در روزهای گرم تابستان چگونه شیک پوش باشیم؟

به گزارش پیامک خنده، در تابستان هرچه لباس های تیره تری بپوشید بیشتر گرمتان می گردد و در عوض لباس های روشن بخش زیادی از نور خورشید را به اطراف منعکس می نمایند.

در روزهای گرم تابستان چگونه شیک پوش باشیم؟

تابستان فصل گرمی است که همواره برای همه ما پوشش خنک مطرح بوده است. در انتخاب لباس در تابستان همواره نباید زیبایی و طرح آن را در نظر بگیرید بلکه لباس شما در تابستان باید نقش یک خنک نماینده همراه و همیشگی را برای تان بازی کند و شما را از گرمای تابستان برهاند البته که در کنار این خنکی، شیک پوشی نیز نقش مهمی دارد. در این مطلب از خبرنگاران به موضوع نحوه پوشش شیک در تابستان می پردازیم.

  • از رنگ های تیره دوری کنید

رنگ های تیره، به ویژه رنگ مشکی، گرما را به خودت جذب می نمایند. در واقع بازتاب این رنگ ها کم است و پس از تابش خورشید به لباس، انرژی آن را در خود ذخیره می نمایند. به همین علت باعث می شوند گرما را بیشتر احساس کنیم. بنابراین از پوشیدن این رنگ ها اجتناب کرد.

  • از رنگ های روشن بیشتر بهره ببرید

بر خلاف رنگ های تیره، رنگ های روشن انعکاس بالایی دارند. این رنگ ها، نور خورشید و انرژی حاصل از آن را بازتاب می دهند به همین دلیل از احساس گرما جلوگیری می نمایند.

  • رنگ های گرم را کمتر بپوشید

رنگ هایی مانند رنگ قرمز، نارنجی و زرد و غیره در دسته رنگ های گرم قرار می گیرند، به این معنا که این رنگ ها احساس نشاط و گرما را منتقل می نمایند. بنابراین سعی کنید اندازه استفاده از این رنگ ها را در تابستان کاهش دهید. اگر به رنگ های گرم علاقه مند هستید، از رنگ های ملایم ترشان بهره ببرید. به طور مثال اگر به رنگ زرد علاقه دارید، به جای استفاده از رنگ زرد پر رنگ، می توانید از لیمویی بهره ببرید. هرچه رنگ کم رنگ تر و به سفید نزدیک تر باشد، هم از نظر رنگ شناسی رنگ خنک تری است و هم از نظر بازتاب نور خورشید. اگر به ست کرد لباس های خود اهمیت می دهید، به مطلب هرگز این لباس ها را با هم ست نکنید مراجعه کنید.

  • رنگ های سرد را از یاد نبرید

در مقابل رنگ های گرم، رنگ های سرد قرار دارند. مانند آبی، فیروزه ای، نقره ای، این رنگ ها برخلاف رنگ های گرم، احساس سردی و آرامش را منتقل می نمایند. به همین علت این رنگ ها برای فصل تابستان مناسب است.

  • رنگ های خنثی را در تیپ خود جای دهید

رنگ هایی مانند خاکستری، سفید و غیره رنگ های خنثی هستند، در واقع بین گرمی و سردی این رنگ ها تعادل وجود دارد. به همین جهت در این رنگ ها به سادگی سِت می شوند. رنگ های خنثی باعث می شوند توجه به رنگ اصلی بیشتر گردد. بنابراین توصیه می گردد که برای فصل تابستان ترکیبی از رنگ های سرد و خنثی را بپوشید.

پیشنهاد مطالعه: بعلاوه می توانید مطلب هر لباسی را باید با چه کفشی بپوشیم را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 2059

به "در روزهای گرم تابستان چگونه شیک پوش باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در روزهای گرم تابستان چگونه شیک پوش باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید