این پدیده های طبیعی با عقل جور درنمی آید!

به گزارش پیامک خنده، خبرنگاران: طبیعت پر از شگفتی است. برخی از آن ها هنوز غیرقابل توضیح و واقعا عجیب هستند. بیشتر آن ها نه تنها توضیح علمی روشن دارند بلکه واقعا شگفت انگیز هستند. در اینجا تصاویری از عجیب ترین و زیباترین پدیده های طبیعی را می بینید که هرکسی دوست دارد حداقل یک بار از نزدیک ببیند.

این پدیده های طبیعی با عقل جور درنمی آید!

ستون های نور

مکان:

همه جای دنیا تحت شرایط مناسب

ستون های نور یک پدیده نوری اتمسفری هستند. این نوار های نور عمودی به دلیل انعکاس نور طبیعی یا مصنوعی در ذرات بیشمار کریستال های یخی ایجاد می شوند که نسبتا نزدیک به زمین قرار دارند.

ابر آسپریتاس

مکان:

همه جای دنیا تحت شرایط مناسب

ابر های آسپریتاس ظاهرا تیره و شوم هستند. اما با وجود اینکه شبیه ابر های طوفانی هستند، معمولا بدون ایجاد طوفان از بین می فرایند.

رنگین کمان قرمز

مکان:

همه جای دنیا تحت شرایط مناسب

رنگین کمان قرمز یک پدیده نوری و هواشناسی است. این رنگین کمان هم مثل رنگین کمان های معمولی با انعکاس نور در قطرات آب ایجاد می شوند، اما باید نورخورشید بسیار نزدیک به افق باشد. از آنجا که این پدیده در شرایط نوری کم ایجاد می شود، می تواند بسیار تماشایی باشد.

ابر استراتوسفری قطبی

مکان:

مناطق مرتفع مثل ایسلند، کشور های اسکاندیناوی، آلاسکا، شمال کانادا و قطب جنوب

ابر های استراتوسفری قطبی، ابر های رنگارنگ مرواریدی هستند که در ارتفاعات بالا تشکیل می شوند. برخلاف بیشتر ابر ها، این ابر ها در استراتوسفر و در دمای بسیار سرد تشکیل می شوند و نور خورشید را از زیر افق دریافت می کنند. متاسفانه به علت واکنش های شیمیایی این ابر های زیبا لایه ازون را از بین می برند.

رعد و برق آتشفشانی

مکان:

فوران های آتشفشانی

رعد و برق آتشفشانی یک پدیده آب و هوایی است و زمانی اتفاق می افتد که برخورد خاکستر، قطعات سنگ و ذرات یخ آتشفشانی، بار استاتیکی کافی برای رعد و برق را ایجاد کند.

ابر ماماتوس

مکان:

همه جای دنیا تحت شرایط مناسب، اما بیشتر در ایالات متحده

ابر های ماماتوس شبیه کیسه های آویزان از ابر های بارانی هستند. آن ها توسط هوای سرد اشباع ایجاد می شوند که سنگین تر از هوای اطرافش است.

حباب های متان یخ زده

مکان:

دریاچه آبرهام، کانادا

حباب های گاز متان که ازگیاهان پوسیده آزاد می شوند، زیر سطح دریاچه به دام افتاده و منجمد می شوند. در ماه های تابستانی این حباب ها روی آب می آیند و می ترکند.

شفق قطبی

مکان:

قطب شمال و جنوب

شفق قطبی نمایش طبیعی پایکوبی نورهاست که در اثر برخورد ذرات باردار هنگام وزش باد های خورشیدی به قطب ها ایجاد می شود.

ابر های عدسی یا عدسگون

مکان:

همه جای دنیا تحت شرایط مناسب

ابر های عدسی شکل عجیبی شبیه به عدس دارند. آن ها زمانی تشکیل می شوند که هوای مرطوب روی کوه یا مانع دیگری حرکت کند و هوا به اندازه کافی سرد باشد.

رعد و برق کاتاتومبو

مکان:

ونزوئلا

رعد و برق کاتاتومبو یک پدیده جوی است. ترکیب منحصر به فرد باد، هوای گرم و مرطوب و کوه هایی که از سه طرف منطقه را محصور کرده اند با ایجاد بار الکتریکی، باعث رعد و برق مداوم می شود. این پدیده 260 شب در سال اتفاق می افتد و هر بار 10 ساعت و 280 بار در ساعت ادامه می یابد.

طوفان سوپرسل

مکان:

همه جای دنیا در شرایط مناسب، اما بیشتر در ایالات متحده، آرژانتین، اوروگوئه و جنوب برزیل

سوپرسل یک پدیده آب و هوایی است. این رعد و برق شدید، عمیق، واضح و دائما در چرخش است.

آتش آبی

مکان:

آتشفشان ایجن (Ijen)، اندونزی

آتش آبی پدیده ای است که به علت احتراق گاز های گوگردی که از شکاف های آتشفشان خارج می شوند اتفاق می افتد. مقداری از گاز به صورت مایع متراکم می شود و هنگام سوختن شعله آبی ایجاد می کند.

منبع: brightside

منبع: برترین ها
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1045

به "این پدیده های طبیعی با عقل جور درنمی آید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این پدیده های طبیعی با عقل جور درنمی آید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید