تور مکزیک: بازگشایی جاذبه های گردشگری مکزیک با دستورالعمل تازه

به گزارش پیامک خنده، طی تصمیم گیری های تازه دولت مکزیک، بخشی از جاذبه های گردشگری این کشور با دستورالعمل های تازه بهداشتی به روی گردشگران باز می شوند.

تور مکزیک: بازگشایی جاذبه های گردشگری مکزیک با دستورالعمل تازه

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

مشهورترین جاهای تماشای مکزیک از هرم باستانی تئوتیئواکان (Teotihuacan) گرفته تا محوطه باستانی و ویرانه های قوم مایای تولام (Tulum) در حال بازگشایی هستند؛ اما درست مانند بیشتر جاذبه های گردشگری، شرایط بازدید از آن ها در سال 2020 مشمول مجموعه قوانین نو در دنیای پس از همه گیری کرونا می گردد.

بخش هایی از مکان های تماشای شهر باستانی تئوتیئواکان مکزیک، یکی از بزرگترین اهرام دنیا در روز پنجشنبه، پس از پنج ماه تعطیلی باز شد. گردشگران به آرامی راه خود را به سمت بخش شمالی مکزیکو سیتی باز نموده اند و در صف بلیط های محدود برای گشت و گذار در کالزادا دلوس موئرتوس (Calzada de los Muertos) یا خیابان مردگان، صف کشیده اند. خیابان مردگان تنها جاذبه ای است که در این منطقه باستانی باز است.

سه هرم اصلی شهر باستانی تئوتیئواکان و بعلاوه موزه های نقاشی و فرهنگ در حال حاضر بسته هستند. طبق دستورالعمل های نو، تئوتیئواکان با ظرفیت 30 درصدی خود باز شده است و این یعنی حداکثر 3000 نفر در طول روز می توانند از این مکان باستانی تماشا نمایند. ضمناً، دمای بدن بازدیدنمایندگان در بدو ورود مقدار گیری می گردد و آن ها باید در تمام طول بازدید، از ماسک استفاده نمایند.

اولین اوسورنیو (Evelyn Osornio)، دبیر گردشگری مکزیک در مراسم بازگشایی این منطقه باستانی اظهار کرد:

بازگشایی تئوتیئواکان به این معنا است که بیش از 200 راهنمای گردشگری و بعلاوه بیش از 700 فروشگاه و بیش از 3000 صنعتگر می توانند به سر کار خود برگردند.

الخاندرا فراستو گوئررو (Alejandra Frausto Guerrero)، مدیر فرهنگی مکزیک گفت که از سرگیری این فعالیت ها تنها با همکاری بازدیدنمایندگان ادامه خواهد یافت. وی در ادامه اظهار کرد:

امروز ما از دو نیروی فرهنگی و گردشگری دعوت می کنیم تا در سراسر کشور با یکدیگر متحد شوند تا بتوانیم با خیالی آسوده و آگاهانه به شرایط عادی بازگردیم. ما یاد گرفته ایم که باید از خود مراقبت کنیم. مطمئنا صحبت کردن با ماسک راحت نیست و قطعا هشیار بودن در تمامی مواقع کار ساده ای نیست؛ اما ما امروز این کارها را یاد گرفته ایم و می دانیم که مهم ترین مسئله، مراقبت از خود و دیگران است.

شرایط در استان کینتانا رو (Quintana Roo) در جنوب شرق کشور مکزیک نیز به همین ترتیب است. تالوم، شهر باستانی مایایی کوبا (Cobá)، هرم باستانی موییل (Muyil) و سن خرواسیو (San Gervasio) نیز در این استان از روز دوشنبه با دستورالعمل های سختگیرانه سلامت و ایمنی به روی عموم بازگشایی شده اند.

دیگو پریتو هرناندز (Diego Prieto Hernández)، مدیر انستیتوی ملی مردم شناسی و تاریخ (INAH) در یک بیانیه اظهار داشت که علی رغم وجود بیماری همه گیر کرونا، مقامات در حال بازگشایی موزه های دولتی و منطقه ها باستانی این استان هستند و پروژه های تحقیقاتی برای تقویت گردشگری و فرهنگ را پیش می برند.

اماکن باستانی چیچن ایتزا (Chichén Itzá) و مکان باستانی مایایی Dzibilchaltún نیز در استان یوکاتان قرار است با کمترین مقدار ظرفیت خود در تاریخ 22 سپتامبر (یک مهر) بازگشایی شوند. حدود 3000 نفر در روز اجازه دارند تا از چیچن ایتزا بازدید نمایند؛ در حالی که مکان باستانی مایایی Dzibilchaltún تنها بخشی از سایت خود را به روی گردشگران باز خواهد نمود و معبد پرادو (Parado Temple)، گودال سنوت (cenote) و دهکده مایا کماکان تعطیل خواهند ماند.

یازده میلیون نفر در کسب و کارهای صنعت گردشگری در مکزیک در دوران قبل از کرونا مشغول به کار بودند و این صنعت، حدود 8.7 درصد فراوری ناخالصی داخلی (GDP) این کشور را فراوری می نماید؛ اما صنعت گردشگری برای مقابله با بحران بهداشت عمومی و بهبود، راستا سختی را پیش رو دارد.

مرزهای مکزیک در ماه ژوئیه به روی گردشگران باز شدند؛ اما پروازهای بین المللی به مقصد این کشور با ظرفیت کمتری انجام می شوند. با این حال در هفته های اخیر، فعالیت اقامتگاه ها، هتل ها، رستوران ها و جاذبه های گردشگری با بازبینی گسترده و تقویت اقدامات بهداشتی عمومی شروع شده است. در اوایل این هفته در روز هشتم سپتامبر (18 شهریور)، ایالات متحده آمریکا اظهار داشت که شهروندان این کشور از این پس می توانند با رعایت اصول بهداشتی به مکزیک سفر نمایند.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1941

به "تور مکزیک: بازگشایی جاذبه های گردشگری مکزیک با دستورالعمل تازه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مکزیک: بازگشایی جاذبه های گردشگری مکزیک با دستورالعمل تازه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید