این پدر حرف زدن را از دخترش آموخت

به گزارش پیامک خنده، خبرنگاران: یک پدر که به دلیل سکته مغزی به طور کامل فلج شده بود، توانست با تقلید کردن از حرکات نوزاد خود دوباره راه رفتن و حرف زدن را فرا بگیرد.

این پدر حرف زدن را از دخترش آموخت

مارک الیس فقط 22 سال داشت که سکته کرد و دچار سندروم قفل شد. مغز او کاملا فعال و سالم است، اما دیگر قسمت های بدنش به طور کامل فلج شده و از کار افتاده است. این سکته که درست چند ماه بعد از ازدواج مارک رخ داد باعث شد این مرد به طور کامل به یک جسم بی جان تبدیل شده و فقط بتواند از طریق چشمانش با همسر خود ارتباط برقرار کند.

بعد از این اتفاق مارک به کما رفت و پزشکان به خانواده او اعلام کردند خود را برای برگزاری مراسم ختم فرزندشان آماده کنند. اما در کمال شگفتی این مرد توانست جان سالم به در ببرد و سپس با تقلید از حرکات دختر تازه متولد شده اش راه رفتن و حرف زدن را فرا بگیرد. همسر مارک به نام امی در این باره گفت: این موضوع بسیار شگفت انگیز و عجیب به نظر می رسد، اما فرزند من که لولا نام دارد، همراه با پدرش راه رفتن را یاد گرفت. مارک درست 2 هفته بعد از آنکه لولا اولین قدم های زندگی اش را برداشت شروع به راه رفتن کرد.

پزشکان امیدی به زنده ماندن او نداشتند، اما نیروی جوانی و انگیزه ای که از به دنیا آمدن فرزندش در مارک به وجود آمده بود او را از لحاظ روانی برای بازگشت به زندگی طبیعی یاری کرد. درست چند روز قبل از سکته مارک که در یک مغازه موبایل فروشی کار می کرد، دچار سردردهای میگرنی شد. چند روز بعد حال مارک بدتر شد و در کمال ناباوری سکته کرد. پزشکان متوجه شدند خون در مغز مارک لخته شده و او را به این شرایط درآورده است.

با اینکه امید چندانی به نجات مارک نبود ولی همسرش متوجه شد که او صداهایی شبیه به نوزاد ایجاد می کند. این اتفاق جرقه ای را در فکر پزشکان ایجاد کرد و آنها از مارک خواستند تا می تواند حرکات دختر چند ماهه خود را تقلید کند. به این ترتیب مارک سعی کرد هر صدایی که دخترش ایجاد می کرد را تقلید کند. بعد از مدتی هر دو آنها شروع به گفتن کلمات کردند و در نهایت به این شیوه مارک توانست روی پاهای خود بایستد و دوباره راه برود.

منبع: برترین ها
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1705

به "این پدر حرف زدن را از دخترش آموخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این پدر حرف زدن را از دخترش آموخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید