اختراع جدید اپل یک دستکش واقعیت مجازی است

به گزارش پیامک خنده، شرکت اپل حق اختراع یک دستکش واقعیت مجازی(VR) که حرکت هر انگشت را جداگانه حس می نماید، ثبت نموده است و برای ثبت آن دو سال انتظار کشیده است.

اختراع جدید اپل یک دستکش واقعیت مجازی است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از انگجت، خاتمه شرکت اپل پس از دو سال پیروز شد حق انتشار اختراع جدید خود را برای ایده یک دستکش واقعیت مجازی پیشرفته که مبتنی بر واحد اندازه گیری اینرسی(IMU) است را در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده ثبت کند.

واحد اندازه گیری اینرسی(IMU) وسیله ای الکترونیکی است که با استفاده از ترکیبی از شتاب سنج ها، ژیروسکوپ ها و گاهی اوقات مغناطیس سنج ها، نیروی خاص بخش های بدن، میزان زاویه و گاهی اوقات جهت گیری بدن را اندازه گیری و گزارش می نماید.

دستکش واقعیت مجازی اپل که حرکت هر انگشت و استخوان انگشت شست را اندازه گیری می نماید، می تواند در زمینه های بازی، آموزش و آموزش نظامی بسیار مفید واقع گردد.

مدارک این پتنت در سال 2018 ارائه شده و همانطور که توسط پایگاه Patently Apple گزارش شده است، در تاریخ 29 دسامبر سال 2020 مورد تایید قرار گرفته است. به طور کلی، بسیاری از اختراعاتی که ثبت می شوند، به یک محصول تجاری تبدیل نمی شوند. اپل با داشتن افراد نوآور و دارای افکار آینده نگرانه و خلاق که در این شرکت کار می نمایند، به داشتن ایده های فراوان مشهور است، اما همواره اختراعات ثبت شده آنها به یک محصول نهایی و تجاری تبدیل نمی گردد.

به هر حال گفته می گردد که این ثبت اختراعات نشان می دهد که اپل به کدام سمت نگاه می نماید و نشان دهنده راستا اپل در آینده است.

یک دستگاه الکترونیکی می تواند یک هدست واقعیت مجازی باشد که به وسیله آن کاربر می تواند محیط شبیه سازی شده را مشاهده کند و دستگاه دیگر می تواند شامل دستکش واقعیت مجازی باشد که کاربر را قادر می سازد اشیاء را در لحظه لمس و احساس کند و حتی آنها را دست خود نگه دارد.

برای چنین سناریویی، به یک دستکش واقعیت مجازی دقیق احتیاج است، بنابراین اهمیت این ثبت اختراع در همین است.

چنین دستکشی علاوه بر احساس و لمس اشیاء می تواند شامل مغناطیس سنج هایی نیز باشد که جهت میدان مغناطیسی را نشان دهد یا با استفاده از IMU که می تواند شامل یک یا چند حسگر حرکتی باشد، می توان حرکات انگشتان کاربر را اندازه گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1395

به "اختراع جدید اپل یک دستکش واقعیت مجازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختراع جدید اپل یک دستکش واقعیت مجازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید