بهترین زمان برای سرمایه گذاری بلندمدت است

به گزارش پیامک خنده، خبرگزاری خبرنگاران- ک کارشناس بازار سرمایه بر این اعتقاد است که درحال حاضر شرایط عمومی بازار سرمایه خوب بوده و بهترین زمان برای سرمایه گذاری بلند مدت در آن است.

بهترین زمان برای سرمایه گذاری بلندمدت است

به گزارش خبرنگاران، فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با ایسنا، ضمن اینکه بر این باور است که نمیتوان تا خاتمه سال انتظار بازدهی چشم گیری را از این بازار داشت، تاکید کرد که درحال حاضر شرایط عمومی بازار سرمایه خوب بوده و بهترین زمان برای سرمایه گذاری بلند مدت در آن است.

وی با اشاره به شرایط نوسانی بازار سرمایه در روزهای گذشته اظهار کرد: به نظر من یکی از محورهای اصلی عدم جذابیت بازار، مقایسه اعداد و ارقام بازدهی در سال 1399 با سال جاری است. ارقام چشم گیری که برای حدود 10 ماه قبل بودند و ممکن است باعث شود درحال حاضر عقلانیت، توجیه پذیری و فاصله اندک ارزش ذاتی و ارزش روز معاملاتی برای برخی سهام داران، مخصوصا سهامدارانی که برای کوتاه مدت درحال سرمایه گذاری هستند، خوشایند به نظر نرسد.

وی با تاکید بر اینکه شرایط بازار سرمایه در سال 1399 تکرار نشدنی است، گفت: باید گفت درحال حاضر شرایط برای سرمایه گذاران بلند مدت به دلیل اینکه P/E فوروراد شرکت ها کمتر از پنج و میانه TTM P/E شرکت ها کمتر از هشت بوده، مناسب است. چراکه عقلانیتی در بازار حاکم شده است که حکم بر این میکند که نوسان گیری و نوسان سازی اولویت خاصی در بازار فعلی ندارد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: بخشی از خروج سرمایه و نقدینگی اشخاص حقیقی و سهام داران خرد متوجه افرادی است که بازار سال جاری را با بازار سال گذشته مقایسه میکنند و برای مدت کوتاهی در این بازار سرمایه گذاری کرده اند. این درحالی است که درحال حاضر شرایط عمومی بازار خوب است و در میان مدت، بازدهی خوبی نسبت به سایر بازارها خواهد داشت.

آقابزرگی با بیان اینکه نمیتوان تا خاتمه سال انتظار بازدهی کوتاه مدت از بازار داشت، اظهار کرد: البته باید گفت اکنون مقطع خوبی برای سرمایه گذاری در بازار است. در سال اتی بازدهی بورس نسبت به سایر بازارها معقول تر و مناسب تر خواهد بود اما قابلیت مقایسه با سال 1399 را نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1925

به "بهترین زمان برای سرمایه گذاری بلندمدت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان برای سرمایه گذاری بلندمدت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید