم خواهند بود. پس از مراجعه این دو بازیکن به کمیته اخلاق تعیین شد به علت عدم پرداخت جریمه این محرومیت شامل حال آنها شده و پس از پرداخت جریمه مشکل محرومیت هم حل شد.

با این تفاسیر به نظر نمی رسد کنعانی زادگان مسئله ای برای همراهی تیم ملی داشته باشد و با پرداخت جریمه 200 میلیون تومانی مجوز لازم برای ادامه فعالیت او صادر خواهد شد. فرشید اسماعیلی هم مشمول همین شرایط است، اما کنعانی زادگان تا دو سال در صورت تخلف مشابه که البته کمیته اخلاق به نوع تخلف او اشاره ننموده، دو جلسه محرومیت تعلیقی اش اعمال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1771

به "برطرف ابهام از رأی کمیته اخلاق؛ کنعانی زادگان چگونه می تواند برای تیم ملی بازی کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف ابهام از رأی کمیته اخلاق؛ کنعانی زادگان چگونه می تواند برای تیم ملی بازی کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید