داوطلبان به صحت و امنیت آزمون سراسری اطمینان داشته باشند ، آموزش های بین رشته ای در بهبود شرایط علمی کشور موثر است

به گزارش پیامک خنده، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان آزمون سراسری اطمینان داشته باشند اقدامات لازم برای صحت، امنیت کامل، رعایت حق و عدالت انجام می شود و با تدابیر و سخت گیری های اجرا شده امنیت آزمون ها تضمین خواهد شد.

داوطلبان به صحت و امنیت آزمون سراسری اطمینان داشته باشند ، آموزش های بین رشته ای در بهبود شرایط علمی کشور موثر است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، عبدالرسول پورعباس در نشست عوامل اجرایی آزمون ها در استان گلستان که در سالن اندیشه دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزر شد، ضمن تبریک روز دزفول، روز مقاومت و پایداری، گفت: سازمان سنجش سؤالات آزمون سراسری را در قرنطینه استاندارد و درازمدت طراحی کرده و پس از انجام فرایندهای معین دفترچه سؤالات آزمون ها آماده می شود.

وی اضافه نمود: کارکنان قرنطینه هیچ ارتباطی با خارج از محیط و حتی با خانواده خود ندارند. هوا هم از طریق چند فیلتر به آن ها می رسد تا در نتیجه این اقدامات ذره ای از کاغذ از محیط قرنطینه خارج نشود.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه نمود: در محل قرنطینه عوامل آزمون، سیستم های خاصی تحت نظارت دستگاه های امنیتی قرار گرفته است و محیط زندگی آنها در محیطی کاملاً بسته است، به خصوص در سال جاری که تعداد پاسخنامه ها و دفترچه های کنکور افزایش یافته است، زمان حضور عوامل آزمون سراسری در قرنطینه طولانی تر شده است.

پورعباس درباره شرایط علمی و رتبه بندی پذیرفته شدگان استان گلستان در آزمون سراسری سال 1400، گفت: رتبه پذیرفته شدگان داوطلبان این استان در گروه آزمایشی ریاضی 23، گروه آزمایشی علوم تجربی 24، گروه آزمایشی علوم انسانی 26، گروه آزمایشی هنر 13 و گروه آزمایشی زبان خارجه 15 کشور بوده و در مجموع رتبه پذیرفته شدگان استان گلستان در گروه های ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی پایین تر از میانگین کشوری است.

وی با اشاره به اینکه تعداد دانشگاه ها و مؤسسات پذیرنده دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد استان گلستان، 14 دانشگاه است، گفت: در استان گلستان، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دارای 1986 ظرفیت برای پذیرش داوطلبان هستند که 1557 دانشجو این ظرفیت را تکمیل کرده اند و در این بین، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با 303 ظرفیت و پذیرش 231 دانشجو بالاترین نرخ پذیرش دانشجو در استان را دارند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه آموزشی کشور نیازمند بازنگری در رشته های مختلف هستیم، گفت: اعتقاد دارم نوآوری و ایجاد آموزش های بین رشته ای می تواند در بهبود شرایط علمی و آموزشی کشور مؤثر باشد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سرانجام گفت: داوطلبان اطمینان داشته باشند اقدامات لازم برای صحت، امنیت کامل، رعایت حق و عدالت انجام می شود و با تدابیر و سخت گیری های اجرا شده امنیت آزمون ها تضمین خواهد شد، بنابراین داوطلبان بدون هیچ نگرانی و با اطمینان خاطر در جلسه آزمون حاضر شوند تا بهترین نتیجه را از زحمات خود کسب کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 2045

به "داوطلبان به صحت و امنیت آزمون سراسری اطمینان داشته باشند ، آموزش های بین رشته ای در بهبود شرایط علمی کشور موثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوطلبان به صحت و امنیت آزمون سراسری اطمینان داشته باشند ، آموزش های بین رشته ای در بهبود شرایط علمی کشور موثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید