خبرنگاران خبر کشف تابوت اشکانی در رامشیر تکذیب شد

به گزارش پیامک خنده، اهواز - خبرنگاران - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با رد خبر منتشرشده در برخی رسانه ها و فضای مجازی مبنی بر کشف یک تابوت مربوط به دوره اشکانی در شهرستان رامشیر گفت: این خبر مربوط به 10 سال قبل است.

خبرنگاران خبر کشف تابوت اشکانی در رامشیر تکذیب شد

به گزارش روز سه شنبه خبرنگاران از روابط عمومی میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خوزستان احمدرضا حسینی بروجنی بیان نمود: از صبح امروز خبری در برخی رسانه ها و فضای مجازی درحال انتشار است مبنی بر اینکه یک تابوت مربوط به دوره اشکانی در تپه تل رضوان رامشیر کشف شده که این خبر صحت ندارد.

وی با بیان اینکه خبر منتشرشده درخصوص این تابوت مربوط به گذشته است و معلوم نیست به چه دلیل زمان کشف آن را به اکنون نسبت داده اند افزود:10 سال پیش، یک تابوت مربوط به دوره اشکانی بر اثر جاری شدن سیل در منطقه تل رضوان کشف شدد که هم اکنون در مخازن امن میراث فرهنگی خوزستان نگهداری می شود.

رامشیر در جنوب خوزستان دارای دهها تپه باستانی است که تنها حدود پنج تپه آن در فهرست آثار میراث فرهنگی ثبت شده و نیاز به کاوش دارند. این تپه ها در مناطق چم صبی، تل رضوان، تل جانشین، سبع گطاع، مشراگه، ابوعلیمه، تل مرزه، تپه سنگر از جمله محوطه های تاریخی رامشیر هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1301

به "خبرنگاران خبر کشف تابوت اشکانی در رامشیر تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خبر کشف تابوت اشکانی در رامشیر تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید